Uchádzač v ponuke predloží nasledovné informácie a dokumenty, ktorými preukazuje technickú alebo odbornú spôsobilosť:
2. podľa § 34 ods. 1 písm. g) ZVO
2.1 Údaje o vzdelaní a odbornej praxi alebo o odbornej kvalifikácii riadiacich zamestnancov, osobitne osôb zodpovedných za vykonanie diela. Uchádzač predloží doklad o odbornej spôsobilosti pre vykonávanie Elektrotechnika na riadenie činnosti alebo riadenie prevádzky alebo Revízneho technika vyhradeného technického zariadenia elektrického zaradeného do skupiny B podľa Vyhlášky MPSVaR SR č. 508/2009 Z. z. ktorou sa ustanovujú podrobnosti na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci s technickými zariadeniami tlakovými, zdvíhacími, elektrickými a plynovými a ktorou sa ustanovujú technické zariadenia, ktoré sa považujú za vyhradené technické zariadenia (resp. Vyhlášky č. 718/2002 Z. z.). Uchádzač predloží uvedený doklad v úradne osvedčenej kópii.
Verejný obstarávateľ prijme aj iný obsahom a rozsahom rovnocenný doklad vydaný príslušnou inštitúciou v inom členskom štáte EÚ, predložený uchádzačom preukazujúci požadovanú skutočnosť.
Verejný obstarávateľ od osôb zodpovedných za vykonanie diela požaduje predložiť oprávnenie na údržbu, opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených elektrických zariadení.
2.2 Uchádzač predloží zoznam osôb osobitne zodpovedných za plnenie zmluvy kľúčových expertov.
Uchádzač predloží min. 1 osobu za každého požadovaného experta, pričom predkladaná osoba môže vystupovať len v 1 pozícii experta. Uchádzač vyššie uvedeným spôsobom preukáže splnenie nasledujúcich minimálnych požiadaviek na kľúčových expertov:
— Kľúčový expert č. 1: Špecialista na SW centrálneho riadiaceho systému diaľničného tunela a informačného systému diaľnice,
— Kľúčový expert č. 2: Servisný technik.
5. Hospodársky subjekt môže predbežne nahradiť doklady na preukázanie splnenia podmienok účasti Jednotným európskym dokumentom (ďalej len JED) podľa § 39 ZVO. Uchádzač vyplní časti I. až III. JED-u a môže vyplniť len oddiel: Globálny údaj pre všetky podmienky účasti časti IV JED-u bez toho, aby musel vyplniť iné oddiely časti IV JED-u.
III.1.3) Technická a odborná spôsobilosť, bod 1.:
Pre splnenie uvedenej podmienky uchádzač predloží zoznam úspešných dodávok alebo splnených zmlúv. V zozname uvedie názov alebo obchodné meno zmluvného partnera, adresu jeho sídla alebo miesta podnikania, názov dodaného tovaru, zmluvné množstvo tovaru, údaje na kontaktnú osobu zmluvného partnera (odberateľa), potrebné pre overenie si uvedených informácií.
Uchádzač musí preukázať realizáciu predmetu zákazky rovnakého alebo podobného charakteru ako je predmet zákazky (t.j. Výmena programovateľných riadiacich automatov (PLC) v tuneloch) v celkovom objeme min. 255 000,00 EUR bez DPH za rozhodné obdobie.
V prípade dodaného tovaru, ktorého začiatok alebo koniec nespadá do rozhodného obdobia, bude uchádzačovi započítaná pre splnenie podmienky podľa bodu 1. len výška nákladov dodaného tovaru spadajúceho do rozhodného obdobia.
III.1.3) Technická a odborná spôsobilosť, bod 2.:
Pre splnenie uvedenej podmienky uchádzač predloží ku kľúčovým expertom nasledovné údaje/dokumenty:
2. Kľúčový expert č. 2: Servisný technik
a) minimálne 2 roky praxe v servisnej a profylaktickej činnosti riadiacich systémov diaľničného tunela a informačného systému diaľnice.
Z uchádzačom predložených dokladov musí/-ia byť minimálne zrejmé:
Údaje o vzdelaní a odbornej praxi u osôb zodpovedných za vykonanie diela, čo uchádzač u týchto osôb preukáže predložením zoznamom zmlúv, príslušnými platnými certifikátmi a/alebo platnými potvrdeniami o absolvovaní príslušných školení osôb alebo ekvivalentnými dokladmi.
Z každého z uchádzačom predloženého zoznamu zmlúv príslušnej osoby zodpovednej za vykonanie diela alebo ekvivalentného dokladu musia byť zrejmé nasledovné údaje/skutočnosti:
a) meno a priezvisko príslušnej osoby zodpovednej za vykonanie diela,
b) názov a sídlo odberateľa, resp. zamestnávateľa príslušnej osoby zodpovednej za vykonanie diela,
c) čas realizácie projektu/plnenia zmluvy, t. j. (mesiac, rok),
d) stručný popis predmetu projektu/zmluvy,
e) stručný rozsah činností, ktoré príslušná osoba zodpovedná za vykonanie diela zabezpečovala,
f) tel. číslo a meno zamestnanca objednávateľa, resp. zamestnávateľa, u ktorého si možno overiť tieto údaje.