Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.2)Código CPV principal72000000 Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
II.1.4)Breve descripción:
Hankinnan perusteella tehtävän sopimuksen kohteena on kuntalaisasioinnin palveluissa käytettävät sähköisen verkkoasioinnin, lähiasioinnin ja kulunvalvonnan osa-alueet:
- kassajärjestelmät laitteineen ja taustajärjestelmineen ja tukipalveluineen
- verkkokaupparatkaisut sekä niihin liittyvät tukipalvelut
- kulunvalvonnassa käytettävät pääsyn- ja käyttöoikeushallinnan laitteet, niihin liittyvät tietojärjestelmät sekä tukipalvelut
- projektinjohto- ja asiantuntijapalvelut eri toteutus- ja kehitysprojektien hallinnoimiseksi ja toteuttamiseksi sekä tuotantovalmiuden saavuttamiseksi.
Edellä mainittujen osa-alueiden tekninen ja kaupallinen vaatimusmäärittely on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnön liitteissä.
II.1.5)Valor total estimado
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)42961100 Sistema de control de acceso
48110000 Paquetes de software de puntos de venta
72212110 Servicios de desarrollo de software de puntos de venta
72400000 Servicios de Internet
71316000 Servicios de consultoría en telecomunicaciones
II.2.4)Descripción del contrato:
Tehtävällä sopimuksella hankittavien kokonaisratkaisujen loppukäyttäjinä voivat toimia Istekin omistaja-asiakkaiden; kuntien, kaupunkien ja sairaanhoitopiirien asiakkaat ja asukkaat kattavasti Manner-Suomen alueella. Luettelo Istekin omistaja-asiakkaista on nähtävillä osoitteessa www.istekki.fi. Tilaaja voi hankkia sopimuksella asiakkailleen ratkaisun yhdestä tai useammasta yllämainituista osa-alueista. Ensimmäinen hankinnan kohteena oleva toteutus rakennetaan Kuopion kaupungin asiointipalvelupisteisiin ja -palveluihin. Ratkaisua käyttäviä kohteita voivat olla mm. uimahallit, kansalaisopisto, museot ja liikuntapaikat. Tarjouspyynnön liitteenä on päätason kuvaus tästä kohteesta.