Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Tallennus- ja varmistuslaitteet palveluineen 2019 - 2023 (DPS)
Número de referencia: HANSEL DPS 322
II.1.2)Código CPV principal30200000 Equipo y material informático
II.1.4)Breve descripción:
Tallennus- ja varmistuslaitteet sekä integroidut ratkaisut palveluineen Hansel Oy:n valtionhallinnon asiakkaille.
II.1.5)Valor total estimadoValor IVA excluido: 30 000 000.00 EUR
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)30230000 Equipo relacionado con la informática
30233000 Dispositivos multimedia de almacenamiento y lectura
30234000 Soportes de almacenamiento
72100000 Servicios de consultoría en equipo informático
48000000 Paquetes de software y sistemas de información
32580000 Equipo de datos
48200000 Paquetes de software de conexión en red, Internet e intranet
48210000 Paquetes de software de conexión en red
48800000 Sistemas y servidores de información
48820000 Servidores
48810000 Sistemas de información
48821000 Servidores de red
48823000 Servidores de fichero
50300000 Servicios de reparación, mantenimiento y servicios asociados relacionados con ordenadores personales, equipo de oficina, telecomunicaciones y equipo audiovisual
50312000 Mantenimiento y reparación de equipo informático
II.2.4)Descripción del contrato:
Dynaamisen hankintajärjestelmän (DPS) kohteena ovat tallennus- ja varmistuslaitteet sekä integroidut ratkaisut palveluineen Hansel Oy:n valtionhallinnon asiakkaille. Dynaamisen hankintajärjestelmän keston aikana kaikki kiinnostuneet ehdokkaat tai niiden yhteenliittymät voivat hakea osallistumista järjestelmään. Hansel Oy:n asiakkaat toteuttavat hankinnat dynaamiseen hankintajärjestelmään hyväksyttyjen toimittajien kesken DPS:n sisäisillä kilpailutuksilla. Asiakkaiden kilpailutukset voivat ajoittua koko dynaamisen hankintajärjestelmän voimassaoloajalle.