II.1.4)Breve descripción:
Tämä tarjouspyyntö perustuu Hansel Oy:n perustamaan dynaamiseen hankintajärjestelmään ''Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021-2025 (DPS)''.
Istekki Oy pyytää tarjoustanne levyjärjestelmistä tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Hankinnan kohteena olevien tuotteiden ja palveluiden vähimmäisvaatimukset on kuvattu tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Tämä hankinta koskee sopimuskautta.
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)30230000 Equipo relacionado con la informática
30233000 Dispositivos multimedia de almacenamiento y lectura
30234000 Soportes de almacenamiento
72100000 Servicios de consultoría en equipo informático
48000000 Paquetes de software y sistemas de información
32580000 Equipo de datos
48200000 Paquetes de software de conexión en red, Internet e intranet
48210000 Paquetes de software de conexión en red
48800000 Sistemas y servidores de información
48820000 Servidores
48810000 Sistemas de información
48821000 Servidores de red
48823000 Servidores de fichero
50300000 Servicios de reparación, mantenimiento y servicios asociados relacionados con ordenadores personales, equipo de oficina, telecomunicaciones y equipo audiovisual
50312000 Mantenimiento y reparación de equipo informático
48600000 Paquetes de software de bases de datos y de funcionamiento
48700000 Utilidades de paquetes de software
51600000 Servicios de instalación de ordenadores y equipo de oficina
II.2.4)Descripción del contrato:
Hankinnan ennakoitu kokonaisarvo:
Hankintalain 27–30 §:ien mukaisesti hankinnan ennakoiduksi kokonaisarvoksi on arvioitu 1 900 000 euroa (alv 0 %). Hankinnan ennakoitua arvoa laskettaessa perusteena on käytetty suurinta maksettavaa kokonaiskorvausta ilman arvonlisäveroa. Arviointi on perustunut ilmoittamisajankohdan tai muun hankintamenettelyn alkamisajankohdan arvoon. Ennakoidun arvon laskennassa on huomioitu hankintalain mukaisesti kaikki mahdolliset kuluerät ja Istekin oman myynnin potentiaalinen mahdollisuus. Se ei kuitenkaan tarkoita rajauksetta sitä, että ostot tosiasiassa kasvaisivat niin suureksi kuin mihin laskennallisesti ennakoidun arvon laskemisessa on päädytty. Näin ollen hankinnan ennakoitu arvo kuvastaa hankinnan laajuutta suurimmillaan hankintalaissa edellytetyllä tavalla laskettuna ilman hankintayksikön velvoitetta tosiasiassa hankkia vastaavalla summalla valitun toimittajan palveluja tai tavaroita. Selvyyden vuoksi todetaan, että edellä esitetty arvio on suuntaa antava eikä sellaisenaan sido hankintayksikköä tai edusta tilausmäärää, eli myöhemmin tehtävä hankintasopimus ei sisällä määräostovelvoitetta, eikä tuota toimittajalle yksinoikeutta toimittaa laitteita ja/tai palveluita.