Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Servicios - 272235-2019
Bulgaria-Sofía: Servicios de sistemas y apoyo
2019/S 111-272235
Anuncio de licitación
Servicios
Base jurídica:
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
„Осигуряване на извънгаранционна (абонаментна) поддръжка, актуализация и развитие на Персонализираната информационна система на Националната здравноосигурителна каса (ПИС на НЗОК)“
Número de referencia: 1786
II.1.2)Código CPV principal
72250000 Servicios de sistemas y apoyo
II.1.4)Breve descripción:
Предметът на настоящата обществена поръчка е „Осигуряване на извънгаранционна (абонаментна) поддръжка, актуализация и развитие на Персонализираната информационна система на Националната здравноосигурителна каса (ПИС на НЗОК)“. В предмета на поръчката се включват 2 дейности:
1. Дейност 1 „Извънгаранционна (абонаментна) поддръжка и актуализиране на ПИС на НЗОК“. Тази дейност обхваща поддръжка, както на съществуващите модули и функционалности на системата към началото на предоставяне на услугата, така и на всички новоразработени модули и функционалности в рамките на срока за изпълнение на поръчката;
2. Дейност 2 „Развитие на ПИС на НЗОК“. Дейностите по развитие на ПИС представляват дейности, които не са включени в обхвата на Дейност 1 от настоящата поръчка. Изпълнението на Дейност 2 следва да осигури непрекъснато и адекватно адаптиране на функциите, работните процеси, процедурите, критериите и параметрите на ПИС на НЗОК към изискващите се от системата процеси, свързани с промени.
II.1.5)Valor total estimado
Valor IVA excluido: 490 000.00 BGN
II.1.6)Información relativa a los lotes
El contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)
72600000 Servicios de apoyo informático y de consultoría
72210000 Servicios de programación de paquetes de software
II.2.4)Descripción del contrato:
1. Предметът на настоящата обществена поръчка е „Осигуряване на извънгаранционна (абонаментна) поддръжка, актуализация и развитие на Персонализираната информационна система на Националната здравноосигурителна каса (ПИС на НЗОК)“. В предмета на поръчката се включват 2 дейности:
1.1. Дейност 1 „Извънгаранционна (абонаментна) поддръжка и актуализиране на ПИС на НЗОК“. Тази дейност обхваща поддръжка, както на съществуващите модули и функционалности на системата към началото на предоставяне на услугата, така и на всички новоразработени модули и функционалности в рамките на срока за изпълнение на поръчката.
Поддръжката на ПИС на НЗОК има за цел:
— да обхване продукционната и тестовата среди на системата,
— да осигури висока достъпност на системата в режима на нейното функциониране,
— да обхване всички компоненти и услуги на ПИС на НЗОК,
— да осигури качество на поддръжката в съответствие с изискванията за ниво на поддръжка,
— да подпомогне потребителите на системата за разрешаване на критични въпроси при използването;
1.2. Дейност 2 „Развитие на ПИС на НЗОК“. Дейностите по развитие на ПИС представляват дейности, които не са включени в обхвата на Дейност 1 от настоящата поръчка. Изпълнението на Дейност 2 следва да осигури непрекъснато и адекватно адаптиране на функциите, работните процеси, процедурите, критериите и параметрите на ПИС на НЗОК към изискващите се от системата процеси, свързани с промени на законите и свързаните с тях, правилници, методики и регламентиращи документи в здравната област.
Дейностите по развитие на ПИС на НЗОК трябва:
— Да осигурят висока достъпност на системата в процеса на нейната трансформация към версия, съответстваща на променената нормативна база и други регламентирани промени,
— Да обхване всички подсистеми, модули, компоненти и услуги на ПИС на НЗОК,
— Да подпомогне потребителите на системата за използване на адаптираната версия на системата,
— Да подпомогне експертите на НЗОК в прехода към новата версия на системата,
— Да обхване експлоатационната и тестовата среди на системата.
2. Текущото състояние и функционалното описание на ПИС са подробно описани в Техническите изисквания и спецификации, Приложение № 1 към документацията на поръчката.
3. В техническите си предложения участниците следва да представят предложения за извършване на двете дейности.
4. Подробно описание на дейностите, условията и изискванията за изпълнение са посочени в техническите изисквания и спецификации, Приложение № 1 към документацията на поръчката.
5. Участниците трябва да са сертифицирани партньори на Oracle, с покрито минимум Gold ниво.
В случай, че участникът е обединение, което не е юридическо лице, изискването се прилага за участниците в обединението, съобразно разпределението на участието им при изпълнение на дейностите, предвидено в договора за създаване на обединението.
За доказване изпълнението на горното изискване, към техническото предложение задължително се прилага документ, издаден от Oracle или негов официален представител за БЪЛГАРИЯ, удостоверяващ, че участникът е сертифициран партньор на Oracle, с покрито минимум Gold ниво.
Ако документът е на чужд език, се представя и в превод на български език.
6. За извършване на дейностите в обхвата на поръчката участниците следва да прилагат внедрена система за информационна сигурност по стандарт EN ISO 27001:2013 или еквивалентен.
За доказване на горното изискване към техническото си предложение участниците следва да представят заверено копие от валиден сертификат по стандарт EN ISO 27001:2013 или еквивалентен, издаден от акредитирани лица.
7. Всички останали изисквания към изпълнението на поръчката са подробно описани в техническите изисквания и спецификации, документацията на поръчка и приложенията към нея.