Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: 19/23
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod48812000 Ekonomiska informationssystem
II.1.4)Kort beskrivning:
Kommunförbundet Skåne upphandlar ekonomisystem till sin interna verksamhet.
Information
Kommunförbundet Skåne (hädanefter benämnt Beställaren), organisationsnummer 837600-9109, inbjuder aktörer att ansöka om att få lämna anbud avseende molnbaserat ekonomisystem till förbundets interna bruk. Ansökansinbjudan avser inte förbundets medlemskommuner. Beställaren understryker att detta är en inbjudan till anbudsansökan (LOU 2016:1146 10 kap. §10) - inte en inbjudan till anbudslämning.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning
48444100 Faktureringssystem
72212440 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem, maj 2019
Referensnummer: 19/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48812000 Ekonomiska informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48444100 Faktureringssystem, 72212440 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen