Nos complace anunciar que la nueva versión del portal TED se desplegará el 29 de enero de 2024 (fecha indicativa aún por confirmar). ¿Le interesa descubrir las nuevas funcionalidades, mejoras y repercusiones para los usuarios? Le invitamos a visitar nuestro artículo y a encontrar más información sobre los principales cambios y nuevas funcionalidades.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Acord-cadru de furnizare camere video și punere în funcțiune, serviciu de transport a semnalului date/video de la camerele video la dispecerat și mentenanță sistem de [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Número de referencia: 4230487/2019/29
II.1.2)Código CPV principal
32333200 Videocámaras
II.1.4)Breve descripción:
Prin intermediul procedurii se doreste achizitionarea de camere video pentru inlocuirea celor existente cu unele mai performante respectiv suplimentarea numarului celor existente. Totodata, in cadrul achizitiei sunt incluse si serviciile de intretinere tehnica, bransare la reteaua de energie electrica a camerelor video, serviciu de transport a semnalului date/video de la camerele video la dispeceratul din cadrul Politiei Municipiului Oradea si transmisii de date pe o perioada de 3 ani.
Beneficii obtinute de autoritatea contractanta:
— se asigura un sistem functional si modernizat de supraveghere video a domeniului public,
— se asigura celeritate in rezolvarea oricaror probleme de functionare ce ar putea aparea,
— se asigura un serviciu continuu de supraveghere a domeniului public.
Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Numar de zile pana la care se pot so [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.5)Valor total estimado
Valor IVA excluido: 3 164 040.00 RON
II.1.6)Información relativa a los lotes
El contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)
72318000 Servicios de transmisión de datos
II.2.4)Descripción del contrato:
Obiectul achiziţiei îl constituie achizitionarea de camere video pentru inlocuirea celor existente cu unele mai performante respectiv suplimentarea numarului actual de camere video. Totodata, in cadrul achizitiei sunt incluse si serviciile de intretinere tehnica, bransare la reteaua de energie electrica a camerelor video, serviciu de transport a semnalului date/video de la camerele video la dispeceratul din cadrul Politiei Municipiului Oradea si transmisii de date pe o perioada de 3 ani.
Cantitatile minime si cantitatile maxime estimate ca fiind obiectul acordului cadru se regasesc in Anexa nr. 1 la caietul de sarcini.
Cantitatile minime si cantitatile maxime estimate ca fiind obiectul unui contract subsecvent se regasesc in Anexa nr. 1 la caietul de sarcini.
Se estimeaza ca vor fi incheiate 3 contracte subsecvente, cate unul in fiecare an.
Valoarea celui mai mare subsecvent: 1 450 000,00 RON fara TVA.