Nos complace anunciar que la nueva versión del portal TED se desplegará el 29 de enero de 2024 (fecha indicativa aún por confirmar). ¿Le interesa descubrir las nuevas funcionalidades, mejoras y repercusiones para los usuarios? Le invitamos a visitar nuestro artículo y a encontrar más información sobre los principales cambios y nuevas funcionalidades.
Hay algunos errores que afectan a la manera en la que se muestran los anuncios de formularios electrónicos. Estamos trabajando para solucionar el problema. Mientras tanto, le rogamos consulte nuestra página sobre este tema si desea obtener más información y orientación.
Está abierta la inscripción a nuestro cuarto taller para reutilizadores de datos de TED el 14 de diciembre de 2023
Suministros - 279297-2021
Finlandia-Helsinki: Equipo y material informático
2021/S 107-279297
Anuncio de licitación
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021—2025 (DPS)
Número de referencia: HANSEL DPS 00552
II.1.2)Código CPV principal
30200000 Equipo y material informático
II.1.4)Breve descripción:
Dynaamisen hankintajärjestelmän (DPS) kohteena ovat konesali-infrastruktuurilaitteet (esim. palvelimet, tallennus-ja varmistuslaitteet, integroidut ratkaisut ja konesaliverkon laitteet) sekä niihin liittyvien lisätarvikkeiden ja palveluiden hankinta. DPS:n kohde on kuvattu tarkemmin osallistumispyynnössä ja sen liitteissä, erityisesti liitteissä Dynaamisen hankintajärjestelmän kohde ja ehdot ja Palvelut ja niiden vähimmäisvaatimukset.
II.1.5)Valor total estimado
II.1.6)Información relativa a los lotes
El contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)
30230000 Equipo relacionado con la informática
30233000 Dispositivos multimedia de almacenamiento y lectura
30234000 Soportes de almacenamiento
72100000 Servicios de consultoría en equipo informático
48000000 Paquetes de software y sistemas de información
32580000 Equipo de datos
48200000 Paquetes de software de conexión en red, Internet e intranet
48210000 Paquetes de software de conexión en red
48800000 Sistemas y servidores de información
48820000 Servidores
48810000 Sistemas de información
48821000 Servidores de red
48823000 Servidores de fichero
50300000 Servicios de reparación, mantenimiento y servicios asociados relacionados con ordenadores personales, equipo de oficina, telecomunicaciones y equipo audiovisual
50312000 Mantenimiento y reparación de equipo informático
48600000 Paquetes de software de bases de datos y de funcionamiento
48700000 Utilidades de paquetes de software
51600000 Servicios de instalación de ordenadores y equipo de oficina
II.2.4)Descripción del contrato:
DPS:n keston aikana kaikki kiinnostuneet ehdokkaat voivat tehdä siihen osallistumishakemuksen.
DPS on voimassa hankintailmoituksessa ilmoitettuun päivään asti, ellei sitä keskeytetä tai muuteta DPS:n voimassaollessa.
Hansel Oy:n asiakkaat toteuttavat hankinnat DPS:ään hyväksyttyjen ehdokkaiden kesken DPS:n sisäisillä kilpailutuksilla, jotka voivat ajoittua DPS:n koko hankintavaiheen ajalle. DPS:n hankintavaihe alkaa perustamisvaiheen jälkeen 5.7.2021 ja päättyy DPS:n voimassaoloajan päättyessä viimeistään 30.9.2025.
Asiakkaiden hankintasopimukset voivat olla voimassa enintään 30.9.2027 asti.
Tavarat - 279297-2021
Suomi-Helsinki: Atk-laitteet ja -tarvikkeet
Hankintailmoitus
Tavarahankinnat
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Viitenumero: HANSEL DPS 00552
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi
30200000 Atk-laitteet ja -tarvikkeet
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedot
Tämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)
30230000 Tietokoneisiin liittyvät laitteet ja varusteet
30233000 Muistivälineet ja lukulaitteet
30234000 Muistivälineet
72100000 Tietokonelaitteistoa koskevat konsulttipalvelut
48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
32580000 Datalaitteet
48200000 Verkko-, internet- ja intranetohjelmatuotteet
48210000 Verkko-ohjelmatuotteet
48800000 Tietojärjestelmät ja palvelimet
48820000 Palvelimet
48810000 Tietojärjestelmät
48821000 Verkkopalvelimet
48823000 Tiedostopalvelimet
50300000 PC:iden, toimisto-, televiestintä- ja av-laitteiden korjaus, huolto ja muut palvelut
50312000 Tietokonelaitteiden huolto ja korjaus
48600000 Tietokanta- ja käyttöohjelmatuotteet
48700000 Apuohjelmatuotteet
51600000 Tietokoneiden ja toimistolaitteiden asentaminen
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: