Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Suun terveydenhuollon toiminnanohjausjärjestelmän hankinta
Número de referencia: HEL 2018-010369
II.1.2)Código CPV principal72000000 Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
II.1.4)Breve descripción:
Hankinnan kohteena on suun terveydenhuollon tarpeita palvelevan toiminnanohjausjärjestelmän (ERP-järjestelmän) hankinta. Jäljempänä käytetään myös nimitystä "TOJ". Reaaliaikaisesti resurssien käyttöä optimoivan toiminnanohjausjärjestelmän tulee tukea moniammatillista yhteistyötä laskemalla hoidon resursseja yhdistäen asiakkaat, hoitohuoneet sekä hoitohenkilöstön optimaalisesti. Järjestelmän tulee olla sellainen, että se mahdollistaa joustavan ajanvarauksen ja siten enemmän toimenpiteitä tehtäväksi yhdellä (1) käynnillä. Hankinta on suunniteltu toteutettavan ns. kokonaispalveluna, jolloin hankintaan sisältyy palvelun lisäksi tarvittava laitteisto.
II.1.5)Valor total estimadoValor IVA excluido: 3 500 000.00 EUR
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)48451000 Paquetes de software de planificación de recursos empresariales
72212451 Servicios de desarrollo de software de planificación de recursos empresariales
II.2.4)Descripción del contrato:
Hankinnan kohteena on suun terveydenhuollon tarpeita palvelevan, optimoivan toiminnanohjausjärjestelmän hankinta. Järjestelmän tulee toimia siten, että se mahdollistaa joustavan ajanvarauksen, optimoi resurssit ja tukee moniammatillista yhtestyötä laskemalla hoidon resursseja yhdistäen asiakkaat, hoitohuoneet (tilat) sekä (hoito) henkilöstön optimaalisesti. Lisäksi järjestelmän kautta viestitetään asiakkaille hoitoajoista tekstiviestein. Hankinnan kohde ja sille asetetut vaatimukset on kuvattu tarkemmin osallistumispyynnössä liitteineen.