Base jurídica:
Reglamento (UE, Euratom) n ° 2018/1046
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Mantenimiento de las instalaciones de audio, vídeo y conferencias
Número de referencia: UCA 21/017
II.1.2)Código CPV principal50340000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos audiovisual y óptico
II.1.4)Breve descripción:
Servicios para el mantenimiento preventivo, correctivo y evolutivo de las instalaciones de audio, vídeo y conferencias.
II.1.5)Valor total estimado
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)50342000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos de audio
50343000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos de vídeo
II.2.4)Descripción del contrato:
El contrato marco proporcionará al departamento de audio, vídeo y conferencias (AV&C) de la Secretaría General del Consejo:
• mantenimiento preventivo y correctivo de equipos de interpretación, multimedia y vídeo, equipos informáticos e instalaciones;
• asistencia técnica y operativa a la SGC;
• suministros de material de AV&C.
El contrato cubrirá los edificios de la Secretaría General del Consejo en Bruselas [Europa (EB), Justus Lipsius (JL) y Lex], donde hay unas 50 salas de reuniones con medios de audio/interpretación/multimedia de diferentes tamaños y complejidad.
Temei juridic:
Regulamentul (UE, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Întreținere a instalațiilor audio și video și pentru conferințe
Număr de referinţă: UCA 21/017
II.1.2)Cod CPV principal50340000 Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului audiovizual şi optic
II.1.4)Descriere succintă:
Servicii pentru întreținerea preventivă, corectivă și evolutivă a instalațiilor audio și video și pentru conferințe.
II.1.5)Valoarea totală estimată
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)50342000 Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului audio
50343000 Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului video
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Contractul-cadru va furniza departamentului AV&C (Audio, Video și Conferințe) al Secretariatului General al Consiliului:
• întreținerea preventivă și corectivă a echipamentelor de audiointerpretare, multimedia și video, a echipamentelor și instalațiilor informatice;
• asistență operațională și tehnică pentru SGC;
• furnizare de materiale audiovizuale și pentru conferințe.
Contractul va acoperi clădirile Secretariatului General al Consiliului din Bruxelles [Europa (EB), Justus Lipsius (JL) și Lex], unde există aproximativ 50 de săli de reuniune cu instalații audio/interpretare/multimedia de diferite dimensiuni și complexitate.