Anuncio de información previa
El presente anuncio solo proporciona información previa
Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:Número de referencia: POPELY/2342/2019
II.1.2)Código CPV principal79611000 Servicios de búsqueda de trabajo
II.1.4)Breve descripción:
Palvelun tavoitteena on alle 30-vuotiaiden vähintään ammatillisen koulutuksen suorittaneiden työllistyminen. Henkilöt, joilla osaaminen on jo koulutuksen kautta kunnossa, pyritään työllistämään avoimille työmarkkinoille 6 kuukauden sisällä asiakkuuden alkamisesta.
II.1.5)Valor total estimado
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.4)Descripción del contrato:
Kyseessä on asiakkaan toiveet ja tarpeet huomioiva yksilöllinen ohjausprosessi. Lähtökohtana on, että palvelun toteuttaja etsii ja toteuttaa parhaat keinot, joilla palvelun tavoitteet voidaan saavuttaa. Palvelun tarkkaa sisältöä ei siten määritellä tarjouspyynnössä.
Palveluntuottajien tulee toimia tiiviissä yhteistyössä rekrytoivien yritysten kanssa, selvittämällä yritysten rekrytointitarpeita, etsiä kohderyhmälle piilotyöpaikkoja sekä pyrkiä saattamaan soveltuvimmat työnantajat ja -hakijat yhteen kohtaamisten avulla.
Laadukkaan ja henkilökohtaista otetta painottavan prosessin varmistamiseksi asiakkaalla tulee olla sama, yksilöidysti nimetty valmentaja koko yksittäisen palvelun keston ajan.
Asiakkaan palvelutarpeen arvio sekä päätös palveluun ohjautumisesta tehdään Pohjois-Pohjanmaan TE-toimistossa yhteistyössä kumppanuusorganisaatioiden kanssa.