Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Kompetensutveckling i form av mentorprogram för jordbruks- och trädgårdsföretag för norra Sverige
Número de referencia: 3.2.11-12403/2019
II.1.2)Código CPV principal79411100 Servicios de consultoría en desarrollo comercial
II.1.4)Breve descripción:
Inbjudan att lämna anbud
Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud på utförande av mentorprogram för jordbruks- och trädgårdsföretag inom Jämtland, Västernorrland, Västerbotten och Norrbottens län. Uppdraget är en del av det svenska Landsbygdsprogrammet 2014–2020.
Uppdraget består i att anordna mentorprogram för företagare som vill utveckla sitt företag och kan ha nytta av en dialog med en erfaren företagare.
II.1.5)Valor total estimado
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)80510000 Servicios de formación especializada
II.2.4)Descripción del contrato: