Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Servicios - 502452-2019
Submission deadline has been amended by:  615968-2019
Rumanía-Pitești: Servicios de desarrollo de software
2019/S 206-502452
Anuncio de licitación
Servicios
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Dezvoltare portal servicii electronice și bugetare participativă pentru cetățeni, inclusiv livrare și instalare echipamente informatice, software și servicii necesare [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Número de referencia: 1553054400
II.1.2)Código CPV principal
72262000 Servicios de desarrollo de software
II.1.4)Breve descripción:
Obiectul contractului il constituie dezvoltarea portalului de servicii electronice si bugetare participativa pentru cetateni, inclusiv livrare si instalare echipamente informatice, software si servicii necesare dezvoltarii solutiei informatice, in cadrul proiectului „Simplificarea procedurilor administrative pentru cetatenii municipiului Pitesti”. Serviciile vor consta in dezvoltarea modulului de bugetare participativa, ce permite alocarea unui buget si colectarea unor idei de proiecte din partea membrilor comunitatii, precum si dezvoltarea unei solutii informatice care sa furnizeze digital fluxurile de lucru de baza din cadrul institutiei printr-un portal de servicii adresate cetatenilor.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19.
Autoritatea contractanta va raspunde la clarificari pana intr-a 11-a zi inclusiv, dinainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Valor total estimado
Valor IVA excluido: 1 789 400.00 RON
II.1.6)Información relativa a los lotes
El contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)
48900000 Paquetes de software y sistemas informáticos diversos
72212311 Servicios de desarrollo de software de gestión de documentos
80530000 Servicios de formación profesional
II.2.4)Descripción del contrato:
Obiectul contractului il constituie dezvoltarea portalului de servicii electronice si bugetare participativa pentru cetateni, inclusiv livrare si instalare echipamente informatice, software si servicii necesare dezvoltarii solutiei informatice, in cadrul proiectului „Simplificarea procedurilor administrative pentru cetatenii Municipiului Pitesti”. Serviciile vor consta in dezvoltarea modulului de bugetare participativa, ce permite alocarea unui buget si colectarea unor idei de proiecte din partea membrilor comunitatii, precum si dezvoltarea unei solutii informatice care sa furnizeze digital fluxurile de lucru de baza din cadrul institutiei printr-un portal de servicii adresate cetatenilor.
Valoarea estimată este de 1 789 400 RON fara TVA, compusa din:
— asigurarea infrastructurii necesare dezvoltarii solutiei informatice, componenta portal servicii pentru cetateni – active necorporale – 380 000,00 RON fara TVA,
— asigurarea infrastructurii necesare dezvoltarii solutiei informatice, componenta portal servicii pentru cetateni – active corporale – 284 100,00 RON fara TVA,
— activitati de implementare, optimizare si testare solutie informatica – componenta bugetare participativa pentru cetateni – 44 500,00 RON fara TVA,
— activitati de implementare, optimizare si testare solutie informatica – componenta portal servicii cetateni – 1 024 900,00 RON fara TVA,
— servicii de instruire a utilizatorilor pentru operarea si administrarea cu privire la noile fluxuri digitale implementate - componenta bugetare participativa pentru cetateni – 14 000,00 RON fara TVA,
— servicii de instruire a utilizatorilor pentru operarea si administrarea cu privire la noile fluxuri digitale implementate – componenta portal servicii pentru cetateni – 41 900,00 RON fara TVA.