Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Partner för IT-nära tjänster
Número de referencia: SLF - 00404/2019
II.1.2)Código CPV principal72140000 Servicios de consultoría en pruebas de aceptación de equipo informático
II.1.4)Breve descripción:
Helsingborgs stad upphandlar partner för IT-nära tjänster
II.1.5)Valor total estimadoValor IVA excluido: 33 000 000.00 SEK
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)72140000 Servicios de consultoría en pruebas de aceptación de equipo informático
72150000 Servicios de consultoría en auditoría informática y en equipo informático
72222300 Servicios de tecnología de la información
72500000 Servicios informáticos
72600000 Servicios de apoyo informático y de consultoría
II.2.4)Descripción del contrato:
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: SLF - 00404/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72140000 Konsulttjänster för leveranskontroll av maskinvara
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 33 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72140000 Konsulttjänster för leveranskontroll av maskinvara, 72150000 Konsulttjänster för loggning och maskinvara, 72222300 IT-tjänster, 72500000 Datortjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen