Suecia-Jönköping: Servicios a empresas: legislación, mercadotecnia, asesoría, selección de personal, imprenta y seguridad
2019/S 217-533731
Anuncio relativo a modificaciones o información adicional
Base jurídica:
Directiva 2014/25/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Konsult upphandling Management, Marknad, Miljö, Produktion och Hållbarhet
Número de referencia: 19/22
II.1.2)Código CPV principal79000000 Servicios a empresas: legislación, mercadotecnia, asesoría, selección de personal, imprenta y seguridad
II.1.4)Breve descripción:
Jönköping Energi AB (JEAB, Beställaren) önskar ansökan/anbud för olika inhyrning av konsulter i företagets verksamhet. Vi definierar konsult som en resurs med kunskap som vi inte har i företaget.
Konsultuppdragen innebär att Beställaren ger konsulten i uppdrag att utföra vissa immateriella tjänster. Uppdraget kan vara tidsbestämt och det kan gälla ett projekt med en definierad start och slut. Uppdrag definieras av Beställaren vid avropstillfället. Antigen kan uppdrag innebära att Beställaren avropar en leverans eller flera delleveranser inom ett avgränsat projekt. Uppdrag kan även avse löpande leveranser över tid då uppdraget fordrar kontinuitet från en och samma leverantör för hela uppdraget. Beställaren kan således paketera flera tjänster som ett och samma uppdrag.