A jogorvoslati kérelmek benyújtására és határidejére vonatkozó pontos információ: 2015. évi CLXIII. törvény XXI. fejezet.A kérelem-a törvényben meghatározott kivételekkel-a jogsértésnek a kérelmező tudomására jutásától számított tizenöt napon belül, a közbeszerzési eljárást lezáró jogsértő döntés esetében pedig a jogsértésnek a kérelmező tudomására jutásától számított tíz napon belül nyújtható be. A jogsértés megtörténtétől számított kilencven napon túl kérelmet előterjeszteni nem lehet.
(Folyt. VI.3. pontból)
16)A közbeszerzési eljárásban a közbeszerzési szakértelmet biztosító felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadó Dr. Horváth Péter Attila (lajstromszám: 00264)
17)Az ajánlati árat magyar forintban kell megadni akként,hogy az magába foglalja a szerződés teljesítésével összefüggően felmerülő valamennyi kapcsolódó költséget,díjat.
18) A teljesítésre irányadó jogszabályok különösen:
25/1997. (VIII. 1.) PM rendelet a termőföldnek nem minősülő ingatlanok hitelbiztosítéki értékének meghatározására vonatkozó módszertani elvekről
54/1997. (VIII. 1.) FM rendelet a termőföld hitelbiztosítéki értéke meghatározásának módszertani elveiről
1997. évi LXXVIII. törvény az épített környezet alakításáról és védelméről
1993. évi LXXVIII. törvény a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról
253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet az országos településrendezési és építési követelményekről
A Magyar Nemzeti Bank 11/2018. (II. 27.) számú ajánlása a pénzügyi szervezetek ingatlanokkal összefüggő kockázatainak kezeléséről
12/2001. (I. 31.) Korm. rendelet a lakáscélú állami támogatásokról
1/2010. (I. 14.) FVM rendelet az agrárgazdasági és agrár-vidékfejlesztési szakterületeken a szakértői tevékenység végzésének feltételeiről
A hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról szóló 2013. évi CCXXXVII. törvény,
40/2016. (X. 11.) MNB rendelet az ügyfél- és partnerminősítés, valamint a fedezetértékelés prudenciális követelményeiről;
39/2016. (X. 11.) MNB rendelet a nem teljesítő kitettségre és az átstrukturált követelésre vonatkozó prudenciális követelményekről.
19)Ajánlatkérő a Kbt 61.§ (6) bekezdése szerint előírja, hogy ugyanazon ajánlattevő legfeljebb egy részben lehet az eljárás nyertese.A Kbt 61.§ (6) bekezdés szerinti azon objektív és megkülönböztetéstől mentes szempontok, amelyek alapján az ajánlatkérő eldönti, hogy mely részek tekintetében nyilvánítható nyertesnek az az ajánlattevő, aki az értékelési szempontok alapján a maximális számnál (azaz egynél) több részben tette az ajánlatkérő számára a legkedvezőbb ajánlatot:
1. Ajánlatkérő megvizsgálja az egyes közbeszerzési részekben a legkedvezőbb és a második legkedvezőbb ajánlat ellenszolgáltatása közötti különbséget és csökkenő sorrendben meghatározza az egyes részek vizsgálati sorrendjét.
2.A vizsgálati sorrend mentén haladva a legkedvezőbb ajánlatot tevő ajánlattevő nyeri az adott vizsgált részt.
3. A következő vizsgált részben nem lehet nyertes aki korábban vizsgált részben már nyertes, így a Kbt 61.§ (6) bekezdésnek megfelelően az értékelési szempontok alapján soron következő ajánlattevő lesz a nyertes ajánlattevő.
4. Amennyiben az összes rész megvizsgálását követően ezen módszerrel valamelyik részben - amelyben érvényes ajánlat került benyújtásra - nem hirdethető nyertes, úgy a vizsgálati sorrendben ez a rész kerül az első helyre, a többi rész vizsgálati sorrendje pedig eggyel növekszik.
20)Az egyedüli értékelési szempont az ár, figyelemmel arra, hogy az ajánlatkérő igényeinek a szerződéstervezet és műszaki leírás szerint konkrétan meghatározott szolgáltatás felel meg, és a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását további minőségi jellemzők nem, csak a legalacsonyabb ár értékelése szolgálja.
— -további részletes információk a karakterkorlátozásra is figyelemmel a közbeszerzési dokumentumokban--