Anuncio de transparencia previa voluntaria
Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Profylaksebekendtgørelse vedrørende socialfagligt system
II.1.2)Código CPV principal72000000 Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
II.1.4)Breve descripción:
Silkeborg Kommune har gennemført direkte tildeling på SKI 02.19, FORM område 26. Der efterspørges et socialfagligt system baseret på VUM og KRAP-metoden.
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)72260000 Servicios relacionados con el software
72250000 Servicios de sistemas y apoyo
72220000 Servicios de consultoría en sistemas y consultoría técnica
72210000 Servicios de programación de paquetes de software
II.2.4)Descripción del contrato:
Silkeborg Kommune har gennemført direkte tildeling på SKI 02.19, FORM område 26. Der efterspørges et socialfagligt system baseret på VUM og KRAP-metoden. Alene prækvalificerede leverandører på SKI 02.19 aftalen indenfor formområdet kan tages i betragtning. Systemet baserer sig på VUM og KRAP-metoden, som er et integreret socialpædagogisk system af analyser, metoder og værktøjer, som benyttes systematisk i Socialafdelingen. Digital understøttelse af VUM og KRAP-metoden sikrer, at vi kan samle og anvende data om borgerne samme sted. Det styrker fagligheden og muligheden for progressionsmålinger gennem KRAP redskaber og minimerer risici for brud på datasikkerheden.