Servicios - 576012-2019
România-Bucureşti: Servicii de asistenţă tehnică informatică
2019/S 235-576012
Anunț de participare
Servicii
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Acord-cadru 36 luni pentru servicii specializate de asistență tehnică pentru componenta baze de date Oracle la nivelul (PIAS)
Număr de referinţă: 11697800/2019/PAAPD1102751
II.1.2)Cod CPV principal
72611000 Servicii de asistenţă tehnică informatică
II.1.4)Descriere succintă:
Autoritatea contractantă dorește încheierea unui acord-cadru pentru o perioadă de 36 luni, în vederea asigurarea unor servicii de asistență tehnică executate de personal specializat certificat corespunzător Oracle pentru a susține activitatea de business a beneficiarului, având scopul de a menține activitatea continua a infrastructurii Oracle asociată platformei informatice PIAS a CNAS și pentru a asigura actualizări și îmbunătățiri ori de cate ori este recomandabil.
Nota: autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 16 zile.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 1 536 480.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Valoarea maximă estimată a acordului-cadru este de 1 536 480,00 RON fără TVA.
Valoarea minimă estimată a acordului-cadru este de 42 680,00 RON fără TVA.
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este 512 160,00 RON fără TVA.
Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent este de 42 680,00 RON fără TVA.