Szolgáltatások - 167616-2018
Magyarország-Budapest: Beszerzési tanácsadó szolgáltatások
2018/S 075-167616
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Megbízási szerződés keretében közbeszerzési tanácsadás és felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadói feladatok ellátása
Hivatkozási szám: EBO-197/2017.
II.1.2)Fő CPV-kód
79418000 Beszerzési tanácsadó szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Megbízási szerződés keretében közbeszerzési tanácsadás és felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadói feladatok ellátása.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
AK-nél előreláthatólag évente kb. 50-60 db, azaz a 3+1 év alatt kb. 200-240 db a Kbt. II. része szerinti,köz. értékhatárt elérő/meghaladó értékű közbesz. elj., 40-50 db, azaz a 3+1 év alatt kb. 160-200 db a Kbt. III. része szerinti, köz. értékhatárt el nem érő értékű közbesz. elj., valamint 150-160 db, azaz a 3+1 év alatt kb. 600-640 db központosított közbesz. rendszerben lebonyolítandó elj. kerül lefolytatásra, évente összesen nettó 35-50 000 000 000 HUF értékben.
AK-nél előreláthatólag a NAV 2.0 Projekt keretében összesen 70-100 db a Kbt. II. része szerinti köz.értékhatárt elérő/meghaladó értékű közbesz. elj., 10-20 db a Kbt. III. része szerinti köz. értékhatárt el nemérő értékű közbesz. elj., valamint 50-70 db központosított közbesz. rendszerben lebonyolítandó elj. kerül lefolytatásra jelen elj. eredményeként megkötendő szerz. időtartama alatt összesen előreláthatólag nettó 80-110000 000 000 HUF értékben. (NAV 2.0-ra vonatkozó inf. lsd. KD 30-38 o.).
Várhatóan évente összesen 5-6 db, azaz a 3+1 év alatt kb. 20-24 db spec. (minősített adatot, ország alapvető bizt., nemzetbizt. érdeket érintő stb.) besz. elj. lefolytatása várható.
Várható jogorvoslati elj.-k lefolytatása tekintetében tájékoztatásul közöljük, hogy az elmúlt 3 évben összesen 14 db jogorvoslati elj. volt az ajánlatkérőt érintően.
Megbízási szerződés keretében közbesz. tanácsadás és felelős akkreditált közbesz. szaktanácsadói feladatok ellátása az alábbiak és a KD-ban szereplő részletes feladatleírás szerint. Nyertes ajánlattevő feladata a közbesz. elj.-k teljes körű lebonyolítása, közbesz. tanácsadás és a 14/2016. (V.25.) MvM rendelet szerinti felelős akkreditált közbesz. szaktanácsadói tevékenység ellátása, ennek keretében különösen:
— közreműködés a közbesz. terv összeállításában, esetleges módosításának előkészítésében, javaslattétel a Megbízó közbesz. tervében meghatározott eljárástípus változtatására, esetleg elj.-k összevont (részajánlattétel lehetőségének biztosítása mellett történő) lefolytatására,
— tanácsadás az elj.-k időbeli ütemezésének összeállításához, az elj.-k jogszerűségének felügyelete, szakmai tanácsadás az elj. fajtájának kiválasztása során,
— az elj.-t megindító felhívás és közbesz. dokumentumok tervezetének elkészítése (bírálati részszempontok indokolással alátámasztott meghatározása, alkalmassági szempontok kidolgozása),
— a közbesz. dokumentumok részét képező szerződéstervezet elkészítése ügyvéd szakember bevonásával,
— műszaki leírás/dokumentáció közbesz.-jogi szempontú felülvizsgálata,
— a műszaki leírás közbesz., jogi szempontú ellenőrzésén túl annak műszaki szempontú ellenőrzése, a műszaki leírás összeállításában való közreműködés,
— a közbesz. eljárásokkal kapcsolatos hirdetmények közzététele iránti kérelem elkészítése, a hirdetményfeladása, az előzetes hirdetményellenőrzés során kibocsátott hp. felhívásban foglaltak teljesítése, a hp.összeállítása,
— kieg. táj. -Megbízóval történő egyeztetést követően történő- összeállítása és kiküldése,
— közreműködés helyszíni bejárás vagy konzultáció megszervezésében, jegyzőkönyv készítése, kiküldése,
— közreműködés az ajánlatok bontásánál, jegyzőkönyv készítése és kiküldése,
— részvétel a közbesz. elj. során folytatott tárgyalásokon jegyzőkönyv készítése, kiküldése,
— részvétel a bírálóbizottság munkájában, az ülésekről jegyzőkönyv készítése,
— az ajánlatok/részvételi jelentkezések közbesz. szempontú bírálata és értékelése, a felmerülő elj.cselekményekhez kapcsolódó dokumentumok elkészítése, kiküldése,
— a döntéshozó elé terjesztendő dokumentumok (döntési javaslat, összegezés) összeállítása,
— összegezés összeállítása és kiküldése;jogorvoslati elj. esetén képviselet a Közbeszerzési Döntőbizottság előtt.
Továbbá nyertes ajánlattevő feladata AK erre vonatkozó eseti megrendelése alapján a műszaki leírás közbesz., jogi és műszaki szempontú ellenőrzése, összeállításában való közreműködés és egyéb, azátalánydíjas elszámolás szerinti szerződéses feladatok körébe nem tartozó közbesz. tan. feladatok ellátása.