Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Supplies - 276017-2018
Hungary-Budapest: Low-floor buses
2018/S 121-276017
Contract notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
50 db új, alacsonypadlós szóló busz beszerzése
Reference number: EKR000239842018
II.1.2)Main CPV code
34121400 Low-floor buses
II.1.4)Short description:
50 db azonos gyártmányú és típusú új, szóló (M3/I.o.), alacsonypadlós autóbusz beszerzése pénzügyi lízingszerződéssel az ajánlatkérő közszolgáltatási feladatainak ellátása érdekében. Ajánlatkérő feladatkörénél fogva köteles a VOLÁNBUSZ Zrt. és a Közlekedési Központok autóbusz-igényének biztosítására, ezért fenntartja a jogot az e szerződés tárgyát képező lízingtárgyaknak a VOLÁNBUSZ Zrt. és/vagy bármelyik Közlekedési Központ részére történő bérbeadására, vagy részükre egyéb jogcímen történő hasznosítására.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
Az autóbuszok részletes leírását a Műszaki Dokumentációban található „Részletes Műszaki Követelmények" tartalmazza. Lízing
Konstrukció: zárt végű pénzügyi lízing, annuitásos törlesztési móddal, futamidő: szerződéskötés minimum 30., legfeljebb 210. napjától számított 120 hónap, mely az értékelési szempontot jelentő, minimum 30 napos, legfeljebb 210 napos szállítási határidőt követően kezdődik meg. A finanszírozás devizaneme: HUF, kamatozás: változó, 3 havi BUBOR alapkamaton számítva, az ügyleti kamat kamatfelár komponense nem változhat a futamidő alatt, az értékelési szempontot jelentő ügyleti kamat mértéke nem haladhatja meg a 3 havi BUBOR + 5 % értéket. Ajánlatkérő az autóbuszok ellenértékét forint alapú, zárt végű pénzügyi lízing keretében, havonta, lízingtárgyanként is és összesítetten is kiállított pénzügyi értesítő levél alapján, a lízingszerződésben meghatározott havi lízingdíj megfizetésével teljesíti a Kbt. 135. § (1) és (5)-(6) bek-ben és a Ptk. 6:130 § (1)-(2) bek-ben meghatározott feltételek szerint. Önrész: 10 %, mely a teljes nettó gépértékre vonatkozó általános forgalmi adó összegével egyidejűleg, a számla,- illetőleg a fizetési értesítő kézhezvételétől számított nyolc napon belül kerül megfizetésre. Ajánlatkérő a kötbért meghaladó kárát is érvényesítheti az Ajánlattevővel szemben, ha az bizonyítottan Ajánlattevő hibájából keletkezett. A szerződéses kötelezettségvállalást megerősítő mellékkötelezettségek részletes szabályait a Közbeszerzési Dokumentum részét képező szerződéstervezet tartalmazza. Ajánlatkérő által vállalt biztosítékok: a hátralékos lízingdíj beszedésére adott felhatalmazó levél, valamint maga a lízingtárgy a szerződéstervezetben foglaltak szerint. A számla benyújtása és
Kiegyenlítése során az adózás rendjéről szóló 2017. évi CL. törvény (Art.) rendelkezéseit mind az Ajánlattevő, mind az alvállalkozó esetében alkalmazni kell.