Szolgáltatások - 280461-2018
Magyarország-Budapest: Rendezvényszervezési szolgáltatások
2018/S 123-280461
Szociális és egyéb meghatározott szolgáltatások – Általános közbeszerzés
Tájékoztató az eljárás eredményéről
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
A 2018-as budapesti birkózó világbajnokság megrendezésével kapcsolatos feladatok ellátása
II.1.2)Fő CPV-kód
79952000 Rendezvényszervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási keretszerződés alapján a 2018-as budapesti birkózó világbajnokság megrendezésével kapcsolatos feladatok ellátása
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
92622000 Sportesemény-szervezési szolgáltatások
55300000 Éttermi és felszolgálási szolgáltatások
92370000 Hangtechnikusi szolgáltatások
72000000 IT-szolgáltatások: tanácsadás, szoftverfejlesztés, internet és támogatás
60140000 Nem menetrendszerű utasszállítás
79713000 Őrzési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A VB 2018 kiemelt eseménye lesz,Bp-re várható 2000 sportoló és csapattag,kb 20 000 vendégéjszakát töltenek itt az egyes nemzeti szöv.-ek tagjai és a turisták.A VB-n várhatóan több,mint 100 ország vesz majd részt,a versenyre látogatók száma kb.50 000 fő is lehet. 9 napig tart, a helyszínek építését 2018.10.17-én kell kezdeni,a bontást 10.29-én be kell fejezni.
Feladat a versenyhelyszínek(Aréna,BOK-csarnok,Körcsarnok) teljes körű megtervezése, kivitelezése:
— Aréna:12 birkózószőnyeg (4 küzdőtéren, 6 melegítő részen)
— küzdőtéren szőnyegek körül szakmai stáb helye(bírók,média,egyéb,pl.eü.személyzet)
— kiemelt pódium 2 bíró helye
— BOK-csarnok akkreditáció,egyes résztvevők étkezése
— Körcsarnok 6 szőnyeg edzéshez
— Aréna:300 nm LED-felület kiépítés, működtetés
— Dobogók építése:2000 nm (0,2-1,5 m magasság)
— Szőnyeg(pl.padló,színes) biztosítása,lerakása:5500 nm
— Syma elemek falak,ajtók,pultok biztosítása,építése,bontása,dekorálása:2100 nm
— Audio-,vizuál-,dekortechn. függesztő/rögzítő rácsos tartók (0,2-0,4 m átm. normál+erősített kivitel)bekötő,rögzítő,emelő gépek+kiegészítőik bérlése,helyszínre szállítása,installálása,bontása,elszállítása: 510 m
— Nagy teljesítményű LED-es+fémhalogén világító testek(fényforrással) küzdő+nézőtér megvilágítására:250 db
— Nagy teljesítményű hangrendszer a küzdő+nézőtér hangosítására,vezérléssel,elektromos betáplálással,alkalmas legyen a rendezvény ideje alatt a sportszakmai igények kielégítésére+a helyszíni nézők szórakoztatására figyelembe véve a sportprezentációs elképzeléseket,
— LED-es (4-6 mm-es pixeltávolsággal) és projektoros(4K-s felbontású és min.20 000 ANSI fényerejű) képi megjelenítők,a hozzá tartozó vezérlő és kiegészítő elemek biztosítása a néző+küzdőtéren tájékoztatásra,szórakoztatásra,a sportprezentációs és sportszakmai igények figyelembe vételével:300 nm
— Audio és vizuáltechn rendszer bérlése,helyszínre szállítása,installálása,bontása,elszállítása 1 min.400nm-es,200 újságíró befogadására alkalmas teremben sajtótájékoztató rendezéséhez,
— Informatikai rendszerek(vezetékes+WiFi hálózat) kiépítése a hivatalos résztvevők és média munkatársak kiszolgálására,a rendezvény helyszín fentebb felsorolt személyei által használt területein,ingyenes,publikus hálózat
— URH rádiók és szükséges átjátszók,valamint kiegészítőik bérlése és üzemeltetése a teljes rendezvény helyszínen az építés kezdetétől a bontás befejezéséig:50 db
A VB-n résztvevő versenybírók:70 fő.
A sportesemények mellett több kísérőrendezvény lesz. MBSZ kb. 15-20 kísérőrendezvény megvalósítását, teljes körű lebonyolítását fogja megrendelni,többek között
— Nemzetközi Birkózó Szöv kb.300 fős kongresszus,
— elnökségi, bizottsági ülések össz. kb. 80 fő
— Hall of Fame rendezvény 300 fő
— Gálavacsora 400 fő
— Sajtófogadás 200 fő
— munkavacsorák össz kb. 100 fő
Versenyen résztvevő minden csapattag (versenyzők, csapatvezetők, kísérők, edzők, bírók, UWW VIP stáb stb.) utaztatása a reptér,vasútállomás,szállás,versenyhelyszínek,stb között.2000 sportoló és csapattag mozgatása,terv. tárgyi igény:
— 6 gk:prémium kategória
— 8 gk:középkategória
— 15 mikrobusz
— 10 nagyméretű busz
Rendszeres buszjáratok a versenyhelyszín és hotelek között akkreditáltak számára (30-60 percenként).Versenyhelyszínen 1szerre kb.8 busz megállására alkalmas parkoló kialakítása.
Résztvevők elhelyezése (tervezett)
— Boscolo Hotel: UWW kiemelt delegáció
— Novotel: UWW- delegáció
— Hotel Veritas: UWW-Staff
— Aréna Hotel:nemzeti sportszöv
— Hungária Hotel:nemzeti sportszöv
— Expo Hotel:nemzeti sportszöv
— Lion’s Garden:bírók
Valamennyi arra jogosult étkeztetésének megszervezése a szállodákban és az étkezés megszervezése,biztosítása a verseny- és kísérőrendezvények helyszínein.
Reggeliztetés a hivatalos szállodákban,a mérlegelés napján a versenyzők Aréna Hotelben fognak reggelizi.
Akkreditált résztvevők főétkezése (ebéd,vacsora) hivatalos szállodákban (kb. 30 000 ebéd és vacsora).
100db doppingvizsgálat,,feladat teljes körű lebonyolítása,azaz megrendelés,mintavétel,szakember helyszín biztosítása,dokumentáció készítése