Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 373957-2019
Submission deadline has been amended by:  519278-2019
Magyarország-Budapest: Vasútépítés
2019/S 152-373957
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Keleti pu - Kőbánya felső közötti 3. vágány
Hivatkozási szám: EKR000836102019
II.1.2)Fő CPV-kód
45234100 Vasútépítés
II.1.4)Rövid meghatározás:
Szerződés meghatározása: Vállalkozási szerződés
II.1.1) és II.2.1) pont teljes elnevezése / beszerzés tárgya (karakterkorlát okán):
„Keleti pu - Kőbánya felső közötti 3. vágány vasúti pálya, biztosítóberendezés, műtárgy, magasépítés, villamos felsővezeték, zajvédelmi munkák elvégzése”
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45234116 Pályaépítés
45234160 Felsővezeték építése
45317000 Egyéb villamos szerelési munka
71540000 Építésvezetői szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Jogerős építési engedély alapján Keleti pu - Kőbánya felső közötti 3. vágány vasúti pálya, biztosítóberendezés, műtárgy, magasépítés, villamos felsővezeték, zajvédelmi munkák elvégzése, a szükséges kiviteli tervek készítésével együtt.
Műszaki mennyiségek:
Bontási munkák:
— vágánybontás: 3500 vm
— kitérőbontás: 15 csoport
Vágányépítés:
— új 54 rendszerű: 2400 vm
— használt 48 rendszerű: 650 vm
Kitérő beépítés: 10 csoport: 7 csoport Keleti pu állomáson, 3 csoport nyílt vonalon
Peron építés: 1 db sk+55 peron építése 250 m hosszban
Műtárgyépítés:
— 1 db alsópályás acélhíd felszerkezetének cseréje
— 3 db vasúti híd felújítása
Biztosítóberendezési és távközlési munkák:
— Belsőtéri berendezések létesítése és szerelése: 9 csoport
— Áramellátó berendezések létesítése: 3 db
— Önműködő térközbiztosító-berendezés létesítése: 8 db
— Jelzőhíd telepítése, szerelése, 10 db fényjelzővel: 1 csoport
— 75 Hz-es sínáramkörökkel foglaltságellenőrzés és jelfeladás
— D 70 (jelfogó-függéses, egy központos, tolató-vágányutas) és VES típusú biztosítóberendezés átalakítása
— áramátalakító berendezés építése
— vonalkábel: 3000 m
25 kV feszültségű váltakozó áramú felsővezeték építési munkák:
— Acéloszlop bontása: 83 db
— Hosszlánc bontása: 2990 m
— Acéloszlop állítása: 67 db
— Hosszlánc építése: 4260 m
Térvilágítás kiépítése: 1260 m hosszan
Magasépítés:
— Bontás 3 db, 470 lgm3
— Új épület 1 db, 137 m2
Zajvédelem:
— Zajárnyékoló fal: 745 m2
— Passzív zajvédelem: cca. 45 db nyílászáró csere 3 szinten, 75 m hosszban
A részletes mennyiségeket és a feladatokat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák, amely mennyiségek tájékoztató jellegűek, a kiviteli tervezés során módosulhatnak.
Vágányzári feltételeket MÁV Zrt.-vel kell egyeztetni a kiviteli tervezés során. A munkák ütemezését és a munkafázisok részletes ismertetését a Közbeszerzési Dokumentumok 3. kötet 1.7. és 1.8.29.3, valamint az 5. kötet a „Tervek, dokumentumok” „Organizáció” tervcsomagja tartalmazza.
Részajánlattétel nem megengedett, mivel a tervezett projekt esetében a beszerzés több szakágat és területet érint, melyek között az adatszolgáltatás és szinergiák kialakítása úgy a leghatékonyabb, ha egy ajánlattevő menedzseli a tervezés során az összes folyamatot. Amennyiben részekre bontanánk a beszerzést, úgy a határfelületek kialakítása miatt többlet kommunikáció, adatközlés és koordináció jelentkezne, ami akár egyeztetési nehézségekhez és vitákhoz is vezethetne az egyes felek között, ami miatt a beszerzés ellenértékének jelentős növekedése is várható, vagy a szolgáltatás, valamint az építési beruházás minőségére, a szerződés teljesítésének más körülményeire is kedvezőtlen hatással lehet.