Szolgáltatások - 161764-2023
Submission deadline has been amended by:  252866-2023
Magyarország-Budapest: Építészeti tervezési szolgáltatások
2023/S 055-161764
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Tervezési feladatok, Miskolci Törvényszék
Hivatkozási szám: EKR000341972023
II.1.2)Fő CPV-kód
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Miskolci Törvényszék és Miskolci Járásbíróság által közösen használt épületegyüttes teljeskörű rekonstrukciója és bővítése komplex tervezési feladatainak ellátása.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Miskolci Törvényszék és Miskolci Járásbíróság által közösen használt épületegyüttes 14 138,43 m2 teljeskörű rekonstrukciója és bővítése komplex tervezési feladatainak ellátása. Az épületek a 3525 Miskolc, Dózsa Gy. út 4., és 3525 Miskolc, Fazekas utca 2. szám alatt találhatók. A nyertes ajánlattevőnek komplex tervezési dokumentációt kell készíteni, amely magában foglalja a meglévő épületek állapotfelmérési terveit (a szükséges feltárásokkal együtt), koncepció tervek (3 változat), vázlatterv, építési engedélyezési terv (bontási tervdokumentációval együtt), komplex kiviteli tervdokumentáció készítését.
A bírósági épület beruházása során a legfőbb cél, a kornak megfelelő, magas színvonalú, műszaki-, gazdaságossági- és használati szinten megvalósuló bírósági szervezet létrehozása. A tervezés során figyelembe kell venni a bírósági épület környezetébe való harmonikus illeszkedést. Megjelenésével kellőképpen fejezze ki a bírósági épület, mint igazságszolgáltatási intézmény komolyságát, méltóságát és tekintélyét. A két épülettömb eredeti karakterét megőrizve megjelenésében képviseljen egy egységet.
Mennyiség: A Tervezési program szerint az épületegyüttes meglévő 14 138 m2 hasznos alapterülete bővítendő további 1 496 m2 hasznos alapterülettel (15 634 m2 hasznos alapterületre). A tárgyi teljeskörű tervezési szolgáltatás része az épületegyüttes építési-, biztonságtechnikai-, és belsőépítészeti tervezése, 461 fő elhelyezésére, ügyfélszolgálati - és kizárólagos dolgozói funkciókat is kielégítő helyiségekkel, valamint 53 db előadó (tárgyaló) teremmel. Feladat műszaki tartalma:
a) Tervezési szolgáltatás:
- meglévő épület állapotfelmérési tervei,
- koncepció tervek (3 db),
a kiválasztott változatra:
- vázlatterv,
- építési engedélyezési tervdokumentáció (bontási tervdokumentáció résszel együtt),
- kiviteli tervdokumentáció
készítése.
A részletes feladatokat a Tervezési program, a műszaki leírás és a szerződés tartalmazza.