Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Árubeszerzések - 266189-2016
Magyarország-Kaposvár: Buszok és távolsági buszok
2016/S 147-266189
Ajánlati/részvételi felhívás – Közszolgáltatások
Árubeszerzés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Új, alacsonypadlós, csuklós autóbuszok beszerzése. Pénzügyi lízingszerződés.
II.1.2)Fő CPV-kód
34121000 Buszok és távolsági buszok
II.1.4)Rövid meghatározás:
5 db új, alacsonypadlós, csuklós autóbusz beszerzése.
Árubeszerzés pénzügyi lízingkonstrukcióban.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 1.00 HUF
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
5 db egyforma felszereltségű, új, alacsonypadlós, csuklós autóbusz beszerzése pénzügyi lízingkonstrukcióban.
Kizárólag új autóbusz megajánlására van lehetőség. Az „új autóbusz” fogalma alatt az ajánlatkérő az első alkalommal forgalomba helyezett autóbuszt érti.
A beszerzendő autóbuszok részletes leírását a dokumentációban található „Részletes Műszaki Követelmények” tartalmazza.
Ajánlatkérő célja az üzemeltetés gazdaságossága, a vállalati arculat egységesítése, továbbá a karbantartási és javítási feladatok egyszerűsítése. E célok érdekében azonos gyártmányú autóbuszokat kíván beszerezni.
E tényekre tekintettel a rész ajánlattétel lehetősége ellentétes volna ajánlatkérő gazdasági érdekeivel és a gazdasági célszerűség követelményével (Kbt. 50. § (2) bek.),
Lízing konstrukció:
— finanszírozás: zárt végű pénzügyi lízing, lineáris törlesztési móddal,- futamidő: szerződéskötés minimum első, de legfeljebb 8. hónapjától számított 120 hónap, mely az értékelési szempontot jelentő, minimum 1 hónapos ( 30 napos)legfeljebb 7 hónapos (210 napos) szállítási határidőt követően kezdődik meg,
— finanszírozás devizaneme: HUF,
— kamatozás: változó, 3 havi Bubor alapkamaton számítva, az ügyleti kamat kamatfelár komponense nem változhat a futamidő alatt, az értékelési szempontot jelentő ügyleti kamat mértéke nem haladhatja meg a 3 havi Bubor + 6 % értéket.
Ajánlatkérő a nettó gépértéknek megfelelő 0-10 % közötti önrészt fizet. Az önrész tényleges mértékének meghatározása az ajánlattevő feladata, az értékelési szempont.
Ajánlatkérő az autóbuszok ellenértékét forint alapú, zárt végű pénzügyi lízing keretében, havonta, lízingtárgyanként is és összesítetten is kiállított pénzügyi értesítő levél alapján, a lízingszerződésben meghatározott havi lízingdíj megfizetésével teljesíti a Kbt. 135. § (1) és (5)–(6) bek.-ben és a Ptk. 6:130 § (1)–(2) bek.-ben meghatározott feltételek szerint.
Jótállás (Garancia):
— ajánlatkérő az autóbuszokra az átadás-átvételtől számított teljes körű, „kilométer-korlátozás” nélküli-, kötelezően minimum 12 havi jótállás minimum vállalását írja elő,
— a kötelező jótálláson felüli vállalás értékelési részszempont,
— a kicserélt vagy kijavított fődarabokra vonatkozóan a jótállási és szavatossági idő újrakezdődik azon a napon, amikor az Ajánlatkérő számára kielégítő módon a csere vagy a kijavítás megtörténik.
(Fődarabok: a motor, a csuklószerkezet, a nyomatékváltó, a futóművek és a kormánymű.)
Szavatossági felelősség: az Ajánlattevő a műszaki előírásban található „Élettartam elvárások” elnevezésű táblázatban foglalt tételeknek megfelelő időtartamra (10 évre) szavatol azért, hogy:
— a felépítmény vázszerkezete, a karosszéria, és a külső burkolatok esetében nem keletkezik beázás, szilárdsági és korróziós okból törés, vagy javítást igénylő hiba, burkolatcsere, vázelem-csere, padlócsere,
— a korrózióvédelem és a zajcsillapítás védőanyagai nem válnak le,
— a szerelőfedelek rögzítésének működőképessége nem változik, továbbá a felsorolt szerelvények főjavítása, vagy cseréje a jótállási időn túl, az elvárt időtartam lejártáig vagy futásteljesítmény eléréséig nem válik szükségessé.
Ajánlatkérő a kötbért meghaladó kárát is érvényesítheti az Ajánlattevővel szemben.
Ajánlatkérő az Ajánlattevő tevékenységével vagy mulasztásával kapcsolatban keletkezett kárát érvényesítheti az Ajánlattevővel szemben, ha az bizonyítottan Ajánlattevő hibájából keletkezett.
A szerződéses kötelezettségvállalást megerősítő mellékkötelezettségek részletes szabályait az ajánlati dokumentáció tartalmazza.
Ajánlatkérő által vállalt biztosítékok: a hátralékos lízingdíj beszedésére adott felhatalmazó levél, valamint maga a lízingtárgy a szerződéstervezetben foglaltak szerint.
A számla benyújtása és kiegyenlítése során az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény (Art.) 36/A. § rendelkezéseit mind az Ajánlattevő, mind az alvállalkozó esetében alkalmazni kell.