Építési beruházás - 322514-2020
Magyarország-Békéscsaba: Mélyépítési munkák alagút, akna és aluljáró kivételével
2020/S 132-322514
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
„Keretmegállapodás keretében mélyépítési és térfelszín rekonstrukciós jellegű valamint azokhoz kapcsolódó tervezési munkák, így különösen parképítés- és felújítás, közműépítés- és felújítás
II.1.2)Fő CPV-kód
45221250 Mélyépítési munkák alagút, akna és aluljáró kivételével
II.1.4)Rövid meghatározás:
„Keretmegállapodás keretében mélyépítési és térfelszín rekonstrukciós jellegű valamint azokhoz kapcsolódó tervezési munkák, így különösen parképítés- és felújítás, közműépítés- és felújítás, út-, parkoló-, kerékpárút-, járdaépítési és felújítási munkák ellátása Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzat részére”
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Vállalkozási szerződés a GF/SZKF/1132/7/2017. azonosítószámú „A Modern Városok Program keretében a Wenckheim turista- és kerékpárút kialakítása” című projekt részét képező Kerekegyházi út – Kígyósi út
Rész száma: 1.
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45233120 Közút építése
45233162 Kerékpárút építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Kerekegyházi út – Kígyósi út – Kétegyházi út – Temető sor – Bartók Béla út kerékpárfogalmi létesítmény és a kapcsolódó közmű építések:
1.1. Kerekegyházi utca szakaszon kerékpárforgalmi létesítmény (mezőgazdasági út) építés.
A Kerekegyházi úton 855 m hosszú 3,0 m széles aszfalt burkolatú 1,0-1,0 m széles padkával ellátott mezőgazdasági út építése.
1.2. Kígyósi úti kerékpárút és csapadékcsatorna építés.
Békéscsaba, Kígyósi út mentén a Kerekegyházi úttól indul és a Fonó utcánál csatlakozik a 4433 j. közút mellett korábban kiépített kerékpárúthoz. A létesítendő kerékpárút 970 m hosszúságú. Az építendő csapadékcsatorna 980 m hosszban Ø 30 cm méretű, beton anyagú csatorna, 108 m hosszúságú 0,4 m fenékszélességű földmedrű csatorna, 132 m hosszúságú TB 40/50/70 méretű előregyártott elemekkel burkolt csatorna.
1.3. Kétegyházi úti kerékpárút építés.
Békéscsaba Kétegyházi út mentén a vasúti átjáró utáni meglévő kerékpárút és a Tessedik utca között 937 m hosszúságú a meglévő kerékpárút bontása után új burkolat épül.
1.4. Békéscsaba Temető sori – Bartók Béla úti kerékpárút felújítás.
A beavatkozás a jelenlegi szélességben a meglévő aszfalt kopóréteg marásával, és új hengerelt aszfalt kötőréteg építésével jár, a Tessedik utca és a Dózsa György utca között, 1648 m hosszúságban.
A részletes műszaki leírást a felhívást kiegészítő közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Békéscsaba, Gerla településrész Csabai út mellett – a 42145-es jelű út felújítása – Napsugár utca – Magvető utca – 01366. hrsz.-ú külterületi – 01300. hrsz.-ú kerékpárforgalmi létesítmények – Pósteleki
Rész száma: 2.
Békéscsaba, Gerla településrész Csabai út mellett – a 42145-es jelű út felújítása – Napsugár utca – Magvető utca – 01366. hrsz.-ú külterületi – 01300. hrsz.-ú kerékpárforgalmi létesítmények – Pósteleki kastélypark sétány építése.
2.1. Dobozi úti kerékpárút a csomóponton történő átvezetés átépítése
A 4239. számú Doboz-Békéscsaba összekötő út 3+861 km szelvény jobb oldali 42145 jelű Gerla bekötő út csomópontján a meglévő kerékpáros átvezetés átalakítása a 4239. számú közút 3+796 – 3+829 km. szelvény között (33 m hosszban).
A Dobozi út és a Csalogány utca között önálló vonalvezetésű kétirányú kerékpárút és egyesített gyalog kerékpárút építése 0+000 – 0+368 szelvény között.
A Dobozi út és a Csalogány utca között önálló vonalvezetésű kétirányú kerékpárút építése 330 m hosszban és 38 m hosszban egyesített gyalog- és kerékpárút építése.
2.2. Napsugár utca (Csabai út és Magvető utca között) kerékpáros nyom kijelölése a meglévő burkolaton.
Napsugár utcán kerékpáros nyom kijelölése meglévő burkolaton piktogramok felfestésével 250 m hosszban.
2.3. Magvető utca (Napsugár és Wenckheim Károly utca között) kerékpáros nyom kijelölése a meglévő burkolat szükséges javítása után.
A Magvető utcán a kiemelt szegélyek között a burkolat jobb szélén 1,5 – 2,2 m közötti meglévő burkolatsávot fel kell marni és újra kell aszfaltozni, utána kerülnek felfestésre a kerékpáros piktogramok 135 m hosszúságban.
2.4. Magvető utca (Wenckheim Károly utca és a belterület határa között) aszfaltburkolatú út építése.
Magvető utca Weinckheim tér – Gát sor utca között (belterület határa), között 217 m új burkolat építése.
2.5. Mezőgazdasági út építése a belterület határától a 01366. helyrajzi számú ingatlanon.
A 01366. helyrajzi számú ingatlanon építendő mezőgazdasági út hossza 739 m.
2.6. Kétirányú kerékpárút építése a 01366. és 01300. helyrajzi számú ingatlanon.
A 01366. és 01300. helyrajziszámú ingatlanon önálló vonalvezetésű erősített pályaszerkezetű kétirányú kerékpárút épül 418 m hosszúságban.
2.7. Póstelek Kastélypark kerékpárforgalmi létesítmény.
Pósteleki kastélyparkban a 01305/1. hrsz. és 01305/2. hrsz. b) és d) alrészleten a meglévő sétány felújítása 613 m hosszban. A Pósteleki kastélyrom előtt telepített kronoszkóp és térfigyelő kamera elektromos áramellátásának biztosítása.
Békéscsaba, Lencsési út Veszei út, Pósteleki út kerékpárforgalmi létesítmény felújítása építése
Rész száma: 3.
Békéscsaba, Lencsési út – Veszei kerékpárforgalmi létesítmény építése.
A meglévő kerékpárút elbontása után Békéscsaba belterületén épülő létesítmény kétirányú 773 m hosszú kerékpárút. A külterületi 3 275 m hosszú szakaszon szintén kétirányú kerékpárút. A 4+048 km szelvénytől a kétirányú kerékpárút szétválik és két egyirányú kerékpárútként folytatódik egészen a végszelvényig. A 3+887 km szelvénynél a Gyula irányában kerékpárúton illetve szervizúton 356 m hosszban, pályaszerkezeti szinten csak kátyúzási munkák történnek, padkarendezés és forgalomtechnikai felfestéssel kerül jelzésre két oldalon a tervezett kerékpáros nyom.
Pósteleki bekötőút felújítás.
Út állapot függvényében pályaszerkezet cserék, valamint az teljes útszakaszon 2 réteg aszfalt megerősítő réteget kell építeni. A felújítandó útszakasz 2 171 m hosszú.
Vállalkozási szerződés a GF/SZKF/1132/7/2017. azonosítószámú „A Modern Városok Program keretében a Wenckheim turista- és kerékpárút kialakítása” című projekt részét képező Békéscsaba, Ligeti soron
Rész száma: 4.
Békéscsaba, Ligeti soron és Sikonyi úton kerékpárforgalmi létesítmény építése.
A kétirányú kerékpárút a Ligeti soron a temető bekötő útjától indul 505 m szelvényben merőlegesen csatlakozik a meglévő Ligeti sor burkolatához. A kerékpárút 0+498 km szelvényénél indul tovább egy 139 m hosszúságú sétány, ugyan olyan paraméterekkel, mint a megelőző szakasz. Kétirányú kerékpárút kiépítése a távhő vezeték nyomvonalának felhasználásával, annak teljes mértékű elbontása után valósul meg.
Az óvodánál a meglévő parkoló elbontásra kerül és helyette párhuzamos 9 db felállási helyet biztosító parkoló létesül.
A Sikonyi úti csatlakozási pontja a 470 számú, Békési út – Sikonyi út csomópontban 100 m hosszúságú kopóréteg csérét kell végrehajtani. A Ligeti sorig mindkét irányban kerékpáros nyom kerül kijelölésre.
A felhívásban, valamint a dokumentumokban szereplő meghatározott gyártmányra, eredetre, típusra történő hivatkozás csak a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében történt. Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján azzal mindenben egyenértékű terméket elfogad.
Vállalkozási szerződés keretében a GF/SZKF/339/7/2018. számú „A Modern Városok Program keretében megvalósuló „Békéscsaba meglévő iparterületeinek kiszolgálása komplex infrastrukturális fejlesztésekkel
Rész száma: 5.
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
71356400 Műszaki tervezési szolgáltatások
Békéscsaba, Berényi út melletti kerékpárút tervezési és felújítási munkái.
I/a. Kivitelezés:
Békéscsaba Berényi út mellett meglévő kerékpárút felújítási terv szerinti átépítése a Széna utcától a Mezőmegyeri vasúti gyalogos aluljáró építése során kiépített kerékpárúthoz történő csatlakozásig (a meglévő terv szerinti 0+000 – 2+215.04 szelvények közötti szakasz). Kivéve az Ipari úton és Tevan Andor utcában létesítendő kerékpárforgalmi létesítmény Berényi úti kerékpárúthoz való csatlakozásának kiépítése, melyet Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata más projektből valósít meg. Így a Berényi úton haladó kerékpárút 0+137 – 0+173,9 szelvények közötti szakasza nem képezi jelen beruházás részét.
Továbbá nem képezi az építési feladat tárgyát a meglévő, külön fénysorompóval biztosított kerékpárút iparvágányon történő átvezetése – a vasút területén a meglévő burkolathoz kell csatlakozni –.
I/b. Tervezés:
A kivitelezéssel érintett szakaszon belül a Csabai csatornán történő átvezetés szélesítéséhez szükséges komplett tervezési munka, összevont engedélyezési és a kivitelezési tervdokumentáció összeállítása, a szükséges hatósági engedélyek megszerzése. (Az engedélyezési eljárási és az ehhez kapcsolódó szakhatósági díjakat az Ajánlatkérő fizeti.)
Az I/a. pontban meghatározott kivitelezői feladat meglévő terveinek közmű üzemeltetői, útkezelői hozzájárulás megújítása. Amennyiben a közmű üzemeltetői és útkezelői hozzájárulás megújítása során olyan műszaki beavatkozás szükségességét írják elő, amely az eredeti tervben nem szerepel, úgy annak tervszintű kidolgozása és megvalósítása az Ajánlattevő feladata.
Rész száma: 6.
Békéscsaba, Dobozi út melletti kerékpárút I. ütem felújítási munkái
Kivitelezés:
A 4239 jelű Doboz – Békéscsaba összekötő út 6+027 km szelvényétől az út mentén haladó kerékpárút felújítása a Dobozi út – Gém utca 4+670 km szelvényben lévő csomópontig a folytatólagosan meglévő kerékpárúthoz történő csatlakozással (a meglévő kerékpárút felújítási terv szerinti 2+100 – 3+590 km szelvények közötti szakasz).
Rész száma: 7.
Közlekedési csomópont kialakítása a Szarvasi úton, az Északi iparterületen tervezési és kivitelezési munkái
III/a. Kivitelezés:
A Szarvasi úton (446 sz. út) buszmegálló létesítése szükséges, valamint gyalogos átkelőhely létesítésével meg kell oldani a 4-sávos főúton történő biztonságos átjutást. A tervezett átkelőhely közvetlenül a körforgalomban meglévő kerékpárút átvezetés mellett épül, szélessége 4,5 m. Mindkét végén a járdakapcsolatot biztosítani kell. A középszigetet vissza kell bontani és a térkő helyett szintbeli aszfaltburkolatot kell építeni. Az autóbusz megállóhely 3 m széles öbölben kerül elhelyezésre a körforgalom előtti behajtó ágban. Az öböl süllyesztett szegéllyel határolt bazaltbeton burkolatú. Az autóbuszperon 1,5 m széles 18 m hosszú.
A buszmegálló építése miatt két darab közvilágítási oszlop áthelyezése szükséges.
III/b. Tervezés:
A Szarvasi úton lévő buszmegálló mögött tervezett járda elhagyása miatt a gyalogos közlekedés biztosítására járda áttervezése a meglévő önkormányzati tulajdonú területen.
Az eredeti tervek szerint a gyalogosközlekedés az autóbuszperon mögött történt volna nem önkormányzati tulajdonú területen. A kisajátításra azonban nincs lehetőség, ezért a gyalogos közlekedést a buszperon igénybevételével önkormányzati területen kell megoldani a tervben szereplő járda áttervezésével. A buszmegálló és buszperon csapadékvíz elvezetését is át kell tervezni, szintén önkormányzati tulajdonú terület igénybevételével.