There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Szolgáltatások - 340134-2021
Magyarország-Budapest: Építészeti tervezési szolgáltatások
2021/S 128-340134
Tájékoztató az eljárás eredményéről
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Debreceni Velodrom tervezési feladata
Hivatkozási szám: EKR000484752021
II.1.2)Fő CPV-kód
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A közbeszerzés eredményeként megkötött tervezési szerződés teljesítése keretében nyertes ajánlattevő feladatát képezi a debreceni velodrom (világversenyek megrendezésére, tehát a pálya homologizációjára, tervezetten 2 500 néző befogadására alkalmas, min 16 000 m2 alapterületű fedett pályakerékpáros sportlétesítmény (pl.: építész, tartószerkezet, épületgépészet, épületvillamosság, stb.), melyhez csatlakozik egy min. 10 000 m2 alapterületű BMX pálya, s ennek kiszolgálására alkalmas infrastruktúrafejlesztés (pl.: közmű, út, kommunikáció stb.) és mintegy 8 hektárnyi környezetrendezés (pl.: tájépítészet, stb.), valamint a csatlakozó Velopark fejlesztés kapcsolatrendszere) fejlesztését célzó beruházás generáltervezői feladatainak teljes körű ellátása az alábbiak szerint.
— tervezési előkészítő feladatok elvégzése,
— koncepciótervek és a végleges tervezési program elkészítése,
— engedélyezési tervek elkészítése,
— további engedélyek kiadásához szükséges tervdokumentáció elkészítése,
— kiviteli tervek elkészítése,
— árazatlan tervezői költségvetés összeállítása.
(A tervezett épület geometriai méreteiből ill. funkciójából fakadóan a szükséges alátámasztásmentes áthidalás minimális mértéke 100 m. Az összes kezelt légmennyiség min: 350 000 m3/ó; beépített hűtési teljesítmény min: 1500 kW; beépített fűtési teljesítmény min: 2000 kW.)
A nyertes ajánlattevő részletes feladatmeghatározását a Műszaki leírás tartalmazza. Az 1298/2020 (VI.11) kormányhatározat 8. pontja alapján a tervezési feladatot a közbeszerzési dokumentáció részeként kiadott tervdokumentáció átdolgozásával szükséges végrehajtani.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71321000 Épületek gépészeti és villamos szerelvényeivel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71323100 Villamosenergia-rendszerekkel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Magyarország nem rendelkezik a nemzetközi sportszövetségi előírásoknak megfelelő fedett kerékpáros versenypályával. A nagy hagyományokkal bíró sportág fejlesztése érdekében a kormány 2020-ban egy kelet-magyarországi velodrom és velopark építéséről határozott.
Az új debreceni kerékpáros központot a hazai kerékpáros szövetség különbözői szakágai fogják közösen használni, kerékpáros események és rendezvények helyszíne lesz, hiánypótló új központja a hazai utánpótlás nevelésnek.
A debreceni pálya zöldmezős beruházásként épül meg, a projekt több éven keresztül több száz embernek ad munkát, családjuknak megélhetést.
A budapesti velodrom szerződött tervezői díjából kizárólag a teljesítés arányában történt kifizetés, nagyjából a szerződéses összeg egyharmada. Az ott elkészült tervfázisok alkalmasak arra, hogy kisebb átalakítással a debreceni velodromra is alkalmazhatóak legyenek.
A debreceni velodrom tervezői közbeszerzésének nyertese az ajánlatában szereplő összegért átalakítja a terveket a debreceni helyszínre, emellett egy új létesítményt, egy 10 ezer nm-es BMX-pályát is megtervez.
A helyszínváltozás és a tervek átalakítása ellenére a budapesti velodromra még 2017-ben biztosított összes forrás nagysága nem nőtt azzal, hogy a nyertes ajánlattevő a debreceni helyszínre adaptálja a budapesti terveket és így összességében a díja minimálisan, néhány százalékkal változik.