Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Copernicus Local Land Monitoring Services — Production of Very High Resolution Land cover/Land use dataset for coastal zones of the reference years 2012 and 2018
Reference number: EEA/DIS/R0/18/008
II.1.2)Main CPV code72300000 Data services
II.1.4)Short description:
This call for tenders aims at the establishment of a framework service contract with an economic operator covering the production of LCLU maps on coastal zones for the reference years 2012 and 2018. In detail the following data outputs are expected:
1) LCLU status map 2012;
2) LCLU change map 2012-2018;
3) LCLU status map 2018.
As a sufficient coverage by VHR2012 dataset cannot be guaranteed beforehand, the contractor is expected to perform an assessment, to verify the completeness of the area of interest coverage with existing and usable VHR2012 imagery. Depending on the degree of available coverage the EEA will decide if the 2012 related LCLU products (status and change) can be implemented or not. Due to the complexity of interests, directives and natural dynamics in coastal zones, the contractor will interact with national stakeholders over the entire project duration.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 3 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)90700000 Environmental services
II.2.4)Description of the procurement:
EEA plays a key role in the development of the Copernicus services, in particular in the technical coordination of the Copernicus Land Monitoring Service (CLMS). The thematic hotspot mapping of CLMS aims, complementary to a more generic wall–to-wall mapping, to provide specific and detailed LC (land cover) and LU (land use) information by addressing specific types of hotspots. CLMS is in close cooperation with Copernicus Marine Environment Monitoring Service (CMEMS) to set up a monitoring system that addresses the complex situation in coastal environments. The main scope of this tender is to implement the LCLU mapping of coastal areas with the typical specifications of a thematic hotspot mapping product for the reference years 2012 and 2018 and a Corine Land Cover (CLC) coherent tailored nomenclature.
As a sufficient coverage by VHR2012 dataset cannot be guaranteed beforehand, the contractor is expected to perform an assessment, to verify the completeness of the area of interest coverage with existing and usable VHR2012 imagery. Depending on the degree of available coverage the EEA will decide if the 2012 related LCLU products (status and change) can be implemented or not.
Due to the complexity of interests, directives and natural dynamics in coastal zones, it is essential to stay in close contact with national stakeholders over the entire project duration. The contractor is expected to set up a platform for consultation and interaction with stakeholders and national authorities, with the aim of increasing user involvement and uptake of planned and future Coastal Zones monitoring products and activities.
Zadovoljstvo nam je najaviti da će nova verzija portala TED početi s radom 29. siječnja 2024. (okvirni datum – još nije potvrđen). Zanimaju vas nove funkcionalnosti, poboljšanja i učinak na korisnike? Pročitajte naš članak i saznajte više o glavnim promjenama i novim funkcijama.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Usluge - 540380-2018
Danska-Kopenhagen: Usluge praćenja stanja lokalnog kopna programa Copernicus – proizvodnja skupova podataka vrlo visoke razlučivosti o pokrovu zemljišta/uporabi zemljišta za obalne zone za referentne godine 2012. i 2018.
2018/S 237-540380
Obavijest o nadmetanju
Usluge
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Usluge praćenja stanja lokalnog kopna programa Copernicus – proizvodnja skupova podataka vrlo visoke razlučivosti o pokrovu zemljišta/uporabi zemljišta za obalne zone za referentne godine 2012. i 2018.
Referentni broj: EEA/DIS/R0/18/008
II.1.2)Glavna CPV oznaka
72300000 Podatkovne usluge
II.1.4)Kratak opis:
Cilj je ovog poziva na nadmetanje uspostava okvirnog ugovora o pružanju usluga s gospodarskim subjektom kojim će se obuhvatiti proizvodnja karata o pokrovu zemljišta/uporabi zemljišta (Land cover/Land use – LCLU) u obalnim zonama za referentne godine 2012. i 2018. Točnije, očekuju se sljedeći izlazni podaci:
1) karta statusa LCLU-a za 2012.,
2) karta promjena LCLU-a od 2012–2018.,
3) karta statusa LCLU-a za 2018.
Budući da se odgovarajuća pokrivenost skupom podataka VHR2012 ne može unaprijed jamčiti, od izvoditelja se očekuje da izvrši procjenu u svrhu provjere potpunosti pokrivenosti područja interesa postojećim i iskoristivim slikama VHR2012. Ovisno o stupnju dostupne pokrivenosti EEA će odlučiti mogu li se primijeniti proizvodi povezani s LCLU-om iz 2012 (status i promjena) ili ne. Zahvaljujući složenosti interesa, direktiva i prirodne dinamike u obalnim zonama, izvoditelj će komunicirati s nacionalnim dionicima tijekom cjelokupnog trajanja projekta.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednost
Vrijednost bez PDV-a: 3 000 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupama
Ovaj ugovor podijeljen je na grupe: ne
II.2)Opis
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a
90700000 Usluge u području zaštite okoliša
II.2.4)Opis nabave:
EEA ima ključnu ulogu u razvoju usluga programa Copernicus, a posebno u području tehničke koordinacije usluge praćenja stanja kopna programa Copernicus (Copernicus Land Monitoring Service – CLMS). Tematsko mapiranje žarišnih točaka CLMS-a, komplementarno s generičkijim sveobuhvatnim mapiranjem, za cilj ima pružanje specifičnijih i detaljnijih informacija o pokrovu zemljišta (land cover – LC) i uporabi zemljišta (land use – LU) usmjeravanjem na određene vrste žarišnih točaka. CLMS blisko surađuje s uslugom praćenja morskog okoliša programa Copernicus (Copernicus Marine Environment Monitoring Service – CMEMS) u svrhu uspostave sustava praćenja usmjerenog na složenu situaciju u obalnim okolišima. Glavni je opseg ovog nadmetanja provedba mapiranja LCLU-a za obalna područja s tipičnim specifikacijama proizvoda tematskog mapiranja žarišnih točaka za referentne godine 2012. i 2018. te koherentne prilagođene nomenklature o zemljišnom pokrovu Corine (Corine Land Cover – CLC).
Budući da se odgovarajuća pokrivenost skupom podataka VHR2012 ne može unaprijed jamčiti, od izvoditelja se očekuje da izvrši procjenu u svrhu provjere potpunosti pokrivenosti područja interesa postojećim i iskoristivim slikama VHR2012. Ovisno o stupnju dostupne pokrivenosti EEA će odlučiti mogu li se primijeniti proizvodi povezani s LCLU-om iz 2012 (status i promjena) ili ne.
Zahvaljujući složenosti interesa, direktiva i prirodne dinamike u obalnim zonama, nužno je biti u bliskom kontaktu s nacionalnim dionicima tijekom cjelokupnog trajanja projekta. Od izvoditelja se očekuje da uspostavi platformu za savjetovanje i interakciju s dionicima i nacionalnim nadležnim tijelima, s ciljem povećanja uključenosti korisnika i usvajanja planiranih i budućih proizvoda i aktivnosti praćenja obalnih zona.
Servicii - 540380-2018
Danemarca-Copenhaga: Serviciile locale de monitorizare a suprafeței terestre Copernicus: producția de seturi de date de foarte înaltă rezoluție privind acoperirea terenurilor/destinația terenurilor pentru zonele de coastă din anii de referință 2012 și 2018
Anunț de participare
Servicii
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Serviciile locale de monitorizare a suprafeței terestre Copernicus: producția de seturi de date de foarte înaltă rezoluție privind acoperirea terenurilor/destinația terenurilor pentru zonele de coastă din anii de referință 2012 și 2018
Număr de referinţă: EEA/DIS/R0/18/008
II.1.2)Cod CPV principal
72300000 Servicii de înlocuire de date
II.1.4)Descriere succintă:
Prezenta licitație urmărește stabilirea unui contract-cadru de servicii cu un operator economic care să acopere producția de hărți privind acoperirea terenurilor/destinația terenurilor în zonele de coastă pentru anii de referință 2012 și 2018. Mai precis, se prevăd următoarele ieșiri de date:
1) hărți privind starea acoperirii terenurilor/destinației terenurilor pentru 2012;
2) hărți privind schimbarea acoperirii terenurilor/destinației terenurilor în 2012-2018;
3) hărți privind starea acoperirii terenurilor/destinației terenurilor pentru 2018.
Întrucât o acoperire suficientă a setului de date VHR2012 nu poate fi garantată în prealabil, se prevede că contractantul va efectua o evaluare, pentru a verifica gradul de acoperire al zonei de interes cu imaginile VHR2012 existente și utilizabile. În funcție de gradul de acoperire disponibil, AEM va decide dacă produsele privind acoperirea terenurilor/destinația terenurilor aferente anului 2012 (starea și schimbarea) pot fi implementate sau nu. Din cauza complexității intereselor, directivelor și dinamicii naturale în zonele de coastă, contractantul va interacționa cu părțile interesate naționale pe întreaga durată a proiectului.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 3 000 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
90700000 Servicii privind mediul
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
AEM joacă un rol esențial în dezvoltarea serviciilor Copernicus, în special în coordonarea tehnică a Serviciului de monitorizare a terenurilor Copernicus (SMTC). Cartografierea tematică a punctelor esențiale a SMTC vizează, pe lângă o cartografiere completă mai generică , oferă informații specifice și detaliate privind acoperirea terenului și utilizarea terenului prin abordarea anumitor tipuri de puncte esențiale. SMTC este în strânsă colaborare cu Serviciul de monitorizare a mediului marin Copernicus pentru a crea un sistem de monitorizare care să abordeze situația complexă în mediile de coastă. Obiectul principal al acestei licitații este implementarea cartografierii privind acoperirea terenului și utilizarea terenului în zonele de coastă cu specificațiile tipice ale unui produs de cartografiere tematică cu puncte esențiale pentru anii de referință 2012 și 2018 și o nomenclatură coerentă personalizată acoperii terenului.
Întrucât o acoperire suficientă a setului de date VHR2012 nu poate fi garantată în prealabil, se prevede că contractantul va efectua o evaluare, pentru a verifica gradul de acoperire al zonei de interes cu imaginile VHR2012 existente și utilizabile. În funcție de gradul de acoperire disponibil, AEM va decide dacă produsele privind acoperirea terenurilor/destinația terenurilor aferente anului 2012 (starea și schimbarea) pot fi implementate sau nu.
Din cauza complexității intereselor, directivelor și dinamicii naturale în zonele de coastă, este esențial să rămână în strânsă legătură cu părțile interesate la nivel național pe întreaga durată a proiectului. Se preconizează că contractantul va crea o platformă pentru consultarea și interacțiunea cu părțile interesate și autoritățile naționale, în scopul creșterii implicării utilizatorilor și adoptării produselor și activităților de monitorizare planificate și viitoare din zonele de coastă .