Szolgáltatások - 548820-2021
Magyarország-Kaposvár: Szálláshely-üzemeltetési szolgáltatások
2021/S 209-548820
Tájékoztató a koncesszió odaítéléséről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Szálloda koncesszió beszerzése
Hivatkozási szám: EKR000428642021
II.1.2)Fő CPV-kód
98341100 Szálláshely-üzemeltetési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Jelen eljárás keretében nyertes ajánlattevő feladata a megépítendő 7400 Kaposvár, Csík Ferenc sétány hrsz.: 7091/3 területen 4 csillagos superior szálloda üzemeltetése.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A koncesszió részekre oszlik: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyertes ajánlatevő feladata a megépítendő Kaposvár, Csík Ferenc sétány hrsz.: 7091/3 területen 4 csillagos superior szálloda üzemeltetése.
Megépítendő szálloda főbb paraméterei:
4 csillagos superior szálloda wellness részleggel, fürdő kapcsolattal, HOTELSTARS 4 csillagos osztályzattal, amely alkalmas maximum 150 fő résztvevő számára szervezett találkozó, esemény, kongresszus, konferencia (MICE) megszervezésére.
Főbb mennyiségek:
Szobák száma: 120 szoba
Étterem befogadó képessége: 165 fő, a Skybar belterében 30 fő, a kültéren 50 fő
Konferencia (szekcionálható) terem befogadó képessége: 150 fő, szemináriumterem 40 fő
Wellness részleg területe: 272 m2
Szálloda tervezett hasznos alapterülete: 8 737 m2, továbbá a teraszok alapterülete: 498 m2
Szálloda szintek száma: 4. emelet
A koncesszió keretében ellátandó főbb feladatok:
Az Ajánlatkérő, amennyiben a rendelkezésére állnak a kivitelezéshez szükséges források a szállodát az elfogadott kiviteli terveknek megfelelően és az építési engedélyezési tervdokumentáció alapján lefolytatott építési engedélyezési eljárás során kiadott jogerős és végrehajtható építési engedélynek megfelelően felépíteti.
A szálloda a Hotel Stars Union (vagy más néven HSU) besorolás szerint minimum 4 csillagos, de maximum 4 csillag superior besorolású lesz.
Az Ajánlattevő köteles „szállodai kategória megelőlegezett használatáról" szóló megállapodást kötni a Magyar Szállodaszövetség Szolgáltató Kft.-vel, a szállodai kategóriát az Ajánlattevő önminősítéssel meghatározni, majd a szálloda nyitását követő legkésőbb 90 nap elteltével 4 csillag superior besorolást véglegesen megszerezni az Ajánlatkérő együttműködési kötelezettsége mellett és azt folyamatosan fenntartani.
Az Ajánlatkérő vállalja, hogy a szálloda kivitelezésének befejezését megelőző 4 hónappal az Ajánlattevő támogató közreműködésével meghatározott és jóváhagyott tartalommal - saját költségviseléssel - a kiviteli és belsőépítészeti tervek alapján un. ’mintaszoba’-t (standard szobatípus) alakít ki és mutat be. Az Ajánlattévő által jóváhagyott mintaszoba a Szálloda besorolás szerint ’4 csillag superior’ minősítésnek megfelelő minőségben kerül kivitelezésre, felszerelésre, s a Szálloda szobái a jóváhagyott mintaszobával azonos tartalommal és minőségben kerülnek kivitelezésre.
A Szerződéses időszak teljes tartama alatt az Ajánlattevő köteles viselni az ingatlannal kapcsolatos közüzemi díjakat. Az Ajánlattevő kötelezettséget vállal, hogy felelősséggel gondoskodik a Szálloda és az ott lévő ingó vagyontárgyak, gépek, berendezések megőrzéséről. Az őrzés, valamint annak módjának kiválasztása tekintetében az Ajánlattevő saját felelősségére és kockázatára jár el. Köteles továbbá általános és szolgáltatási felelősségbiztosítást kötni. A megfelelő működtetéshez szükséges jogszabályi és szakmai követelmények biztosítása az Ajánlattevő feladata, amely magában foglalja az ingatlannal kapcsolatos megfelelőségi előírásokat az üzemeltetés időszaka alatt.
Az eljárás tárgyának részletes meghatározása a közbeszerzési dokumentumokban található.
Amennyiben a felhívás, illetve a közbeszerzési dokumentum bármelyik része valamilyen gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást tartalmaz, illetve amennyiben szabványt, műszaki engedélyt, műszaki előírásokat, vagy műszaki ajánlást határoz meg úgy Ajánlatkérő az azzal egyenértékű teljesítést is elfogadja.