Works - 82011-2020
Submission deadline has been amended by:  138018-2020
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2020/S 035-082011
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Budapesti Atlétikai Stadion kivitelezési munkák
Hivatkozási szám: EKR000003852020
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45212000 Szabadidő, sport, kultúra, szállás és étterem céljára szolgáló épületek kivitelezése
45212200 Sportlétesítmények kivitelezése
45212224 Stadion építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Ajánlatkérő által indított jelen közbeszerzési eljárás tárgya a Budapest, belterület 38086/78 hrsz. alatti, ingatlanon a 2023-ban Budapesten megrendezésre kerülő Atlétikai Világbajnokság helyszínéül szolgáló stadion kivitelezése. Az ingatlant északról a Déli összekötő vasúti híd és Rákóczi híd parti pilléreit fogadó (38017/7) helyrajzi számú közterület; keletről a csepeli HÉV 38086/33 helyrajzi számú földrészlete, majd a Kvassay közúti híd hídfőjét fogadó (38086/77) helyrajzi számú közterület és a Helyi kikötő út (38086/12) közterülete; délről a Duna folyam soroksári ágának 38093 helyrajzi számú; nyugatról a Duna folyam 23815/2 helyrajzi számú földrészlete határolja. A Ráckevei (Soroksári) - Duna 38093 helyrajzi számú földrészlete természetben benyúlik a szárazföldre a Kvassay zsilip környezetében és az FCSM Ferencvárosi Szivattyútelep fővészkiömlőjének torkolatánál. Az utóbbi telekhatár rendezését a 38086/78 földrészlet területnövekedésének javára a vonatkozó szabályozási tervek előirányozzák. Az Ajánlatkérő (jogerős) építési engedéllyel rendelkezik. Az ingatlan kivitelezése keretében az alábbi feladatokat köteles ellátni a későbbi Nyertes Ajánlattevő: A Stadion szerkezeti, építészeti, épületgépészeti, épületvillamossági kialakítása (erős-és gyengeáramú kivitelezési munkák), megvalósítása, kivitelezése, - 9600 tonna acélszerkezet építés, - 30950 m3 helyszíni és/vagy előregyártott vasbeton felmenő
Tartószerkezetek építése - 14531 ülőhelyes fix és további 22795 ülőhelyes mobil lelátó építése, - 25 000 m2 felületű acélszerkezetű tetőszerkezet kivitelezése (magasépítés), - bruttó 28 000 m2 területű sprinkler rendszer kiépítése; - összesen 1 600 db gyengeáramú végpont kiépítése; - bruttó 75 300 m2 szintterületű, közhasználatú épület kivitelezése; - gyepesítés 61 970 m2 gyepesítéssel, valamint min. 359 db lombosfa ültetés.. Kiegészítő projektelemek (gyalogos és közúti aluljáró, vasúti pálya, gyalogos híd, fővészkiömlő kiváltás, hajóállomás, külső út, monitoring kutak, megfigyelő kút) kivitelezése, - 1 db víz feletti 168,8 m felszerkezeti hosszú acél felszerkezetű híd kivitelezése; - 40 m-es támaszközű vasbeton hídszerkezet kivitelezése; - 380 m vasúti vágány kivitelezése; - bontási munkák; - Árvízvédelmi védvonal áthelyezése, 1000 m hosszúságú árvízvédelmi védvonal létesítése; - Durva tereprendezés (feltöltés:
26 000 m3, bevágás: 235 000 m3); - tekintettel kell lenni a meglévő, védendő közművekre a kivitelezés során; - ELMŰ hálózatfejlesztés
; - építéstechnológiai és gyártmánytervezési feladatok; - régészet; - lőszermentesítés. Irányadóak az építési beruházások közbeszerzésének sajátos szabályairól szóló 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet rendelkezései. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § -a alapján, amennyiben a dokumentáció (közbeszerzési műszaki leírás) meghatározott szabványra, műszaki engedélyre, műszaki előírásokra, műszaki ajánlásra, illetve gyártmányú vagy eredetű dologra, konkrét eljárásra, védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra hivatkozik, úgy a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell, mely alapján az Ajánlatkérő köteles elfogadni az egyenértékű vagy a dokumentációban rögzítetteknél jobb megoldást is. A fentiekben ismertetett adatok, információk tájékoztató jellegűek. További információt a műszaki leírás tartalmaz.
Karakterkorlátozás miatt a VI.3 és VI.4.3) pont folytatása:
16) Nyertes AT-nek a szerződéskötésig rendelkeznie kell MSZ EN ISO 9001:2009, MSZ EN ISO 14001, MSZ EN ISO 50001:2012, OHSAS 18001:2007 vagy MSZ 28001:2008 szabványok szerinti tanúsítványokkal.
Karakterkorlátozás miatt folytatás a II.2.11) pontban!
II.2.4) pont folytatása:
17) Ajánlatkérő egységes kivitelezési tervdokumentációval rendelkezik, amely nem bontható sem szakági, sem kivitelezés technológiai, sem organizációs szempontból részekre. A kivitelezés egyes részfolyamatai szorosan egymáshoz kapcsolódnak, egymásra épülnek, nem tartalmaznak olyan részfeladatot, mely a többitől elválaszthatóan, önálló egységként kezelhető. Tekintettel arra, hogy a beruházás több szakaszban valósul meg, ezért a verseny rendezése alatt harmadik személy üzemeltetésébe adni a létesítményt nem lehetséges. Harmadik személy üzemeltetésbe történő bevonása jótállási és a kivitelezés II. szakaszára kiható (továbbépítés és visszabontási feladatok miatt) problémákat generálhat. A létesítmény verseny állapota közvetlenül a versenyre készül el, és a megvalósulási dokumentációt, kezelési-karbantartási utasítást is addigra kell szolgáltatnia a nyertes ajánlattevőnek. Az átadási dokumentáció hiányában ekkora méretű létesítmény harmadik személy általi üzemeltetésre való felkészülése lehetetlen.