You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Szálloda kiviteli tervezési és kivitelezési munkák
Hivatkozási szám: EKR001397592020
II.1.2)Fő CPV-kód
45210000 Magasépítési munka
II.1.4)Rövid meghatározás:
Karakterkorlát miatt a II.1.1) Elnevezés:,,Vállalkozási szerződés keretében a Debrecen, Darabos utca 3.-7. szám alatt tervezett 4 csillagos szálloda kiviteli tervezési és kivitelezési munkálatainak ellátására."
Nyertes ajánlattevő feladata az építési engedély, az építési engedélyezési tervdokumentáció, valamint az Ajánlatkérő által meghatározott minőségi kritériumok szerint elkészíteni Debrecen, Darabos utca 3.–7. szám alatti 837 m2 alapterületű üres telken egy 101 szobás, –2 pinceszint, földszint +7 emelet, összesen 4 797 m2 nettó alapterületű, 4 csillagos szálloda épület minden szakágat magában foglaló kiviteli terveit, illetve a kiviteli tervek alapján elvégezni a minden szakágra kiterjedő generálkivitelezési építési-szerelési munkálatokat. A kiviteli tervdokumentáció összeállításánál figyelembe kell venni a Magyar Építész Kamara és a Magyar Mérnök Kamara kiviteli tervdokumentációra vonatkozó iránymutatását mind tartalmi mind formai szempontból további a terveknek meg kell felelni a vonatkozó jogszabályoknak, amely körben irányadó különösen az Étv; az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII.20.) Korm. rendelet (OTÉK), az építésügyi és építésügyi hatósági és építésfelügyeleti hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről, valamint az építésügyi hatósági szolgáltatásról szóló 312/2012 (XI.8.) Korm. rendelet, az építőipari kivitelezési tevékenységről szóló 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet valamint a helyi építési szabályzat. Nyertes ajánlattevő tevékenységét mind a kiviteli tervezési fázisban, mind a generálkivitelezési munkálatok fázisában az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény rendelkezéseinek betartása mellett köteles ellátni.
— épületszerkezetek kiviteli tervei (+/-0 szint felett)
— építészeti kiviteli tervei
— elektromos erősáramú kiviteli tervek
— gyengeáramú kiviteli tervek
— épületgépészeti kiviteli tervek
A munkatérhatárolás, mélyalapozás, illetve a pince szint (+/-0 szint alatti) szerkezetépítési kiviteli terveit Ajánlatkérő elkészíttette és ezeket a kiviteli terveket a közbeszerzési eljáráson során az Ajánlattevők rendelkezésére bocsájtja. Ajánlatkérő elvárása, hogy a +/-0 szint alatti kivitelezési munkarészek az átadásra kerülő kiviteli tervdokumentáció alapján kerüljenek megvalósításra.
A nyertes ajánlattevő a kiviteli tervek Ajánlatkérői jóváhagyását követően kezdi meg a kivitelezési munkálatokat, mely minimálisan magában foglalja az alábbi főbb munkanemeket:
— földmunkák
— munkatérhatárolás
— alapozás, mélyalapozás
— szerkezetépítés
— kőművesmesteri munkák
— homlokzatszerelési munkák
— vízelleni szigetelési munkák
— hőszigetelési munkák
— épületgépészeti munkák
— elektromoshálózat szerelési munkák (mind villámvédelem, erősáram és gyengeáramú feladatrészek)
— befejező szakipari munkák
— járda építési munkák
— külső közmű csatlakozás (épülettől számított 2 méteren belül)
A részletes és tételes mennyiségek valamint az elvégzendő feladatok a közbeszerzési dokumentumokban kerülnek meghatározásra.
AK tájékoztatja AT-t, hogy a 321/2015. (X. 30.) Kr. 46. § (3) bek.-ben foglaltak alapján a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra való hivatkozás esetén a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 1.00 HUF
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45111290 Közmű-előkészítési munka
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
45223200 Szerkezetépítési munkák
45262210 Alapozás
45262500 Kőműves és falazási munka
45300000 Épületszerelési munka
45315100 Villamos gépészeti szerelési munkák
45320000 Szigetelési munka
45443000 Homlokzati munka
71245000 Jóváhagyási és kiviteli tervek, specifikációk
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyertes ajánlattevő feladata az építési engedély, az építési engedélyezési tervdokumentáció, valamint az Ajánlatkérő által meghatározott minőségi kritériumok szerint elkészíteni Debrecen, Darabos utca 3.–7. szám alatti 837 m2 alapterületű üres telken egy 101 szobás, -2 pinceszint, földszint +7 emelet, összesen 4797 m2 nettó alapterületű, 4 csillagos szálloda épület minden szakágat magában foglaló kiviteli terveit, illetve a kiviteli tervek alapján elvégezni a minden szakágra kiterjedő generálkivitelezési építési-szerelési munkálatokat. A kiviteli tervdokumentáció összeállításánál figyelembe kell venni a Magyar Építész Kamara és a Magyar Mérnök Kamara kiviteli tervdokumentációra vonatkozó iránymutatását mind tartalmi mind formai szempontból további a terveknek meg kell felelni a vonatkozó jogszabályoknak, amely körben irányadó különösen az Étv; az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII.20.) Korm. rendelet (OTÉK), az építésügyi és építésügyi hatósági és építésfelügyeleti hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről, valamint az építésügyi hatósági szolgáltatásról szóló 312/2012 (XI.8.) Korm. rendelet, az építőipari kivitelezési tevékenységről szóló 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet valamint a helyi építési szabályzat. Nyertes ajánlattevő tevékenységét mind a kiviteli tervezési fázisban, mind a generálkivitelezési munkálatok fázisában az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény rendelkezéseinek betartása mellett köteles ellátni.