II. szakasz: Tárgy
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
EBP keretében tervezési feladatok 8 részben — ÉPC
Hivatkozási szám: EKR001060102018
II.1.2)Fő CPV-kód71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
«Egészséges Budapest Program keretében az Észak-pesti Centrum ÉPC társkórházai infrastrukturális fejlesztéséhez szükséges tervezési feladatok ellátása» — 8 részben
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Pest Megyei Flór Ferenc Kórház
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)71243000 Előzetes tervek (rendszerek és integráció)
71318100 Épületek mesterséges és természetes világításával kapcsolatos mérnöki szolgáltatások
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71321000 Épületek gépészeti és villamos szerelvényeivel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71321200 Fűtőrendszer-tervezési szolgáltatások
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71322100 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mennyiségfelmérési szolgáltatások
71327000 Teherhordó szerkezetekkel kapcsolatos tervezési szolgáltatások
71333000 Gépészeti tervezési szolgáltatások
71334000 Gépészeti és villamos tervezési szolgáltatások
71356400 Műszaki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Pest Megyei Flór Ferenc Kórház infrastrukturális fejlesztése keretében megvalósítandó átalakítási, felújítási és új épület építési munkálataihoz szükséges tervezési feladatok ellátása jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban foglaltak alapján:
A Pest Megyei Flór Ferenc Kórház meglévő A, B, D és G épületeinek felújításához (nettó 19 596 m2, bruttó 21 947 m2), valamint új épületek (bruttó 14 263 m2) létrehozásához, továbbá egyéb felújítási munkákhoz kapcsolódik a tervezési feladat, mely a következő munkarészekből/fázisokból áll össze, a 312/2012 Korm. rendelet, valamint a Magyar Építész Kamara és Magyar Mérnöki Kamara tervezői szolgáltatások tartalmi követelményeit meghatározó rendelet szerint.
I.) Előkészítési fázis
1.) Felmérési rész
2.) Koncepció készítési rész
3.) Vázlatterv készítési rész
II.) Engedélyezési terv fázis
III.) Kiviteli terv fázis
IV.) Művezetési fázis (opcionális)
V.) BIM modell készítés fázis (opcionális)
Tervezési feladatok ellátása legalább a következők vonatkozásában: építészet, épületgépészet, épületvillamosság, orvostechnológia, tartószerkezet.
A tervezési feladatok továbbá műtési lehetőséggel rendelkező egészségügyi intézmény tervezési feladatra vonatkoznak.
A folyamatos működés a kivitelezés alatt biztosítandó, ennek megfelelően kell tervezni.
Nyertes ajánlattevő feladatát képezi a tervezési folyamat lezárásáig szükséges valamennyi vonatkozó engedély, hatósági-, és szakhatósági hozzájárulás vagy állásfoglalás megszerzése. Ezen feladatok ellátása, valamint az ehhez szükséges kiegészítő tervezési munka és valamennyi szakértői munka is a feladat részét képezi a közbeszerzési eljárás eredményeként megkötésre kerülő szerződésben meghatározott módon, illetve az Ajánlatkérő által megadott határidőre, külön térítés nélkül.
A vázlatterv készítése, amely tartalmazza a következőket:
— az épület leggazdaságosabb elhelyezkedését a telken belül,
— megközelítést,
— a térkapcsolatokat,
— belső közlekedési rendszert,
— közös használatú tereket,
— parkolási rendszert,
— és a tömegformát.
A részletes leírást a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. Az Ajánlattevők tervezési feladatai és a beruházás előzetes paraméterei részletesen az Általános Tervezési Program és Műszaki Leírás című dokumentációban találhatóak.
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 2
A Károlyi Sándor Kórház infrastrukturális fejlesztése keretében megvalósítandó átalakítási, felújítási és új épület építési munkálataihoz szükséges tervezési feladatok ellátása jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban foglaltak alapján:
A Károlyi Sándor Kórház meglévő Főépület felújításához (nettó 6 432 m2, bruttó 7 204 m2), új épületszárny létrehozásához (bruttó 8 305 m2), valamint kapcsolódó bontásokhoz (bruttó 1092 m2), továbbá egyéb felújítási munkákhoz kapcsolódik a tervezési feladat, mely a következő munkarészekből/fázisokból áll össze, a 312/2012 Korm. rendelet, valamint a Magyar Építész Kamara és Magyar Mérnöki Kamara tervezői szolgáltatások tartalmi követelményeit meghatározó rendelet szerint.
Országos Klinikai Idegtudományi Intézet
Rész száma: 3
Az Országos Klinikai Idegtudományi Intézet infrastrukturális fejlesztése keretében megvalósítandó átalakítási, felújítási és új épület építési munkálataihoz szükséges tervezési feladatok ellátása jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban foglaltak alapján:
Az Országos Klinikai Idegtudományi Intézet meglévő Főépület és "M" épületszárny felújításához (nettó 3 490 m2, bruttó 3 909 m2), valamint új épületszint és épületszárny létrehozásához (bruttó 4 528 m2), továbbá egyéb felújítási munkákhoz kapcsolódik a tervezési feladat, mely a következő munkarészekből/fázisokból áll össze, a 312/2012 Korm. rendelet, valamint a Magyar Építész Kamara és Magyar Mérnöki Kamara tervezői szolgáltatások tartalmi követelményeit meghatározó rendelet szerint.
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 4
Az Uzsoki Utcai Kórház infrastrukturális fejlesztése keretében megvalósítandó átalakítási, felújítási és új épület építési munkálataihoz szükséges tervezési feladatok ellátása jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban foglaltak alapján:
Az Uzsoki Utcai Kórház meglévő Róna utcai, 3. (Onkológia hotel), 14. és 16. épületeinek felújításához (nettó 6 060 m2, bruttó 6 787 m2), új épületrészek és épületek létrehozásához (bruttó 29 630 m2), valamint kapcsolódó bontásokhoz (bruttó 3 049 m2), továbbá egyéb felújítási munkákhoz kapcsolódik a tervezési feladat, mely a következő munkarészekből/fázisokból áll össze, a 312/2012 Korm. rendelet, valamint a Magyar Építész Kamara és Magyar Mérnöki Kamara tervezői szolgáltatások tartalmi követelményeit meghatározó rendelet szerint.
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 5
A Jávorszky Ödön Kórház infrastrukturális fejlesztése keretében megvalósítandó átalakítási, felújítási és új épület építési munkálataihoz szükséges tervezési feladatok ellátása jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban foglaltak alapján:
A Jávorszky Ödön Kórház meglévő Főépület felújításához (nettó 3 800 m2, bruttó 4 256 m2), valamint új épületek (bruttó 8 305 m2) létrehozásához és kapcsolódó bontásokhoz (bruttó 5 631 m2), továbbá egyéb felújítási munkákhoz kapcsolódik a tervezési feladat, mely a következő munkarészekből/fázisokból áll össze, a 312/2012 Korm. rendelet, valamint a Magyar Építész Kamara és Magyar Mérnöki Kamara tervezői szolgáltatások tartalmi követelményeit meghatározó rendelet szerint.
Szent Kozma és Damján Rehabilitációs Szakkórház
Rész száma: 6
A Szent Kozma és Damján Rehabilitációs Szakkórház infrastrukturális fejlesztése keretében megvalósítandó átalakítási, felújítási és új épület építési munkálataihoz szükséges tervezési feladatok ellátása jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban foglaltak alapján:
A Szent Kozma és Damján Rehabilitációs Szakkórház meglévő Főépület felújításához (nettó 1 944 m2, bruttó 2 177 m2), valamint új épületek és épületrészek (bruttó 2 132 m2) létrehozásához, továbbá egyéb felújítási munkákhoz kapcsolódik a tervezési feladat, mely a következő munkarészekből/fázisokból áll össze, a 312/2012 Korm. rendelet, valamint a Magyar Építész Kamara és Magyar Mérnöki Kamara tervezői szolgáltatások tartalmi követelményeit meghatározó rendelet szerint.
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 7
A Szent Margit Kórház infrastrukturális fejlesztése keretében megvalósítandó átalakítási, felújítási és új épület építési munkálataihoz szükséges tervezési feladatok ellátása jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban foglaltak alapján:
A Szent Margit Kórház meglévő A, B, C és Nővérszálló épületeinek felújításához (nettó 28 977 m2, bruttó 32 454 m2), új épületrész és épület létrehozásához (bruttó 12 690 m2), valamint kapcsolódó bontásokhoz (bruttó 720 m2), továbbá egyéb felújítási munkákhoz kapcsolódik a tervezési feladat, mely a következő munkarészekből/fázisokból áll össze, a 312/2012 Korm. rendelet, valamint a Magyar Építész Kamara és Magyar Mérnöki Kamara tervezői szolgáltatások tartalmi követelményeit meghatározó rendelet szerint.
Nyírő Gyula Orsz. Pszich. és Addiktológiai Int.
Rész száma: 8
A Nyírő Gyula Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet infrastrukturális fejlesztése keretében megvalósítandó átalakítási, felújítási és új épület építési munkálataihoz szükséges tervezési feladatok ellátása jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban foglaltak alapján:
A Nyírő Gyula Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet meglévő 1. sz., "A", "B", "G", "Élelmezés", és "Kazánház" épületek felújításához (nettó 7 494 m2, bruttó 8 393 m2), valamint új Portaépület (bruttó 50 m2) és telekhatáron kerítés létrehozásához, továbbá egyéb felújítási munkákhoz kapcsolódik a tervezési feladat, mely a következő munkarészekből/fázisokból áll össze, a 312/2012 Korm. rendelet, valamint a Magyar Építész Kamara és Magyar Mérnöki Kamara tervezői szolgáltatások tartalmi követelményeit meghatározó rendelet szerint.