Építési beruházás - 21875-2022
Magyarország-Kazincbarcika: Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
2022/S 010-021875
Ajánlati/részvételi felhívás – Közszolgáltatások
Építési beruházás
Jogalap:
2014/25/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
ÉRV víziközmű rekonstrukciós fejlesztés- Szennyvíz
Hivatkozási szám: EKR001648782021
II.1.2)Fő CPV-kód
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés az „ÉRV Zrt. Állami tulajdonú víziközmű rendszerein megvalósuló rekonstrukciós fejlesztések - Szennyvíz” elnevezésű projekt tervezési és kivitelezési feladatainak teljes körű ellátására a FIDIC Sárga Könyv feltételei szerint.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
39350000 Szennyvíztisztító telepi berendezések
45231300 Víz- és szennyvízvezetékek építése
45232400 Szennyvízcsatorna építése
45232410 Csatornahálózat építése
45232411 Szennyvízcsővezeték építése
45232420 Szennyvíztisztító építése
45232423 Szennyvízszivattyú-állomás építése
45233223 Úttest újraburkolása
45233228 Útburkolat építése
45252100 Szennyvíztisztító mű építési munkái
45252127 Szennyvízkezelő mű építési munkái
45252130 Szennyvíztelepi berendezések
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az ÉRV Zrt. Állami tulajdonú víziközmű rendszerein megvalósuló rekonstrukciós fejlesztések keretében Rudolftelep és Királd Szennyvízelvezető hálózat fejlesztéshez kapcsolódó tervezési és kivitelezési feladatok teljes körű ellátása a FIDIC Sárga Könyv feltételei szerint.
Beruházással érintett települések: Rudolftelep, Királd
A kivitelezés főbb indikatív (tájékoztató jellegű) mennyiségei az alábbiak, amelyek kapcsán kiviteli tervek elkészítése is szükséges:
Tervezett főbb létesítmények, elvégzendő feladatok:
Állami tulajdonú szennyvízrendszereken történő vezetékek, műtárgyak rekonstrukciója
Rudolftelep DN300 beton szennyvíz csatornahálózat felújítása NoDig (kitakarás nélküli) eljárással 943 fm hosszon
Rudolftelep, Mikoviny Sámuel u. 1-5. szám között vezeték felújítása 168 fm hosszban 7 db akna felújításával.
Rudolftelep, József Attila u. 1-8. szám között vezeték felújítása 330 fm hosszban 15 db akna felújításával.
Rudolftelep, József Attila u. 21-45. szám között vezeték felújítása 445 fm hosszban 18 db akna felújításával.
Az első két csatornaszakasz folyamatos vezetékszakaszt alkot, majd megszakítást követően a József A. u. 21-45. sz. között folytatódik. Mindegyik vezeték jelenleg DN300 betonanyagú, a tisztítóaknák DN1000 beton anyagúak, szintben átfolyó illetve bukó kialakítású műtárgyak, melyek teljes körű felújítása szintén Vállalkozó feladata.
Királd DN300 beton szennyvíz csatornahálózat felújítása NoDig (kitakarás nélküli) eljárással (500 hrsz. és 544 hrsz. között) 98 fm hosszban, 5 db akna felújításával.
A vezeték jelenleg DN300 betonanyagú, a tisztítóaknák DN1000 beton anyagúak, szintben átfolyó illetve bukó kialakítású műtárgyak, melyek teljes körű felújítása szintén Vállalkozó feladata.
Királd, 2525. sz. úti D300 beton szennyvíz gerincvezeték bélelése NoDig (kitakarás nélküli) eljárással (413 hrsz. és 408 hrsz. között) 412 fm hosszban 14 db akna felújításával.
A folyamatos üzem biztosítása a gravitációs vezetékek bélelése alatt és a szennyvízátemelő felújítása során is Vállalkozói feladat.
Felújítandó vezetékszakaszok összesen:
- Rudolftelep, Mikoviny Sámuel utca és József Attila utca : 943 fm DN300 beton csatornacső, 40 db tisztítóakna
- Királd, 2525. sz. út mellett: 510 fm DN300 beton csatornacső, 19 db tisztítóakna
Királd, Mocsolyás bánya szennyvíz átemelő teljes körű építészeti, gépészeti, villamos, és irányítástechnikai ( jelátvitel ) rekonstrukciója.
Az átemelő teljes körű felújítását az építészeti, gépészeti, villamos és irányítástechnikai berendezésekre kiterjedően szükséges elvégezni. A meglévő Ø2 m, Q= 8m3 moba típusú akna, és egy szerelvényakna felújítása során a moba aknában lévő függőleges elválasztó falat el kell bontani, az akna belsejét a ki kell bélelni megfelelő statikai állékonyságot és vízzárást biztosító technológiával, az aknafödémet ki kell cserélni. A meglévő monolit vasbeton akna vízzárást biztosító felújítását is el kell végezni, mely szerelvényaknaként fog funkcionálni elzáró és visszacsapó szerelvényekkel. A gépészeti felújítás magába foglalja két új búvármotoros szennyvízszivattyú telepítését szerelvényeivel együtt, a nyomóvezetékek, elzáró, visszacsapó szerelvények beépítését a DN80 nyomóágakon. A munka része a nyomóágak egyesítése DN100 átmérőre történő bővüléssel, a szerelvényaknán kívülről induló DN100 KM-PVC vezetékhez történő csatlakozással. Az átemelő komplett villamos rekonstrukciója során új kapcsolószekrényt kell telepíteni a két szivattyú vízszint alapú vezérléséhez. A távfelügyeleti rendszert GPRS alapú kommunikációval kell megvalósítani és a Megrendelő meglévő üzemirányítási rendszerébe kell illeszteni. Továbbá szükséges a kb. 10 m megközelítő út tömörített, zúzalékos burkolása és az átemelő 20 fm vagyonvédelmi kerítésének, kapujának a cseréje merev szerkezetű 3D kerítéselemekre illetve kapura.
Nyertes ajánlattevő (továbbiakban: AT) feladatát képezi a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki tartalomhoz a kiviteli szintű tervek elkészítése a 191/2009.(IX.15.) Kr. megfelelő tartalommal. A nyertes AT teljes körű felelősséggel tartozik az általa készített dokumentációkban és tervekben foglaltak helyességéért és a vonatkozó szabványokban, jogszabályokban és egyéb előírásokban foglaltak betartásáért.
Ajánlatkérő (továbbiakban: AK) felhívja a figyelmet arra, hogy a szerződés teljesítése során a FIDIC Sárga Könyv rendelkezései alkalmazandók.
AK tájékoztatja AT-t, hogy a 321/2015. (X.30.) Kr. 46. § (3) bek foglaltak alapján a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, ill. konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegy-re, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra való hivatkozás esetén a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűség igazolása AT feladata.
A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.