Services - 27223-2022
Poland-Leszno: Planting and maintenance services of green areas
2022/S 012-027223
Contract award notice
Results of the procurement procedure
Services
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
„Pielęgnacja, konserwacja i budowa terenów zieleni, utrzymanie miejsc pamięci narodowej, fontann, zbiorników przeciwpożarowych oraz gospodarka drewnem na terenie Miasta Leszna w 2022 roku”.
Reference number: GK.271.02.2021
II.1.2)Main CPV code
77310000 Planting and maintenance services of green areas
II.1.4)Short description:
1. Przedmiotem zamówienia jest:
- pielęgnacja, konserwacja i budowa terenów zieleni zlokalizowanych na terenie Miasta Leszna, na podstawie udzielonych zleceń,
- utrzymanie miejsc pamięci narodowej, fontann, zbiorników przeciwpożarowych,
- gospodarka drewnem pozyskanym z wycinek
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
77211400 Tree-cutting services
77211500 Tree-maintenance services
77211600 Tree seeding
77313000 Parks maintenance services
77314100 Grassing services
77342000 Hedge trimming
98371111 Cemetery maintenance services
II.2.4)Description of the procurement:
Przedmiotem zamówienia jest następujący zakres usług, jakie ma świadczyć Wykonawca w ramach zawartej umowy:I.Całoroczna pielęgnacja, konserwacja i budowa terenów zieleni zlokalizowanych na terenie Miasta Leszna, na podstawie udzielonych zleceń. 1.Przez tereny zieleni Zamawiający rozumie znajdujące się na terenie Miasta Leszna tereny pokryte roślinnością (parki, zieleńce, skwery, zieleń towarzyszącą placom zabaw, ulicom oraz różnym obiektom, tereny znajdujące się w zasobie Miasta przeznaczone pod docelowe zagospodarowanie zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego itp.). 2.W ramach zadania wskazanego w pkt I Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szeregu czynności mających na celu zabezpieczenie i utrwalenie zieleni, a także zmierzających do poprawy wyglądu estetycznego i funkcjonalnego Miasta. Obejmują one: a) zakup materiałów. b) przygotowanie i oczyszczanie terenu; c) sadzenie drzew w tym nasadzeń zastępczych, krzewów i roślin sezonowych; d) zakładanie trawników, koszenie trawników, wywóz biomasy; e) wygrabianie liści z trawników, krzewów, skwerów wraz z ich wywozem; f) cięcia pielęgnacyjne; g) pielęgnację drzew, krzewów, żywopłotów i kwietników; h) cięcia formujące odmładzające oraz inne nie dopuszczające do nadmiernego rozrostu drzew, krzewów i żywopłotów; i) podlewanie roślin przesadzonych i nowoposadzonych; j) przycinkę drzew i krzewów w celu odsłonięcia znaków drogowych i drogowskazów, odsłonięcie lamp, usunięcie gałęzi kolidujących ze strefą przechodniów, a także zagrażającą bezpieczeństwu; k) przeprowadzanie wraz z zarządcą terenu pracownikiem Urzędu Miasta Leszna przeglądów stanu drzew i krzewów w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem parków miejskich, i placów zabaw, pasów drogowych; l) usuwanie drzew – zarówno planowe (na podstawie stosownych decyzji), jak i drzew zagrażających bezpieczeństwu (złomy, wiatrołomy); ł) rozdrabnianie gałęzi po wycince i frezowanie karczy oraz posprzątanie terenu; m) odchwaszczanie i usuwanie samosiewów, usuwanie przekwitłych kwiatostanów; n) wykonywanie robót ziemnych związanych z zagospodarowaniem terenów zieleni; o) naprawy elementów małej architektury zlokalizowanych na terenach zieleni wraz z bieżącą konserwacją (np. olejowanie, malowanie ławek); p) wszelkie prace ogrodnicze związane z utrzymaniem prawidłową budową, konserwacją (ściółkowanie) i utrzymaniem terenów zieleni (m.in. nawożenie) oraz z zakresu ochrony roślin; r) opracowywanie projektów planów zagospodarowania terenu, planu nasadzeń roślinami sezonowymi; s) utrzymanie we właściwym stanie placów zabaw, w tym zapewnienie bieżących przeglądów, drobnych remontów; t) na terenach cmentarzy – koszenie trawy, pielęgnacja drzewostanu, usuwanie nieczystości, odchwaszczanie chodników, alejek spacerowych; u) prowadzenie prac związanych z usuwaniem skutków opadów śniegu lub usunięciem gołoledzi w ciągach pieszo – rowerowych i chodnikach wzdłuż terenów zielonych w pasach drogowych; w) wymiana uszkodzonych elementów i urządzeń na placach zabaw przy ul. B. Westerplatte, parkach miejskich Park im. Jana Jonstona, Park im. J. Heermanna, Aleje Słowackiego, Park przy ul. Ks A. Kordeckiego (m.in. linarium, siłownie zewnętrzne, ścianki wspinaczkowe, boisko do piłki siatkowej, głuchy telefon, peryskopy, tablice dydaktyczne, scena), Park przy ul. Unii Europejskiej (m.in. trampoliny, głuchy telefon, zjeżdżalnia, plac zabaw), x) bieżące utrzymanie i konserwacja ścieżek mineralnych na terenie parków miejskich, Alei Słowackiego i przy ul. Unii Europejskiej, - bieżące utrzymanie i konserwacja instalacji systemu nawadniania na terenie parków miejskich i Alei Słowackiego oraz rond; - inne prace zlecone przez Zamawiającego, obejmujące swoim zakresem przedmiot zamówienia. II. Utrzymanie miejsc pamięci narodowej, fontann, zbiorników przeciwpożarowych na terenie Miasta Leszna. III. Gospodarka drewnem pozyskanym z wycinek. 1.Wykonawca zagospodaruje pozyskane drewno zgodnie z obowiązującym zarządzeniem Prezydenta Miasta Leszna.