Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Szolgáltatások - 75868-2022
Magyarország-Budapest: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2022/S 030-075868
Ajánlati/részvételi felhívás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Bajai Sportuszoda és Élményfürdő tervezése (2)
Hivatkozási szám: EKR000144672022
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
„Tervezési szerződés a Bajai Sportuszoda és Élményfürdő kialakítása keretében a Baja, Petőfi sziget, Május 1 sétány, 5314/16 és 5314/18 hrsz-ú ingatlanokon megvalósuló beruházásokkal összefüggő tervezési feladatok elvégzésére”
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71243000 Előzetes tervek (rendszerek és integráció)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Beruházás keretében Baján a belterület 5314/18 helyrajzi számú ingatlanon bruttó 7 198 m2 alapterületű, legfeljebb 770 fő befogadására alkalmas, 600 fős lelátóval rendelkező, versenyek lebonyolítására alkalmas sportuszoda kialakítására kerül sor. A kialakításra kerülő medencék mérete:
Versenymedence adatai:
- Vízfelület: 1250 m2
- Víztérfogat: 2832 m3
Bemelegítő medence adatai:
- Vízfelület: 312 m2
- Víztérfogat: 562 m3
Tanmedence adatai:
- Vízfelület: 136 m2
- Víztérfogat: 125 m3
Ezen kívül a Baja, belterület 5314/16 helyrajzi számú, 1/1 arányú önkormányzati tulajdonban álló, beépítésre nem szánt különleges fürdő terület (Kb fü) besorolású ingatlanon a rendezési terv teljes felülvizsgálatával eszközölt beépíthetőség biztosításával egy új, 2590 m2 alapterületű kiszolgáló és fedett élményfürdő épülettel, 1225 m2 vízfelületű és 1195 m3 összes víztérfogatú komplex élménymedencével 800 fő befogadására alkalmas élményfürdő valósulna meg a szükséges parkolóhelyek biztosításával együtt.
Az új létesítmény tervezett fő rendeltetése verseny- és tanuszoda, valamint egy fedett és szabadtéri élményfürdő, amely alapvetően lakossági, sportolási, edzési tevékenységeket és versenysport rendezvények lebonyolítását hivatott kiszolgálni.
Építtetői elvárás az uszoda 50 m-es medenceterének FINA előírásoknak megfelelő kialakítása, és egy versenyek lebonyolítására alkalmas sportuszoda megvalósítása.
Ezen felül igény a FINA előírásoknak megfelelő helyiségek, terek, berendezések és egyéb műszaki feltételek helyigényének biztosítása az épületben annak érdekében, hogy a szükséges eszközök, berendezések (pl. lámpatestek, hangosítás stb.) a későbbiekben, szükség esetén - jelentős átalakítás, fejlesztés nélkül - az előkészített infrastruktúrába illeszthetők legyenek.
Ezeken túlmenően kialakítandó az uszoda és az élményfürdő épületei közötti átjárás zárt térben a két ingatlant összekötő 5314/5 hrsz ingatlanon keresztül.
Eltemetett termálkarszt található a környéken (akár Baja alatt is), így a mélyben található eltemetett karszt potenciálisan megcélozható. A rendelkezésre álló és fellelhető adatok/információk alapján az esetlegesen felhasználható termálvíz igénybevételének lehetőségét meg kell vizsgálni, mind az uszoda, mind az élményfürdő tekintetében. A vizsgálatot a Megvalósíthatósági Tanulmány keretében kell elvégezni, és műszaki, gazdaságossági és üzemeltetési szempontokat mérlegelve javaslatot kell tenni a szóban forgó beruházásnak a termálvíz-hasznosítással való kibővítéséről a projekt megvalósítása során, vagy egy esetleges későbbi időpontban. A tervezés során a termálvíz felhasználását lehetővé tevő gépészeti és egyéb helyiségigény biztosítandó.
Műszaki alapadatok a fedett élményfürdő és a kültéri medence nélkül:
- Bruttó beépített alapterület: 7198 m2 (25,64%)
- Telekterület: 28 069 m2
- Beépítettség (max. 30%): 8420,70 m2
- Összes nettó alapterület: 9935,73 m2
- Pinceszint: 2476,87 m2
- Földszint vízfelület: 1736,27 m2
- Földszint: 4494,14 m2
- I.-II. emelet 1227,45 m2
- Homlokzatmagasságok (HÉSZ 34§ (3):
- Északi homlokzat: 7,15 m
- Déli homlokzat: 8,55 m
- Keleti homlokzat: 6.20 m
- Nyugati homlokzat: 6,50 m
- Biztosított zöldterület nagysága:17 590 m2
- Zöldterületi fedettség (min. 40%): 62,6%
Alkalmazott épületszerkezetek (Koncepcióterv alapján):
- Alapozás: 60 cm széles úsztatott beton sávalap felső harmadában koszorúként vasalva,
alapozási sík -1,46 m (de mindenkor a teherbíró talaj szintje).
- Uszoda alatti pince alapozás: 50 cm vtg. monolit vb. lemezalap az uszoda-csarnoktér alatt.
- Lábazat: Monolit vasbeton gerenda külső síkon 5 cm AUSTROTHERM THERMOPAN
XPS-R extrudált polisztirolhab hőszigeteléssel, BAUMIT fagyálló lábazati gyöngyvakolattal. (paletta szerinti 6-os színben)
- Teherhordó pince falazat: 30 cm vtg monolit vb vízzáró pincefal.
- Pinceszinti szigetelésvédő réteg: DÖRKEN DELTA-TERRAX, alkalmazástechnika szerinti Dörken rögzítőszalaggal rögzítve.
- Pinceszinti szigetelést tartó fal (rendezvénycsarnok felöl): 12 cm vastag kisméretű tömör tégla falazat, 25/25 cm - es erősítő pillérrel.
- Vázkitöltő szerkezet (csarnoktérnél): 30 ill. 38 cm vtg. POROTHERM NF falazat,
oldalfalaknál 30/30 cm méretű befogott monolit vb oszlopok között.
- Teherhordó falszerkezet (hosszfőfalak az öltözőépületnél): 30 ill. 38 cm vtg. POROTHERM NF falazat, oldalfalaknál 30/30 cm méretű befogott monolit vb oszlopok között.
- Térelhatároló falszerkezet (folyosó falak): 20 ill. 25 cm vtg. POROTHERM NF falazat.
- Csarnoktér teherhordó szerkezet: 60/80 ill. 50/70 cm-es előregyártott vb. oszlopok 5,80 m
tengelytávolsággal.
- Uszodai csarnoktető teherhordó szerkezet: A tetőszerkezeti (a vb oszlopokra támaszkodó) ragasztott fa főtartók..
- Belső pillérek: Monolit vb., statikus terv szerint.
- Külső falazat: 30 ill. 38 cm vtg. POROTHERM NF téglafal.
-Szerkezeti falak: 20 cm vastag monolit vb. szerkezetből, fémzsaluval készítve
-Lelátók: monolit vb. ill. tűzvédő bevonatú acél lépcsős keretekre támaszkodó előregyártott lépcsős kialakítású egyedi előregyártott vb. tartók fémzsalus kivitellel utólagos mosható epoxi bevonattal. Ülések minden ülőhely esetén fix támlás vandálbiztos tűzálló üvegszálas színes műanyagból, ülésszámozással.
- Födémek: 20, 27 cm vtg. előregyártott körüreges vb. STRONG panel, ill. 20-24 cm vtg. monolit vb. födém készül huzamos tartózkodású helyiségek alatt fölött hőszigetelt kivitelben.
- Födém: 20-25 cm monolit vasbeton födém statikus terv szerinti vasalással.
MEDENCÉK:
bemelegítő (edző-oktató) medence 25×12,5×1,8m 562.5+122.4+2832.5 3517.4
tanmedence 8,5×16×0,9m
versenymedence 25×51,5×2,2m
Tervezett épület általános szerkezeti ismertetése:
A tervezett épület alapvetően vasbeton tartószerkezetű építmény, monolit és előre gyártott vasbeton szerkezetek alkalmazásával. A nagy terek lefedése rétegelt-ragasztott fa tartókkal történik, figyelembe véve az uszoda terek agresszív környezeti hatását. Az épület alaprajzi befoglaló mérete 107.87 x 68.90 m.
Az építmény részben földszintes, részben több szintes kialakítású, több dilatációs egységből tervezett létesítmény, melyben a verseny medence mellett bemelegítő, illetve tanmedence is helyet kap. A medencékhez tartozóan kiszolgáló és közönség terek kerültek megtervezésre. A pinceszint a medencékkel együtt monolit vasbeton szerkezetből készül, a közbenső födémszintek a terheléstől és az alaprajzi kötöttségektől függően monolit vasbeton lemezek vagy előre gyártott elemes födémek lesznek. A függőleges teherhordó szerkezetek monolit vasbeton oszlopok és falak lesznek, míg a nagy fesztávú térlefedés függőleges teherhordó szerkezetei előre gyártott vasbeton oszlopok lesznek. A lelátók gerendái és lelátó elemei előre gyártott vasbeton szerkezetekből készülnek. A nagy fesztávú térlefedés magas minőségű rétegelt ragasztott faszerkezetből készül.
Karakterkorlát miatt folytatása köv. a II.2.14. pontnál.