Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 89193-2019
Görögország-Maroussi: Az egészségügyi biztonsági tevékenységek támogatása
2019/S 040-089193
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Az egészségügyi biztonsági tevékenységek támogatása
Hivatkozási szám: ENISA F-COD-19-T11
II.1.2)Fő CPV-kód
73000000 Kutatási és fejlesztési szolgáltatások és kapcsolódó tanácsadói szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Az ENISA legalább 2 és legfeljebb 5 olyan szolgáltató szolgáltatásait kívánja igénybe venni, akik az egészségügyi biztonság terén támogatást tudnak nyújtani. A nyertes ajánlattevőkkel szemben elvárás, hogy jelentős tapasztalattal és szakértelemmel rendelkezzenek ezen a területen, kiemelt hangsúllyal az ENISA éves munkatervében tárgyalt szempontokra.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 400 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
73210000 Kutatási tanácsadó szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A pályázóknak a következő témákban kell szakértelemmel és ismeretekkel rendelkezniük:
— az európai szabályozási keretrendszer ismerete (pl. a hálózati és információs rendszerek biztonságáról szóló [NIS] irányelv, általános adatvédelmi [GDPR] rendelet, az EU telekommunikációs csomagja),
— az e-egészségügyi rendszerek, infrastruktúrák és szolgáltatások (pl. elektronikus receptfelírás, HER, PHR stb.) hálózat- és információbiztonsága,
— az egészségügyi biztonsági szolgáltatások és az e-egészségügyi politikák nemzeti és/vagy európai szintű ellenálló képességével kapcsolatos politikai és szabályozási ügyek,
— orvostechnikai eszközök (úgymint hordozható eszközök, testen hordható eszközök, testbe ültethető eszközök stb.) biztonsága,
— hálózat- és információbiztonsági ügyek, úgymint internet- és webes biztonság, kriptográfia, tesztelés, biztonsági irányítás stb.
A kockázatelemzés terén nyújtott tanácsadási szolgáltatások céljai többek között a következők lehetnek:
— a fenti témákkal kapcsolatos felmérés; meglévő releváns szakirodalom, jelentések, fehér könyvek, jogszabályok, politikák, stratégiák, kezdeményezések és egyéb kutatási projektek,
— kockázatok azonosítása és értékelése az egészségügyi szervezetek meghatározott rendszerei és szolgáltatásai vonatkozásában,
— az érdekelt felek azonosítása, majd párbeszéd indítása velük a fenti témákban, beleértve a kínálati oldal szakértőit (politikai döntéshozók, városok döntéshozói, gyártók, megoldások forgalmazói, ipari szövetségek, szabványtestületek, tanúsítási szervezetek), valamint a felhasználói oldalt (kkv-k, kkv-szövetségek, fogyasztói szövetségek, kormányzati szervezetek, nagyvállalatok stb.),
— interjúk, felmérések, kérdőívek készítése és megvalósítása (személyes, telefonos, online stb. formában) az érdekelt felekkel a fenti témákban,
— az interjúk, felmérések és kérdőívek eredményeinek elemzése és bemutatása,
— jelentések összeállítása a(z interjúk és felmérések keretében) gyűjtött információk vagy elméleti tanulmányok alapján,
— a politikák és szabályozások egészségügyi szolgáltatások fejlődésére gyakorolt hatásának értékelése,
— SWOT-elemzés végrehajtása különböző típusú technikai és szervezeti esetekre vonatkozóan, a kialakulóban lévő technológiákat és az alkalmazást beleértve,
— konkrét ajánlások megfogalmazása a gyakorlatokra (jó gyakorlatok, tervezési döntések stb.) és az operatív igényekre vonatkozóan a tanulmányozott egészségügyi szolgáltatások területén azonosított problémák kezelése érdekében,
— szükség esetén technikai tervezési dokumentumok összeállítása, úgymint a rendszerkövetelmények meghatározása és elemzése, technikai követelmények elemzése, használati esetek elemzése, rendszertervezés stb.,
— a ténylegesen megvalósult eredmények bemutatása prezentációs technikák (papír alapú dokumentáció, online dokumentáció, diák, demonstrátorok, ábrák, videók stb.) segítségével.
Az ENISA éves munkaprogramján alapuló, konkrétan az egészségügyi szolgáltatásokra irányuló különféle egyedi szerződések megkötésére kerül sor rendszeresen, a keretszerződések nyertes ajánlattevőivel, a verseny ismételt meghirdetésére irányuló eljárás szerint. Az ajánlatkérő igényeitől és a rendelkezésre álló költségvetéstől függően a teljes költségvetés 50 %-kal növelhető az ajánlati felhívás előzetes közzététele nélküli tárgyalásos eljárás útján.
Paslaugos - 89193-2019
Graikija-Maroussi: Parama sveikatos priežiūros apsaugos veiklai
Skelbimas apie pirkimą
Paslaugos
Teisinis pagrindas:
Direktyva 2014/24/ES
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Parama sveikatos priežiūros apsaugos veiklai
Nuorodos numeris: ENISA F-COD-19-T11
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas
73000000 Mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos paslaugos bei su jomis susijusios konsultacinės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
ENISA siekia sudaryti sutartį su mažiausiai 2 ir daugiausiai 5 paslaugų teikėjais, kurie gali teikti paramą sveikatos priežiūros saugumo srityje. Laimėję pretendentai turėtų būti pasirengę įrodyti, kad turi svarios patirties ir įgūdžių šioje srityje, ypač tais aspektais, apie kuriuos kalbama metinėje ENISA darbo programoje.
II.1.5)Numatoma bendra vertė
Vertė be PVM: 400 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalis
Ši sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)
73210000 Mokslinių tyrimų konsultacinės paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Tikimės, kad konkurso dalyviai turės kompetencijos ir žinių šiomis temomis:
— Europos reguliavimo sistemos supratimas, pvz., TIS direktyvos, Europos bendrojo apsaugos reglamento, ES telekomunikacijų teisės aktų paketo,
— e. sveikatos sistemų, infrastruktūros ir paslaugų tinklo ir informacijos saugumas (tokios paslaugos kaip e. receptas, HER, PHR ir kt.),
— politika ir reguliavimo klausimai, susiję su sveikatos priežiūros apsaugos paslaugų atsparumu, taip pat e. sveikatos politika nacionaliniu ir (arba) Europos lygiu,
— medicinos prietaisų (pvz., mobiliųjų įrenginių, dėvimų prietaisų, implantuojamų prietaisų ir kt.) sauga,
— tinklo ir informacijos saugos klausimai, pvz., interneto ir žiniatinklio sauga, kriptografija, bandymas, saugos valdymas ir kt.
Konsultacinių paslaugų tikslai grėsmių analizės srityje gali būti tokie (bet nebūtinai):
— pažangos įvertinimas pirmiau minėtomis temomis; turima aktuali literatūra, ataskaitos, teisės aktų dokumentai, įstatymai, politika, strategijos, iniciatyvos ir kiti mokslinių tyrimų projektai,
— grėsmių specialioms sistemoms ir sveikatos priežiūros organizacijų paslaugoms nustatymas ir įvertinimas,
— nustatyti atitinkamas suinteresuotąsias šalis ir įtraukti jas į dialogą pirmiau minėtomis temomis, įskaitant pasiūlą teikiančius ekspertus (politiką formuojantys asmenys, miesto sprendimus priimantys asmenys, gamybinės įmonės, sprendimų tiekėjai, pramonės asociacijos, standartus nustatančios institucijos, sertifikavimo organizacijos), taip pat vartotojus (MVĮ, MVĮ asociacijos, klientų asociacijos, vyriausybinės organizacijos, stambios bendrovės ir kt.),
— kartu su suinteresuotosiomis šalimis pirmiau minėtomis temomis sukurti ir įgyvendinti apklausas, tyrimus, klausimynus (atlikti asmeniškai, telefonu ar internetinėmis priemonėmis ir kt.),
— analizuoti ir pateikti pokalbių, apklausų ir klausimynų rezultatus,
— pateikti surinktos informacijos (per pokalbius ir apklausas) ar teorinių tyrimų ataskaitų projektus,
— įvertinti politikos ir reglamentų poveikį sveikatos priežiūros paslaugų plėtotei,
— atlikti įvairių techninių ir organizacinių atvejų SSGG analizę, įskaitant naujai kuriamas technologijas ir pritaikymą,
— parengti specifines rekomendacijas dėl praktikos (gerosios patirties, projekto pasirinkimo ir kt.) ir veiklos reikalavimų, skirtų nurodytoms problemoms spręsti išnagrinėtų sveikatos priežiūros paslaugų srityje,
— jei reikia, parengti techninius dizaino dokumentus, tokius kaip sistemos reikalavimų apibrėžtis ir analizė, techninių reikalavimų analizė, vartojimo atvejų analizė, sistemos projektavimas ir kt.,
— pristatyti veiksmingai pasiektus rezultatus naudojant pristatymų technikas (popierinius dokumentus, internetinius dokumentus, skaidres, diagramas, vaizdo įrašus ir kt.).
Įvairios specialios sutartys, paremtos metine ENISA darbo programa, ypač sveikatos priežiūros paslaugų srityje, bus periodiškai sudaromos su preliminariąsias sutartis laimėjusiais rangovais vadovaujantis pakartotinai skelbiamo konkurso procedūra. Taikant derybų procedūrą be išankstinio skelbimo apie pirkimą publikavimo, šis bendras biudžetas gali būti padidintas ne daugiau kaip 50 %, priklausomai nuo perkančiosios organizacijos reikmių ir biudžeto galimybių.
Există o eroare care afectează modul în care sunt afișate URL-urile în anunțurile eForms. Încercăm să rezolvăm problema. Între timp, vă sugerăm să eliminați virgula (sau orice alt caracter special) care apare la sfârșitul URL-ului. Ne cerem scuze pentru acest inconvenient.
Servicii - 89193-2019
Grecia-Maroussi: Susținerea activităților de securitate în domeniul asistenței medicale
Anunț de participare
Servicii
Temei juridic:
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Susținerea activităților de securitate în domeniul asistenței medicale
Număr de referinţă: ENISA F-COD-19-T11
II.1.2)Cod CPV principal
73000000 Servicii de cercetare şi de dezvoltare şi servicii conexe de consultanţă
II.1.4)Descriere succintă:
ENISA intenționează să contracteze serviciile a minimum 2 și a maximum 5 prestatori de servicii care să fie în măsură să furnizeze susținere în domeniul securității asistenței medicale. Ofertanții câștigători trebuie să fie în măsură să demonstreze că dețin experiență și competențe semnificative în acest domeniu, cu accent pe aspectele abordate în cadrul programului de lucru anual al ENISA.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 400 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
73210000 Servicii de consultanţă în cercetare
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Ne așteptăm ca ofertanții să aibă expertiză și cunoștințe în legătură cu următoarele teme:
— înțelegerea cadrului de reglementare european, de exemplu Directiva NIS, RGPD, Pachetul de telecomunicații din cadrul UE,
— securitatea rețelelor și a informațiilor sistemelor, infrastructurilor și serviciilor de e-sănătate (servicii precum rețetele electronice, HER, PHR, etc.),
— aspecte de politică și de reglementare referitoare la reziliența serviciilor de securitate în domeniul asistenței medicale, precum și politici de e-sănătate la nivel național și/sau european,
— securitate pentru dispozitive medicale, precum dispozitive mobile, dispozitive portabile, dispozitive implantabile, etc.,
— aspecte de securitate a rețelelor și a informațiilor, de exemplu, securitatea internetului și a paginilor web, criptografie, testare, testing, gestionarea securității, etc.
Obiectivele serviciilor de consultanță în domeniul analizei amenințărilor pot lua, dar nu se limitează la, următoarele forme:
— efectuarea inventarierii temelor menționate mai sus; literatură de specialitate, rapoarte, cărți albe, legislație, politici, strategii, inițiative existente relevante și alte proiecte de cercetare,
— realizarea identificării amenințărilor și evaluare pentru sistemele și serviciile specifice ale organizațiilor din sectorul asistenței medicale,
— identificarea părților interesate relevante și implicarea acestora în dialogul despre temele de mai sus, inclusiv experții din domeniul furnizării (decidenții politici, factorii decizionali municipali, vânzătorii de soluții, asociațiile industriale, organismele standard, organizațiile de certificare), precum și partea utilizatorilor (IMM-uri, asociații ale IMM-urilor, asociații de clienți, organizații guvernamentale, întreprinderile mari, etc.),
— proiectarea și implementarea interviurilor, sondajelor, chestionarelor cu persoanele interesate relevante (desfășurate față în față, prin telefon sau prin mijloace electronice etc.) cu privire la temele menționate mai sus,
— analiza și prezentarea rezultatelor interviurilor, sondajelor și chestionarelor,
— întocmirea rapoartelor pe baza informațiilor colectate (prin intermediul interviurilor și sondajelor) sau pe baza studiilor documentare,
— evaluarea impactului politicilor și regulamentelor asupra evoluției serviciilor de asistență medicală,
— realizarea analizei SWOT pentru diferite tipuri de cazuri tehnice și organizaționale, inclusiv tehnologiile emergente și aplicarea lor,
— formularea de recomandări specifice privind practicile (bunele practici, opțiunile de proiectare...) și cerințele operaționale pentru abordarea aspectelor identificate în legătură cu domeniul serviciilor de asistență medicală studiate,
— întocmirea documentelor de proiectare tehnică, dacă este cazul, precum: definirea și analiza cerințelor de sisteme, analiza cerințelor tehnice, utilizarea analizei de caz, proiectarea sistemelor, etc.,
— prezentarea rezultatelor obținute în mod eficient prin utilizarea tehnicilor de prezentare (documente pe suport de hârtie, documente on-line, diapozitive, demonstranți, grafice, videoclipuri, etc.
Diverse contracte specifice pe baza programului de lucru anual ENISA în special în domeniul serviciilor de asistență medicală vor fi lansate periodic contractanților selectați pentru contractul-cadru pe baza procedurii de „Reluare a competiției”. În funcție de necesitățile Autorității Contractante și de disponibilitatea bugetară, acest buget general ar putea fi majorat cu până la 50% utilizând o "procedură negociată fără publicarea prealabilă a unui anunț de participare".