You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Görbeháza-Hajdúnánás ivóvíz távvezeték kivitelezés
Hivatkozási szám: EKR000895822021
II.1.2)Fő CPV-kód
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés keretében a „Hajdúnánás - Görbeháza ivóvíz távvezeték kiépítése a Hajdúnánás MotoGP pálya víziközművel történő ellátásával” című projekt tervezési és kivitelezési feladatainak teljes körű ellátása a FIDIC Sárga Könyv feltételei szerint
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45232100 Vízvezeték-építés járulékos munkája
45232150 Vízelosztó csővezetékkel kapcsolatos munka
45232151 Vízvezeték-felújítással kapcsolatos építési munkák
45232430 Vízkezelés
45247130 Vízvezeték építése
45262220 Ivóvízkútfúrás
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A339/2014.(XII.19.)Kr. AK feladatai közé utalja többek között az ivóvízminőség-javító beruházások megvalósításához szükséges közbesz-i eljárások lebonyolítását.
A kivitelezés főbb indikatív (tájékoztató jellegű) mennyiségei az alábbiak, amelyek kapcsán az engedélyes és kiviteli tervek elkészítése is szükséges:
Hajdúnánás vízműtől Görbeházáig az ellátás biztonsága érdekében párhuzamos vezetékpár épül ki. A két település között épül meg a Hajdúnánás MotoGP Versenypálya és Multifunkciós Autó-Motorsport komplexum, amelynek az ivóvízellátását is biztosítani lehetséges a vezetékekről.
A vízvezetékek a MotoGP pályáig DN 200 átmérővel GÖV anyagból épülnek 21,4 km hosszban, ezt követően szintén GÖV anyagú DN 150 átmérővel érik el Görbeházát 10,4 km hosszban. Görbeháza határában épül egy 500 m3-es víztorony is, mely részben a MotoGP pálya kiszolgálására szolgál.
Hajdúnánás vízhálózatáról Hajdúdorogra is kiépül egy vezeték vízátadás lehetőségével ~ 6 km hosszban, GÖV anyagú vezetékkel DN 250 átmérővel.
A MotoGP pálya vízigénye és ezzel együtt szennyvízkibocsájtása is jelentősen ingadozik. Rendezvények, versenyek nélküli időszakban 20 m3/nap körüli, verseny előtti és utáni időszakban 500 m3/nap, míg versenynapokon 1000 m3/nap is lehet.
A pályán keletkezett szennyvizet kis terhelésű napokon, ill. versenynapokon 1-1 szennyvízátemelő nyomja a meglévő szennyvíztisztító telepre DN 110, ill. DN 200 vezetékeken 11,5 km hosszban.
Max. 20 m3/nap terhelésű időszakban egy 50 m3-es zárt szennyvízgyűjtő medence üzemel, melyből szippantó autó szállítja el a keletkező szennyvizet.
A szennyvíztisztító telep kapacitása jelenleg kihasznált, szükséges ez 1000 m3/nap kapacitásbővítés, amely a telep területén megoldható.
Irányítástechnika
A vezetékeket ún. okos távvezetékként kell megvalósítani.
A távvezetékek kritikus helyein (pl. átadási pontok, légtelenítők) új távadatközlési alapú mennyiség mérési és nyomás mérési pontok kialakítása történjen meg. Az átadási pontokon (végpont, nyomásfokozó, leágazások) on-line pH, Cl2 és NTU mérők beépítése szükséges.
További feladat a vezeték „SMART”, funkciókkal történő ellátása oly módon, hogy Ajánlattevő bizonyos légszelepekbe (még gyárilag, a helyszíni beépítés előtt) infokommunikációs eszközök telepítésére tesz javaslatot. Ezek az „okos légszelepek” legyenek képesek arra, hogy üzemeltetési adatokat gyűjtsenek és továbbítsanak a vezeték üzemeltetője felé (folyamatirányító rendszerébe).
Az „okos légszelepek” körének-, és hálózaton belüli pozíciójának meghatározása, valamint a gyűjteni és továbbítani kívánt adatforgalom specifikálása alapvetően az Ajánlattevő feladata az Üzemeltető bevonásával.
A víztornyok, szennyvízátemelők szintjei is bejelzésre kerüljenek az Üzemeltető irányítástechnikai rendszerébe.
Nyertes AT feladatát képezi a közbesz.dok-ok részét képező műszaki tartalomhoz a vízjogi eng. és kivit. tervek elkészítése a191/2009.(IX.15.)Kr.megfelelő tartalommal. NyertesAT teljes körű felelősséggel tartozik az általa készített dok-ban és tervekben foglaltak helyességéért és a vonatkozó szabványokban,jogszabályokban és egyéb előírásokban foglaltak betartásáért.
AK felhívja a figyelmet arra, hogy a szer.telj. során a FIDIC Sárga Könyv rendelkezései alkalmazandók.
A 321/2015. (X.30.) Kr. 46. § (3) bek foglaltak alapján a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűség igazolása AT feladata.
A szerz.teljesítése során szükséges a266/2013.(VII.11.)Korm. rend.szerinti VZ-TER jog-gal rendelkező szakember bevonása. AT ajánlatában csatolja nyilatkozatát,hogy a szerződéskötés időpontjára a szerz. teljesítésének időtartama alatt rendelkezni fog a266/2013. (VII.11.) Korm. rend.szerinti VZ-TER jog-gal rend.szakember(ekk)el.
Részletesen: KD.