A módosítások jellege és mértéke (a szerződés esetleges korábbi módosításainak feltüntetésével együtt):
1.Felek rögzítik, hogy a Szerződés mellékletét képező Közbeszerzési Dokumentációban foglalt költségvetést és műszaki dokumentációt a jelen szerződésmódosítás 1. számú melléklete szerint egészítik ki.
2. Felek rögzítik, hogy a Szerződés I.2.1.1. és I.2.1.3. pontja az alábbiak szerint módosul:
2.1.1. Vállalkozói Díj (Kivitelezésre jutó Vállalkozói Díj + Tervezői Díj, Tartalékkeret nélkül): nettó 4 823 486 835,- Ft + áfa, azaz nettó négymilliárd-nyolcszázhuszonhárommillió-négyszáznyolcvanhatezer-nyolcszázharmincöt forint plusz általános forgalmi adó
2.1.3. Kivitelezésre jutó Vállalkozói Díj (Vállalkozói Díj a Tervezői Díj nélkül) nettó 4 748 486 835,- Ft + ára, azaz nettó négymilliárd-hétszáznegyvennyolcmillió-négyszáznyolcvanhatezer-nyolcszázharmincöt forint plusz általános forgalmi adó
3.Felek rögzítik, hogy a Szerződés I.2.2.1. pontja az alábbiak szerint módosul:
a) Első Teljesítési Mérföldkő A Megrendelő által jóváhagyott Kiviteli Tervdokumentáció Megrendelőnek történő átadása. 2021. augusztus 30. Kötbérterhes
b) Második Teljesítési Mérföldkő A Beruházás kivitelezésének eredeti szerződéses pénzügyi és műszaki ütemterv szerinti, a műszaki ellenőr által igazolt 10 %-os (azaz tíz százalékos) készültségi foka. Nem kötbérterhes