You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Római-part tervezés
Hivatkozási szám: EKR000903172021
II.1.2)Fő CPV-kód
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Római-part árvízvédelmi létesítmény megvalósíthatósági tanulmány elkészítése és kapcsolódó tervezési feladatok, illetve a Római-part fejlesztési koncepció és szabadtérépítészeti terv készítése közösségi tervezés útján
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Római-part árvízvédelmi tervezés
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71313400 Építkezéssel kapcsolatos környezeti hatáselemzés
71313410 Építkezéssel kapcsolatos kockázat- vagy veszélyértékelés
71322400 Gáttervezési szolgáltatások
71630000 Műszaki vizsgálati és elemzési szolgáltatások
90712400 Természeti erőforrás-gazdálkodással vagy -megőrzéssel kapcsolatos stratégiai tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Tervezési szerződés - "Budapest, Római-part árvízvédelmi létesítmény megvalósíthatósági tanulmány elkészítése és kapcsolódó tervezési feladatok végrehajtása" keretében Budapest, Római-part elsőrendű árvízvédelmi létesítmény (árvízvédelmi mű) megvalósíthatósági tanulmány elkészítése és a kapcsolódó tervezési feladatok végrehajtása.
A jelenlegi, meglévő, fejlesztésre váró árvízvédelmi mű fix földtöltés, melynek kulisszanyílásain mobil elzáró elemek biztosítják a védelmet. Az árvízvédelmi mű, mint vízilétesítmény jelenlegi tervezéssel érintett hossza kb. 3000 fm. A MÁSZ által fenyegetett ártéri öblözet nagysága 842,4 ha.
Az árvízvédelmi fejlesztés célja az árvízvédelem jogszabályokat kielégítő biztosítása összhangban „A Római-part jövőképe” c. dokumentumban megfogalmazottakkal, továbbá a 2. rész keretében meghatározásra kerülő közösségi és egyéb funkciókkal.
Az árvízvédelmi mű megtervezése a feladat, az ajánlattevők rendelkezésére bocsátott dokumentumokból kiindulva, amely tervezés során az alábbi munkarészek elvégzése szükséges:
1. Megvalósíthatósági tanulmány, előzetes vizsgálati dokumentáció
1.1. Ingatlanállomány felmérés
1.2. Előkészítő munkarészek:
- Előzetes geodéziai felmérés;
- Előzetes geotechnikai feltárás és Talajvizsgálati jelentés készítése;
- Előzetes terület-igénybevétel meghatározás;
- Közmű állomány felmérése;
- Előzetes vizsgálati dokumentáció készítése
1.3. Döntési javaslat, ennek munkarészei:
- Változatelemzés;
- Fejlesztési szükséglet megalapozása;
- Műszaki megoldások vizsgálata;
- Költségbecslés;
- Javaslat.
2. Opciós tétel: Környezeti hatásvizsgálat
3. Vízjogi létesítési engedélyezési terv és a védműhöz kapcsolódó egyéb létesítési, engedélyezési tervek elkészítése, valamint vízjogi létesítési engedély és egyéb engedélyek beszerzése
4. Tendertervek, tenderdokumentáció készítése az alábbi részletességgel:
3. kötet - „Megrendelői követelmények”;
4. kötet - „Egyösszegű Ajánlati Ár felbontása”;
5. kötet - „Tervdokumentáció” (Ajánlati terv).
Külön dokumentációként el kell készíteni a kivitelezés ütemtervét is.
Nyertes ajánlattevő feladata továbbá szakértői kapacitások biztosítása a közbeszerzési dokumentumokban foglaltak szerint.
Részletes és tételes mennyiségeket és a részletes műszaki paramétereket, továbbá a nyertes ajánlattevő által elvégzendő feladatok részletezését, jellemzőit, a részletes szakmai követelményeket a közbeszerzési dokumentumok és az azok részét képező műszaki leírás tartalmazzák.
Római-part közösségi tervezés
Rész száma: 2
85312320 Tanácsadási szolgáltatások
71400000 Várostervezési és tájrendezési szolgáltatások
Vállalkozási szerződés - "Budapest, Római-part fejlesztési koncepció és szabadtérépítészeti terv készítése közösségi tervezés útján" keretében
I. Közösségi tervezés lefolytatása a nyertes ajánlattevő által elkészített munkaterv szerint, a Római-parti érintettekkel munkacsoportok felállítása, legalább 30 db személyes vagy online munkacsoport ülés (kiscsoportos közösségi tervezési műhelymunka) , a munkacsoportokban folytatott munka eredményeként „A Római-part jövőképe” című dokumentumban meghatározott víziókból levezethető részletes fejlesztési javaslatok meghatározása és a konfliktusosként azonosított problématerületek feltárása, megoldások azonosítása.
II. A közösségi tervezés eredményei alapján, illetve „A Római-part jövőképe” című dokumentum felhasználásával a Római-part komplex középtávú fejlesztési koncepciójának elkészítése. A fejlesztési koncepció leírja „A Római-part jövőképe” című dokumentumban rögzített víziókkal kapcsolatos helyzeteket, problémákat, konfliktusokat, valamint meghatározza ezek tükrében a víziók eléréséhez szükséges lépéseket, intézkedéseket.
III. A közösségi tervezés eredményei alapján a közhasználatú területekre (minimálisan a sétányra és a csatlakozó utcák torkolatára) és a Duna-parti sávra szabadtérépítészeti koncepció és koncepcióterv elkészítése az érintettek bevonásával.
IV. Nyilvános közösségi tervezési platform felállítása és működtetése.
V. A közösségi tervezés folyamatának összehangolása a közbeszerzési eljárás 1. részének tárgyát képező tervezés folyamatával, ennek érdekében kooperációs értekezletek tartása.
A nyertes ajánlattevő által elvégzendő feladatok részletezését, jellemzőit, a részletes szakmai követelményeket a közbeszerzési dokumentumok és az azok részét képező műszaki leírás tartalmazzák.