Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 11857-2022
Magyarország-Budapest: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2022/S 006-011857
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Kecskeméti Kodály Intézet fejlesztése című projekt előkészítéséhez kapcsolódó építési beruházás 2. ütem generál tervezési feladatok és ehhez kapcsolódó szakértői feladatok ellátása a Modern Városok Program keretében
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71243000 Előzetes tervek (rendszerek és integráció)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kecskeméti Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézet épületének felújítása és fejlesztése, melynek jelen beszerzés tárgya a II. ütemre vonatkozó tervezési feladatok ellátása a jelenlegi Kecskeméti Szakképzési Centrum Kada Elek Közgazdasági Szakgimnázium (hrsz.: 481), valamint a „Kerényi-ház” (hrsz.: 478/1 és 478/2) területén történő 100 férőhelyes kollégiumépület és 300-350 fős klasszikus zenei koncertek befogadására alkalmas hangversenyterem és stúdió, könyvtár, archívum, valamint kétszintes 100-150 férőhelyes mélygarázs kialakításra, az új épületrész összeköttetése a pinceszinten és a fölszinten az első ütemben felújításra kerülő, műemléki védettség alatt álló kolostorépülettel valamint az épületek környezetének rendezése.
A fentiekben ismertetett adatok, információk tájékoztató jellegűek, további információkat, a részletes műszaki leírást/terveket a műszaki dokumentáció tartalmazza.
A beruházás 2. ütemének megvalósításához szükséges generáltervezői feladatok az Ajánlatkérő által rendelkezésre bocsátott Vázlatterv alapján, azon belül az Engedélyezési tervdokumentációk, a Kiviteli tervdokumentáció teljes körű elkészítése minden érintett szakág - különösen, de nem kizárólagosan építészet, belsőépítészet, gépészet, épületvillamosság, akusztika, tartószerkezet, színháztechnológia, forgalomtechnika - tekintetében, valamint a közvetlenül a tervezési feladatokhoz kapcsolódó feladatok ellátása.
Tervezési feladatok a 478/1, 478/2, és a 481 hrsz-ú telkek egyesítésével létrejövő ingatlanon az épületegyüttes és a hozzá tartozó zöldfelület tervezési feladatai:
A tervezett épületegyüttes nettó alapterülete a Vázlatterv alapján: földszint, plusz 5 emelet, plusz 2 szint mélygarázs, mely az alábbi funkciókat tartalmazza: könyvtár és archívum (618 m2), 98 férőhelyes kollégium (5 882 m2), hangversenyterem és kapcsolódó kiszolgáló terek (5 389 m2), mélygarázs (3 806 m2); összesen: nettó 15 695 m2
Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. §-a alapján rögzíti, hogy amennyiben az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott szabványra, műszaki engedélyre, műszaki előírásokra, műszaki ajánlásra, illetve meghatározott gyártmányú vagy eredetű̋ dologra, illetve konkrét eljárásra, védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra hivatkozik, úgy a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű̋ meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű̋” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűség bizonyítása Ajánlattevő feladata.