We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 131007-2022
Romania-București: Diesel fuel (EN 590)
2022/S 050-131007
Contract notice – utilities
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Carburanti pe baza de bonuri valorice pentru carburanti auto
Reference number: 7/4/375/02.03.2022
II.1.2)Main CPV code
09134220 Diesel fuel (EN 590)
II.1.4)Short description:
Pentru functionarea mijloacelor auto si masinilor de mica mecanizare din doatarea CNCF CFR SA este necesara achizitia de carburanti (benzina si motorina). Achizitia se face prin intermediul unor instrumente de plata utilizate pe piata de profil, reprezentate de bonurile valorice pentru carburanti auto (BVCA). CNCF CFR SA intentioneaza sa incheie un acord cadru pentru o perioada de 4 ani.
Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire pana in a 22-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 12-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta nu va raspunde la solicitarile de clarificari transmise dupa data limita stabilita.
Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP, semnata cu semnatura electronica extinsa.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 24 110 924.37 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Pentru functionarea mijloacelor auto si masinilor de mica mecanizare din doatarea CNCF CFR SA este necesara achizitia de carburanti (benzina si motorina). Achizitia se face prin intermediul unor instrumente de plata utilizate pe piata de profil, reprezentate de bonurile valorice pentru carburanti auto (BVCA).
CNCF CFR SA intentioneaza sa incheie un acord cadru pentru o perioada de 4 ani pentru cantitatea minima de 1.539.084 litri, respectiv cantitatea maxima de 4.098.856 litri insemnand cantitatea minima 215.472 file BVCA, respectiv cantitatea maxima 573.840 file BVCA.