Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Építési beruházás - 13146-2020
Magyarország-Budapest: Alagutak, aknák és aluljárók építése
2020/S 008-013146
Tájékoztató a szerződés módosításáról
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Vállalkozási szerződés a Millenáris területén megvalósítandó közpark, közösségi tér, felszíni és felszín alatti létesítmények kivitelezési munkálataira.
II.1.2)Fő CPV-kód
45221200 Alagutak, aknák és aluljárók építése
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Vállalkozási szerződés a Millenáris területén megvalósítandó közpark, közösségi tér, felszíni és felszín alatti létesítmények kivitelezési munkáltaira
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45112700 Tereprendezési munkák
45223210 Acélszerkezetek építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése a szerződéskötés időpontjában:
Millenáris területén megvalósítandó közpark, közösségi tér, felszíni és felszín alatti létesítmények kivitelezése építési beruházás keretében.
A területen a jelenlegi terepszint alatt még esetlegesen meglévő műtárgyak/építmény maradványok bontása, kétszintes mélygarázs építése 500 személygépkocsi férőhellyel, rekreációs városi park, vendéglátó ipari egységek, a hozzájuk tartozó infrastruktúra és kiszolgáló létesítmények létrehozása, valamint a fény utca, ingatlannal határos szakaszának áthelyezése és lesüllyesztése, az alábbiak szerint:
Mélygarázs:
Feladat: Komplett kivitelezés tervdokumentáció alapján
— hasznos (nettó) alapterület: 17 755 m2,
— szintszám: 2,
— rendeltetés: parkoló, kézi autómosó, elektromos autótöltő, kiszolgáló iroda,
— az épület monolit vasbeton vázszerkezettel készül, befoglaló mérete 110*100 m, alapozása vízzáró vasbeton lemezlap és vízzáró résfal A kivitelezési munka magában foglalja az épület épületgépészeti, épületvillamossági, biztonságtechnikai, parkolás technológiai rendszereinek kiépítését, a közműellátás biztosítását, parkolók, elektromos autótöltő állomások, valamint autómosó kialakítását.
Térfelszín feletti épületek:
Feladat: Komplett kivitelezés kivitelezési tervdokumentáció alapján
— összes hasznos (nettó) alapterület: 2030,56 m2,
— rendeltetés: vendéglátó (2 kávézó), kiszolgáló, közlekedő,
— Az 1 és 2 szintes építmények tartószerkezete részint helybe n készülő monolit, vasbeton, illetve acélváz, melyek részben a mélygarázs födémére terhelnek külön alapozás nélkül, részben talpgerendákkal összekapcsolt, vasbeton pontalapokra. A kávézók belső kialakítása a később kiválasztott bérlő feladata.
Park:
Felada t: Komplett kivitelezés kivitelezési tervdokumentáció alapján
— közműellátás biztosítása, durva tereprendezés és termőföld feltölt és, parképítés, burkolt
Területek kialakítása, park körüli
Úthálózat felújítása, közvilágítás kiépítése, térbútorozás telepítése. Nem része a növényzet, a játszóeszközök, valamint az öntözőrendszer szállítása és telepítése.
— a park és környezetének teljes terület e: 39 274 m2,
— a park biológiailag aktív, nettó alapterülete: 25 000 m 2,
— burkolt felületek, vagy épületekkel takart felületek nettó alapterülete: 14 100 m2,
— vízjáték nettó alapterülete: 174 m2.
Mamut Bevásárlóközpont felőli határán húzódó vegyes szerkezetű acél/vasbeton építmény
Feladat: Az építmény szerkezetének, járófelületeinek, korlátainak komplett kivitelezése terv
Dokumentáció alapján.
— hasznos (nettó) alapterület: 2063,7 m2,
— szintszám: 4 szint,
— rendeltetés: közlek edés, kilátó,
— az építmény HEA, HEB és IPE sz elvényekből álló acélvázas szerkezet (340 tonna acél), befoglaló
Mérete 228,5*6,5 m,
Legnagyobb magassága a terepszinthez képest 18,60 m.
Műtárgyak:
Fény utcai műtárgy:
— 100,61 m hosszú (75,61 m zárt, 25,0 m nyitott) monolit vasbeton közúti aluljáró műtárgy építése, az
Útpálya átépítése, illetve
Építése. A meglévő 6,00 m széles burkolat helyett 7,00 m széles útpálya tervezett. Az útpálya a Fény
Utca 16 számú ház, és a
Kis Rókus utca közötti szakaszon meglévő tengelyéből kimozdul a Margit körút felé. A Fény utcára
Merőleges, felszíni gyalogos
Átkelőhely után szintsüllyesztés készül ~31 m hosszú szakaszon.
Margit krt.-i kijárati műtárgy:
— Monolit vasbeton garázskijár at építése,
— Hossza: 68,05 m,
— Vasbeton szerkezet nettó térfogata: 465 m3.
Munkatér határolás, szivárgó rendszerek:
4
— A munkatér határolás vízzáró 60 cm vast agságú, 2417 m3 kiterjedésű résfal a garázskontúrnál
Nagyobb területen. Körben a
Vízzárási kontúr mellett, kívülről mélyszivárgó épül, az áramló vizek kezelésére és a visszaduzzasztás
Megakadályozására. A
Mélygarázs üzemi víztelenítését az alaplemez alá beépített paplanszivárgóval és drén hálózattal kell
Biztosítani.