We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 135505-2022
Poland-Nagłowice: Refuse and waste related services
2022/S 052-135505
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu gminy Nagłowice oraz z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych
Reference number: ZP.271.7.2022
II.1.2)Main CPV code
90500000 Refuse and waste related services
II.1.4)Short description:
1. Przedmiotem zamówienia jest „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Nagłowice oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych"
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych
od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych oraz nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, wykorzystywane jedynie przez część roku z terenu gminy Nagłowice liczącej 17 sołectw: Brynica Mokra, Caców, Cierno Żabieniec, Chycza Brzóstki, Deszno, Jaronowice, Kuźnice, Nagłowice, Nowa Wieś, Rakoszyn, Rejowiec, Ślęcin, Trzciniec, Warzyn Pierwszy, Warzyn Drugi, Zagórze, Zdanowice gromadzonych w sposób selektywny jak i niesegregowany (zmieszany) oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
90512000 Refuse transport services
90513100 Household-refuse disposal services
90514000 Refuse recycling services
90533000 Waste-tip management services
90511200 Household-refuse collection services
90511000 Refuse collection services
II.2.4)Description of the procurement:
2) Wykonawca zobowiązany jest do:
2.1) zawarcia i okazania Zamawiającemu umowy w zakresie przekazywania zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałość
z sortowania odpadów komunalnych, przeznaczonych do składowania do instalacji komunalnej do przetwarzania odpadów komunalnych, wpisanej na listę instalacji komunalnych prowadzonych przez właściwego marszałka, a w przypadku braku listy wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odpadów do instalacji o której mowa w art. 17 ust. 4 ustawy z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw
2.2) zapoznania się z regulaminem utrzymania czystości i porządku w gminie oraz ustalenia zgodnie z nim i z Zamawiającym szczegółowych harmonogramów wykonywania usługi min. według pkt. 16 niniejszego rozdziału - SWZ, na cały czas trwania usługi, harmonogramy należy uzgodnić najpóźniej do dnia podpisania umowy,
2.3) harmonogram odbioru odpadów musi uwzględniać cały okres realizacji umowy oraz częstotliwość odbioru odpadów określoną w pkt.16. Harmonogram musi zawierać także informacje nt. zbiórek systemem „sprzed posesji” ,nieruchomości niezamieszkałych, trudnych dojazdów.
2.4) każda zmiana harmonogramu musi być uzgodniona i zatwierdzona przez Zamawiającego i dostarczona do właścicieli nieruchomości przed 1 dniem miesiąca od którego będzie obowiązywała.
2.5) Zamawiający dostarczy Wykonawcy własny wzór harmonogramu w formie kalendarza, który Wykonawca ma obowiązek wydrukować ( wydruk kolorowy)
i dostarczyć do każdej nieruchomości objętej niniejszym zamówieniem.
a) wykonawca w terminie do 5 dni od dnia podpisania umowy ma obowiązek dostarczenia harmonogramu do właścicieli wszystkich nieruchomości wymienionych w załączniku nr 1 do umowy
2.6) niezwłocznego informowania w pierwszej kolejności Zamawiającego, a następnie właścicieli nieruchomości o wszelkich zmianach dotyczących odbioru odpadów komunalnych, harmonogramów lub niemożności dostosowania się do ich wykonania. Wykonawca nie może wprowadzać żadnych zmian w realizowanej umowie bez zatwierdzenia przez Zamawiającego.
2.7) terminowego i właściwego odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości według ustalonych harmonogramów,
2.8) odbioru odpadów wystawionych w pojemnikach lub workach sprzed nieruchomości zamieszkałych, i niezamieszkałych wywozu i ich zagospodarowania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, – które to czynności należy wykonywać w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Wykonawcy z zastrzeżeniami:
a)nie wolno z nieruchomości do jednego samochodu zbierać jednocześnie odpadów niesegregowanych (zmieszanych) i selektywnie zebranych odpadów,
b)nie wolno mieszać selektywnie zebranych odpadów komunalnych różnych rodzajów ze sobą.
c)jeżeli odbiór odpadów segregowanych i zmieszanych następuje w tym samym czasie Wykonawca wykonuje usługę dwoma samochodami odpowiednio oznakowanymi w tym napisy „Selektywna zbiórka” i „zmieszane odpady komunalne”,
Szczegółowy opis zawarty został w SWZ