We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 135664-2022
Submission deadline has been amended by:  150192-2022
Poland-Mysłowice: Toxic waste disposal services except radioactive waste and contaminated soil
2022/S 052-135664
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Usunięcie i gospodarowanie odpadami, w tym odpadami niebezpiecznymi zmagazynowanymi w Mysłowicach przy ul. Brzezińskiej 50.
Reference number: ZP.271.1.1.2022.AJ
II.1.2)Main CPV code
90523000 Toxic waste disposal services except radioactive waste and contaminated soil
II.1.4)Short description:
Wskazane odpady stanowią resztę odpadów pozostałych po realizacji zadania „Usunięcie i gospodarowanie odpadami, w tym odpadami niebezpiecznymi, zmagazynowanymi na terenie działki o nr. geod.: 2171/78 w Mysłowicach przy ul. Brzezińskiej 50” w ramach którego usunięto ze wskazanej wyżej nieruchomości 8.194,879 Mg odpadów. Przedmiot zamówienia obejmuje usunięcie i zagospodarowanie części która pozostała
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Odpady zlokalizowane są na terenie działki o numerze geodezyjnym 2171/78 zlokalizowanej w Mysłowicach przy ul. Brzezińskiej 50 (pow. ok. 0,55 ha). Odpady te są przechowywane w pojemnikach typu „mauzer” oraz metalowych beczkach. Szacowana ilość odpadów to ok. 440 Mg. Pojemniki i beczki są wstępnie zabezpieczone i ułożone w jednym rzędzie na utwardzonym podłożu. Możliwy jest swobodne dojście i dojazd do pojemników i beczek. Z oznaczeń umieszczonych na pojemnikach wynika, że odpady zawierają substancje toksyczne na narządy docelowe oraz środowisko naturalne, posiadają właściwości drażniące lub żrące ze względu na wartość pH, zawierają substancje łatwopalne. Założyć należy, że odpady te posiadają właściwości niebezpieczne. Najbliższa zabudowa mieszkaniowa znajduje się ok. 150-200 metrów od miejsca przetrzymywania odpadów; na działce bezpośrednio sąsiedniej znajduje się hala w której w trybie trzyzmianowym zatrudnionych jest kilkuset pracowników. Wskazane wyżej odpady stanowią resztę odpadów pozostałych po realizacji zadania „Usunięcie i gospodarowanie odpadami, w tym odpadami niebezpiecznymi, zmagazynowanymi na terenie działki o nr. geod.: 2171/78 w Mysłowicach przy ul. Brzezińskiej 50” w ramach którego usunięto ze wskazanej wyżej nieruchomości 8.194,879 Mg odpadów. Przedmiot zamówienia obejmuje usunięcie i zagospodarowanie części która pozostała. W ramach realizacji zadania „Usunięcie i gospodarowanie odpadami, w tym odpadami niebezpiecznymi, zmagazynowanymi na terenie działki o nr. geod.: 2171/78 w Mysłowicach przy ul. Brzezińskiej 50” usuwanym i zagospodarowywanym (głównie unieszkodliwianym) odpadom przypisano następujące kody odpadów: 16 03 05* - Organiczne odpady zawierające substancje niebezpieczne, 16 81 01* - Odpady wykazujące właściwości niebezpieczne, 16 10 01* - Uwodnione odpady ciekłe zawierające substancje niebezpieczne, 11 01 13* - Odpady z odtłuszczania zawierające substancje niebezpieczne, 08 01 11* - Odpady farb i lakierów zawierających rozpuszczalniki organiczne lub inne substancje niebezpieczne, 15 01 10* - Opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone.Można zatem przyjąć (statystycznie), że odpady objęte niniejszym zamówieniem możliwe są do zakwalifikowania pod te same kody. Odpowiedzialność w zakresie nadania kodu odpadowi zalegającemu w danym pojemniku spoczywać będzie na wykonawcy.Czynności związane z usunięciem i zagospodarowaniem odpadów mają polegać między innymi na:
•odpowiednim zabezpieczeniu terenu przed dostępem osób postronnych, ale także przed niekorzystnym wpływem substancji chemicznych na środowisko, w szczególności zabezpieczeniu przed wyciekiem i skażeniem gruntów i wód podziemnych oraz emisją do atmosfery,•ocenie stanu technicznego pojemników celem określenia ich zdatności transportowych (ewentualnie przepompowanie do nowych pojemników, cystern itp.),•poborze próbek z poszczególnych pojemników wraz z przeprowadzeniem ich badań celem ustalenia właściwości fizykochemicznych oraz odpowiedniej klasyfikacji rodzajów odpadów zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów,•stopniowym załadunku zgromadzonych pojemników na środki transportu,•transporcie odpadów do miejsc zagospodarowania (w tym unieszkodliwienia) z uwzględnieniem obowiązujących przepisów (w tym między innymi rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów, ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, ustawy z dnia 6 września 2001 o transporcie drogowym). Zamawiający, nie znając składu chemicznego odpadu w poszczególnych pojemnikach nie ma możliwości określenia oczekiwanego od wykonawców sposobu przetransportowania odpadów w miejsce ich unieszkodliwienia oraz opisania samego procesu unieszkodliwienia. Określenie tego sposobu transportu oraz procesu unieszkodliwienia nastąpi spoczywa na wykonawcy, (c.d. w kolejnej sekcji)