Építési beruházás - 140438-2021
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2021/S 056-140438
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
FMSzGyEOK fejlesztése
Hivatkozási szám: EKR000122692021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
„MVP – Szent György Egyetemi Oktató Kórház fejlesztése, tervezés, kivitelezés” fővállalkozási szerződés keretében történő megvalósítása
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45110000 Épületbontás és bontási munka, földmunka
45210000 Magasépítési munka
45215100 Egészségügyi épületek kivitelezése
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A „Modern Városok Program keretében a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház fejlesztésének” fővállalkozási szerződés keretében történő megvalósítása, mely magában foglalja a KD részét képező jóváhagyási terv alapján az építési-/ bontási engedély(ek) megszerzéséhez szükséges tervezési feladatokat, és az építési-/ bontási engedély(ek) megszerzésének ügyintézését (az engedélyeztetésben való közreműködés, tervek feltöltése és menedzselése az ÉTDR-rendszerben meghatalmazás alapján). Ezekhez kapcsolódóan a megvalósíthatóságot biztosító összes szükséges szakhatósági és/vagy közműszolgáltatói egyeztetések elvégzését, és hozzájárulások/engedélyek megszerzését. Továbbá a kivitelezéshez szükséges összes kiviteli tervezési feladatok (a jóváhagyási tervnek, az AK utasításának és előírásainak megfelelően, a mindenkor érvényben, hatályban lévő jogszabályok, rendeletek, műszaki előírások és építési engedélyben foglaltak betartása mellett) elvégzését. A beruházás rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban történő kivitelezését, a tervezői művezetéssel és a megvalósulási dokumentáció elkészítésével együtt. A Közbeszerzési Dokumentumokban (KD) meghatározott valamennyi feladat teljes körű elvégzése.
Feladatok:
1.) 6366 m2 nettó alapterületű új belgyógyászati épület (új L épület) pulmonológia, onkológia és infektológia funkciókkal (vizsgálók, kezelők, megfigyelők, laborok, kórtermek,kiszolgáló helyiségek: vizesblokkok, várók/társalgók, közlekedők, 2 db füstmentes lépcsőház, irodák/dolgozók, tárolók, raktárak, öltözők, egyéb járulékos helyiségek, műszaki egységek), 112 db fekvőbeteg ágyszámmal, 3 használati épületszinttel plusz 1 gépészeti épületszinttel. Folytonos spirállal készített fúrt cölöpalapozás 4308 fm cölöphosszal, monolit vasbeton tartószerkezet 4810 m3, építészet, szakipar, átszellőztetett homlokzatburkolat kialakítása, nagytáblás homlokzatburkolat: 3806m2, 2550 m2 bruttó alapterületű lapostető hő- és vízszigetelés teljes rétegrenddel és tetőbádogozásokkal, belsőépítészet, teljeskörű akadálymentesítés, 2 db füstmentes lépcsőházzal, 6 db felvonóval, épületgépészet és épületvillamosság (erős- és gyengeáram), közműellátás, medikaigáz rendszer 336 db vételi hellyel, kapcsolódó térburkolatok és kertészeti munkák.
Csatlakozás tervezése és kivitelezése a meglévő összekötő folyosóval. Az építendő épület helyén lévő elavult épület elbontása.
2.) 975 m2 nettó alapterületű meglévő időjárás elleni védelemmel ellázott zárt összekötő híd/folyosó rekonstrukciója: belső építészeti és tűzvédelmi rekonstrukció, homlokzati nyílászárók cseréje és homlokzat rekonstrukciója, fűtési és világítási rekonstrukció.
3.) Régi elavult A jelű belgyógyászati épület elbontása, a bontást megelőzően a kórház működésének biztosításához szükséges gépészeti és villamossági központok kiváltása illetve áttelepítése, majd az elbontott épület helyén parkolók és díszpark kialakítása a szükséges közmű-kiépítésekkel együtt. Régi P jelű épület elbontása.
Szállítandó tervek mennyisége: magyar nyelven, 2 példányban papír alapon, továbbá pdf és dwg formátumban elektronikusan 1 példányban, továbbá az előzőeken túl a hatósági/szakhatósági eljárások során szükséges példányszámban és formátumban.
Kivitelezési feladat: A jogerős építési engedély és egyéb engedélyek, valamint a kiviteli tervdokumentáció alapján történő komplett, rendeltetésszerű használatra alkalmas állapot és hiba-hiánymentes eléréséig („kulcsrakész”) kivitelezés megvalósítása a kapcsolódó környezetrendezési, külsőút- és közműépítési munkákkal együtt.
A nem jogerős használatbavételi engedély megszerzése és menedzselése az ÉTDR-rendszerben meghatalmazás alapján, ehhez szükséges valamennyi hatósági engedély, tulajdonosi,szolgáltatói, kezelői hozzájárulás beszerzése.
A részletes műszaki leírást a KD tartalmazza.