Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Διακήρυξη Δημόσιου Ηλεκτρονικού Ανοικτού Άνω των Ορίων (Διεθνούς) Διαγωνισμού για την προμήθεια ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ
Reference number: 156619
II.1.2)Main CPV code09100000 Fuels
II.1.4)Short description:
Διακήρυξη Δημόσιου Ηλεκτρονικού Ανοικτού Άνω των Ορίων (Διεθνούς) Διαγωνισμού για την προμήθεια ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ (CPV) : 09100000-0) για τις ανάγκες του Γενικού Νοσοκομείου Αιτωλοακαρνανίας Νοσηλευτική Μονάδα Αγρινίου με ανοικτή διαδικασία μέσω ΕΣΗΔΗΣ (α/α 156619), με κριτήριο κατακύρωσης ποσοστό έκπτωσης επί της μέσης λιανικής τιμής πώλησης που καθορίζεται από το Παρατηρητήριο Τιμών Καυσίμων της Γενικής Γραμματείας Εμπορίου & Καταναλωτή του Υπουργείου Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας για την περιοχή της Αιτωλοακαρνανίας (Ν. 4412/16, άρθρο 95, παρ. 6).
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 793 010.75 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)09100000 Fuels
II.2.4)Description of the procurement: II.2.5)Award criteriaCriteria below
Price