We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 140984-2022
Romania-București: Electricity
2022/S 055-140984
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Energie electrică pentru imobilele A.S.F
Reference number: PAAP 2021 rev.4 – poziția 23
II.1.2)Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
Valoarea minimă estimată pentru cel mai mic contract subsecvent pentru o perioadă de 3 luni este de 565.000 lei fără TVA, pentru o cantitate de 200 MWh alocată astfel:
– 516.975 lei fără TVA aferentă unei cantități de 183 MWh energie electrică de medie tensiune pentru sediul din Splaiul Independentei nr. 15, sector 5, București;
– 19.775 lei fără TVA aferentă unei cantități de 7 MWh energie electrică de joasă tensiune pentru imobilul din str. Steluței nr. 2, sector 1, București;
– 28.250 lei fără TVA aferentă unei cantități de 10 MWh energie electrică de joasă tensiune pentru imobilul din str. Amiral Constantin Bălescu nr. 18, sector 1, București.
Valoarea maximă estimată pentru cel mai mare contract subsecvent pentru o perioadă de 6 luni este de 1.901.351 lei fără TVA, pentru o cantitate de 643 MWh alocată astfel:
- 1.783.071 lei fără TVA aferentă unei cantități de 603 MWh energie electrică de medie tensiune pentru sediul din Splaiul Independentei nr. 15 sector 5, București;
- 44.355 lei fără TVA aferentă unei cantități de 15 MWh energie electrică de joasă tensiune pentru imobilul din str. Steluței nr. 2, sector 1, București;
- 73.925 lei fără TVA aferentă unei cantități de 25 MWh energie electrică de joasă tensiune pentru imobilul din str. Amiral Constantin Bălescu nr. 18, sector 1, București.
Termen limită pentru depunere clarificări – în a 15-a zi înainte de termenul -limită de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor clarificărilor/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 3 323 881.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Cantități minime și maxime de produse pe durata de derulare a acordului-cadru
Cantități minime - 200 MWh din care:
- 183 MWh energie electrică de medie tensiune pentru sediul din Splaiul Independenței nr. 15 sector 5, București;
- 7 MWh energie electrică de joasă tensiune pentru imobilul din str. Steluței nr. 2, sector 1, București;
- 10 MWh energie electrică de joasă tensiune pentru imobilul din str. Amiral Constantin Bălescu nr. 18, sector 1, București.
Cantități maxime – 1125 MWh din care:
– 1050 MWh energie electrică de medie tensiune pentru sediul din Splaiul Independenței nr. 15, sector 5, București;
– 30 MWh energie electrică de joasă tensiune pentru imobilul din str. Steluței nr. 2, sector 1, București;
– 45 MWh energie electrică de joasă tensiune pentru imobilul din str. Amiral Constantin Bălescu nr. 18, sector 1, București.
Contractele subsecvente se vor atribui numai cu respectarea condițiilor tehnice și financiare stabilite în acordul-cadru și documentația de atribuire
Frecvența contractelor subsecvente De regulă trimestrial