Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.2)Main CPV code90510000 Refuse disposal and treatment
II.1.4)Short description:
Hankittava jätehuoltopalvelu sisältää jätteidenkeräysvälineiden ja tietosuoja-astioiden sekä puristimien vuokrauksen ja huollon sekä jätteidenkeräysvälineiden tyhjentämisen ja jätteen kuljettamisen kohteiden jätepisteistä sekä jätteidenkäsittely/vastaanottomaksut. Koulutuskeskus Salpauksella on käytössä myös omia jätteidenkeräysvälineitä ja puristimia.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Hankinta toteutetaan avoimena hankintana.
Palvelusopimus on määräaikainen ajalle 1.8.2022–31.7.2025. Sopimukseen sisältyy mahdollisuus 2 vuoden optioon ajalle: 1.8.2025–31.7.2027. Option käytöstä päätetään erikseen sopimuskauden aikana.