We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 142791-2022
Poland-Zawiercie: Refuse collection services
2022/S 055-142791
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 03 07
Reference number: ZGK.PN-1/03/2022
II.1.2)Main CPV code
90511000 Refuse collection services
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 z terenu z Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Zawierciu przy ul. Podmiejskiej 53 w szacunkowej ilości ok. 4 000 Mg w terminie 6 miesięcy od dnia podpisania umowy. Minimalną ilość odpadu przeznaczonego do przekazania ustala się na 1 000 Mg.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services
II.2.4)Description of the procurement:
Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 z terenu z Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Zawierciu przy ul. Podmiejskiej 53 w szacunkowej ilości ok. 4 000 Mg w terminie 6 miesięcy od dnia podpisania umowy. Minimalną ilość odpadu przeznaczonego do przekazania ustala się na 1 000 Mg. Odpady wielkogabarytowe będą przygotowane przez Zamawiającego do odbioru luzem, w postaci nierozdrobnionej.
Odpady pochodzą z bezpośredniej selektywnej zbiórki odpadów. Zamawiający nie ma możliwości określenia gwarantowanych przez Zamawiającego parametrów ilościowych, jakościowych i morfologicznych odpadów przekazywanych Wykonawcy w ramach niniejszej umowy. W związku z tym Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń od Zamawiającego z tego tytułu.
Rzeczywista ilość przekazanego do zagospodarowania odpadu wg zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń z tytułu zmniejszenia ilości odebranych odpadów.
Wykonawca zagospodaruje odpady w sposób zgodny z obowiązującymi
w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszczególnionymi
w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach.
Odpady zostaną zagospodarowane na instalacji Wykonawcy, na którą Wykonawca posiada decyzję zezwalającą na przedmiotowym terenie prowadzić działalność w zakresie przetwarzania tych odpadów (decyzja te będą stanowiły załącznik do umowy). Wykonawca oraz podmiot transportujący posiada wpis do BDO przez cały okres trwania umowy.
Zamawiający nie dopuszcza zmiany instalacji na etapie realizacji przedmiotu zamówienia.
Termin wykonania przedmiotu zamówienia wynosi 6 miesięcy od dnia podpisania umowy lub wcześniej gdy wyczerpie się określona ilość. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania o 20 % w stosunku do ilości podanej w punkcie 3 SWZ (Opis przedmiotu zamówienia) tj. 4 840 Mg w trakcie trwania umowy.
Załadunek oraz ważenie odpadu o kodzie 20 03 07 leży po stronie Zamawiającego. Transport i zagospodarowanie odpadów leży po stronie Wykonawcy.
Ważenie odbieranych przez Wykonawcę komponentów będzie odbywało się na legalizowanej wadze Zamawiającego i będzie każdorazowo potwierdzane dowodem ważenia. Dokument w postaci dowodu ważenia wygenerowany u Zamawiającego będzie stanowić wyłączną podstawę do określenia masy odebranych odpadów pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą.
Na podstawie dowodów ważenia wygenerowanych u Zamawiającego będzie następowało rozliczanie z Wykonawcą. Skalkulowana przez Wykonawcę cena jednostkowa za 1 Mg będzie podstawą do określenia należności za faktycznie odebraną ilość odpadów w danym miesiącu. Cena jednostkowa będzie zawierała w sobie wszelkie koszty, w tym m.in. koszty transportu i zagospodarowania odpadów.
Wykonawca zobowiązany jest do terminowego odbioru i transportu odpadów w miejsce docelowego zagospodarowania nie dłużej niż w terminie 48 h od momentu zgłoszenia odbioru przez Zamawiającego. Realizacja usługi w systemie ciągłym od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 20:00.
Zamawiający będzie każdorazowo sporządzał Kartę Przekazania Odpadu (KPO lub KPOK) za pośrednictwem indywidulanego konta w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (zgodnie z art. 67 ust 5 ustawy o odpadach z dn 14 grudnia 2012 r Dz.U 2020 poz 797) oraz przekazywał potwierdzenie wygenerowania karty wskazanemu przez Wykonawcę Przewoźnikowi. Wykonawca zobowiązany jest potwierdzić Kartę Przekazania Odpadu niezwłocznie po dostarczeniu odpadu.
Wykonawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszelkie szkody powstałe w wyniku transportu odpadów od chwili ich wydania przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Zawierciu przy ul. Podmiejskiej 53 do czasu poddania ich i zakończenia procesów zagospodarowania.