Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 145287-2023
Magyarország-Makó: Épületszerelési munka
2023/S 050-145287
Tájékoztató a szerződés módosításáról
Szerződés/koncesszió módosítása az érvényességi ideje alatt
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Makó Városi Termál- és Gyógyfürdő fejlesztése
Hivatkozási szám: EKR001149212020
II.1.2)Fő CPV-kód
45300000 Épületszerelési munka
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45212000 Szabadidő, sport, kultúra, szállás és étterem céljára szolgáló épületek kivitelezése
45310000 Villamos szerelési munka
45350000 Gépészeti szerelések
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése a szerződéskötés időpontjában:
2018. december 12. napján a Kormány a Makovecz Imre-életmű gondozásának folytatásáról és az ezzel összefüggő egyes kormányhatározatok módosításáról szóló 1648/2018. (XII. 6.) Korm. határozatával a Makó Város Önkormányzata által megvalósítani kívánt Makói Városi Termál- és Gyógyfürdő (Hagymatikum) fejlesztését két ütemben, az eredeti Makovecz-tervek szerinti bővítésként (Beruházás I.) és egy új uszodakomplexum felépítésével (Beruházás II.) támogatta.
Jelen építési beruházás fő elemei:
I. CSALÁDI ÉS ÉLMÉNYZÓNA építése Makovecz Imre tervei alapján
- Csúszdaérkező és élményelemes medence (nyak, derék, fenék masszázs) rész
- 2 db karéjos medence
- Galériában interaktív játszótér: Atlantis kalandzóna (1831,99m2)
8 db szobor telepítése
Világítási eszközpark az összes szoborcsoportra, teljes vizuáltechnikai eszközpark, legalább 5000-6000ANSI lumen fényerejű full HD projektorokkal
Hangtechnikai rendszer, integrált audio-vizuális vezérlőrendszer, mely a teljes világítási, hang- és vetítéstechnikát irányítja, központi programozható egységgel és a szükséges mennyiségű távvezérlési lehetőséggel, interfész egységgel az épület-felügyeleti rendszerhez
- Csúszdatorony: 3 db csúszda indítása, 12m magasból (105,34m2)
akadálymentes eléréssel, gyengeáramú munkák élményelemek beépítéshez
- Nyári öltözők (340 fős) fedett átjáróval a csúszdatoronyhoz
- tetőn napozó terasszal (1011,64m2)
- Motoros árnyékolók a napozóteraszon
- Wireless és töltő pontok a nyári öltözőben
- Nyári öltözők fedett, fűtött átjáróval a csúszdatoronyhoz
- Átkötő torony a nyári bejáratnál: lifttel a majdani Teleki utcai szállodákhoz
Nyári bejárat és a csúszdatorony
- beléptetőrendszer
- ivókút a nyári bejáratnál
Jellemző mennyiségek:
Állványozás: 426m2
Helyszíni beton és vasbeton munka
- 1,688 tonna betonacél háló
- 268 m3 beton
Falazat: 733 m2
Vakolás: 2846m2
Tetőfedés: 1040m2-en rétegragasztott fatartóra deszkázat, 1184m2 palafedéssel
Bádogozás: mindösszesen 233m2
Nyílászárók: 196 db
Szárazépítés 544m2
Padlóburkolat: 1514m2
Oszlopburkolat: 809,8m2
Belső festés: 4111m2 diszperziós festékkel
Mázolás: 2533m2
Szigetelések: 14843 m2 mindösszesen felvitt rétegek
IV. KÜLSŐ TERMÁLMEDENCE
- Küldő termálmedence 220 m2
- medencebár konyhatechnológiával
Zsaluzás: 227m2
- 16,84 tonna betonacél háló
- 148 m3 beton
Ácsmunka: 364,4m2 deszkázat, bitumenes lemezzel
hajópadló: 364,6m2
Bádogozás: 634,6m2
Lazúrozás: 76,6m2
Burkolat: 578m2
Szigetelések: 11563 m2 mindösszesen felvitt rétegek
V: KERTÉSZET, Közmű ÉS TÉRBURKOLATOK
- Központi vegyszeradagoló rendszer
- Transzformátor áttelepítés 40 fm-re
- külső elektromos vezetékkiváltások 100 fm hosszan
- Inviteles gyengeáramú kiváltások, 4105 fm kábel
- automata öntözőrendszer
- sétány és burkolatok a nyári bejárattól az új termál medencéig 1053m2
- eróziógátló dombkertek (A fürdő oldalában és a nyári öltöző végén.)
- 68 db kerékpártároló
- 15 db hulladékgyűjtó
- gyepregenálás 626m2
- gyepszőnyeg 156m2
Lombhullató fák telepítése 1 m3-es ültetőgödörrel, 100 %-os talajcserével, három oldali karózással, Méret: 2xi, 18/20, növényjegyzék szerint 20 db
Cserjék telepítése 40 cm x 40 cm x 40 cm-es ültetőgödörbe, 100 %-os talajcserével, növénylista szerint változó méretben 3072 db
Évelők telepítése20 cm mélyen talajcserélt ágyba, növénylista szerint 1460 db
- csapadékvíz elvezetése 475m3 földkiemeléssel, 371 m2 felületről, 14 db akna telepítsésével
- szennyvíz elevezetése 54 fm nyomócsó szereléssel
- termálvezeték építése 678,6 fm nyomócsó szereléssel
- vízellátás 292,8 fm nyomócső szerelés
- útépítés 72m2 térburkolat a közműépítéshez kapcsolódóan
V. VÍZBÁZIS BŐVÍTÉSE
- hidegvizes kút
- melegvizes kút
Teljes alapterület: 3248,97m2
ebből beltér: 2532,78 m2
kültér: 719,9 m2
medencék vízfelülete: 515,21 m2
További információt a műszaki leírás (műszaki dokumentumok) tartalmaz.