Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Temporary employment agency services to provide temporary staff.
Reference number: AO/003/15.
II.1.2)Main CPV code79620000 Supply services of personnel including temporary staff
II.1.4)Short description:
The aim of this invitation to tender is to have temporary employment agencies provide the European Union Intellectual Property Office with staff in order to guarantee, throughout Spain (mainly in Alicante), the performance of temporary tasks according to the type of position (administrator, assistant or function grade IV, III, II I) resulting from the absence of employees, a vacant position for which a selection process has been initiated, a supplementary workload or a necessity to cover a special position linked to a specific project.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 16 520 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)79621000 Supply services of office personnel
II.2.4)Description of the procurement:
Successive multiple framework contract (with 3 contractors) for a duration of 1 year, which may be renewed by tacit agreement 3 times up to a maximum of 4 years for temporary employment agency services to provide temporary staff.
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Services d'agences de travail intérimaire en vue de la mise à disposition de personnel temporaire.
Numéro de référence: AO/003/15.
II.1.2)Code CPV principal79620000 Services de mise à disposition de personnel, y compris de personnel temporaire
II.1.4)Description succincte:
Le présent marché porte sur la mise à disposition de l'Office de l'Union européenne pour la propriété intellectuelle (OUEPI) de personnel par des agences de travail intérimaire afin de garantir la réalisation, sur l'ensemble du territoire espagnol (principalement à Alicante), de tâches temporaires en fonction du type de poste (administrateur, assistant) ou du grade de la fonction (IV, III, II, I), en raison de l'absence de fonctionnaires, de l'existence d'un poste vacant pour lequel une procédure de sélection est ouverte, d'une surcharge exceptionnelle de travail ou de la nécessité de couvrir un poste déterminé pour un projet particulier.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 16 520 000.00 EUR
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)79621000 Services de mise à disposition de personnel de bureau
II.2.4)Description des prestations:
Contrat-cadre multiple en cascade (3 contractants) d'une durée de 1 an, reconductible automatiquement 3 fois pour une durée maximale de 4 ans, portant sur la prestation de services d'agences de travail intérimaire en vue de la mise à disposition de personnel temporaire.
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Usługi agencji pracy tymczasowej w zakresie udostępniania pracowników tymczasowych
Numer referencyjny: AO/003/15.
II.1.2)Główny kod CPV79620000 Usługi w zakresie pozyskiwania personelu, w tym pracowników sezonowych
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie usług udostępniania pracowników na rzecz Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej przez agencje pracy tymczasowej w celu zagwarantowania na terytorium całej Hiszpanii (głównie w Alicante) realizacji zadań o charakterze czasowym w zależności od typu stanowiska (administrator, asystent lub urzędnik kategorii IV, III, II, I) w konsekwencji nieobecności pracowników, wakatu na stanowisku, w odniesieniu do którego wszczęto proces rekrutacji, nadzwyczajnej kumulacji pracy lub konieczności objęcia specjalnego stanowiska związanego z konkretnym projektem.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 16 520 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV79621000 Usługi w zakresie pozyskiwania personelu biurowego
II.2.4)Opis zamówienia:
Wielokrotna umowa ramowa w systemie kaskadowym z 3 wykonawcami na okres 1 roku z możliwością 3-krotnego automatycznego odnowienia do maksymalnie 4 lat o świadczenie usług agencji pracy tymczasowej w zakresie udostępniania pracowników tymczasowych.
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Servicii de agenție de plasare de forță de muncă temporară pentru plasarea de lucrători temporari.
Număr de referinţă: AO/003/15.
II.1.2)Cod CPV principal79620000 Servicii de asigurare de personal, inclusiv personal angajat temporar
II.1.4)Descriere succintă:
Această licitație are ca scop plasarea, prin intermediul unor agenții de plasare de forță de muncă temporară, de lucrători temporari la Oficiul Uniunii Europene pentru Proprietate Intelectuală pentru a garanta, pe întreg teritoriul spaniol (în special în Alicante), executarea de sarcini cu caracter temporar în funcție de tipul de post (administrator, asistent sau funcție de gradul IV, III, II, I) ca urmare a absenței angajaților, a existenței unui post vacant pentru care a fost inițiat un proces de selecție, a acumulării unui volum de lucru suplimentar sau a necesității de a acoperi un post special legat de un proiect specific.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 16 520 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)79621000 Servicii de asigurare de personal de birou
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Contract-cadru multiplu în cascadă (cu 3 contractanți) cu o durată de 1 an, care poate fi reînnoit prin acord tacit de 3 ori până la o durată maximă de 4 ani pentru servicii de agenție de plasare de forță de muncă temporară pentru plasarea de lucrători temporari.